Moskiewskie standardowe koce przeciwśniegowe

Chodniki w niektórych częściach stolicy były całkowicie pokryte śniegiem, a sprzęt do odśnieżania traktował priorytetowo drogi
Chodniki w niektórych częściach stolicy były całkowicie pokryte śniegiem, a sprzęt do odśnieżania traktował priorytetowo drogi © Natalia KOLESNIKOVA / AFP

Moskwa (AFP) – Ciężki śnieg spadł w stolicy Rosji w niedzielę, zakłócając ruch, opóźniając loty i pozostawiając chodniki zasypane śniegiem.

W niektórych częściach Moskwy śnieg nagromadził się w kopcach o wysokości ponad 30 centymetrów (12 cali), czego zwykle nie zauważa się aż do końca zimy w lutym – poinformowało centrum meteorologiczne Fobos.

Fobos dodał, że ostatni raz podobną głębokość śniegu odnotowano w Moskwie w połowie grudnia w 1989 i 1993 roku.

Według władz miasta Moskwy do usuwania śniegu wysłano prawie 119 000 osób i ponad 12 500 pojazdów, a śnieg ma utrzymywać się do wieczora.

„To śnieżny Armageddon: w Moskwie jest taka burza, że ​​nie można chodzić ani prowadzić” – powiedział w raporcie kontrolowany przez państwo Channel One.

Chodniki w niektórych częściach stolicy były całkowicie pokryte śniegiem, a sprzęt do odśnieżania traktował priorytetowo drogi, aby złagodzić duże korki.

Wpłynęło to również na ruch lotniczy, na moskiewskich lotniskach opóźniono lub odwołano ponad 50 lotów.

READ  Kontrastowe poglądy: niemiecki plan gazowy uderza w cios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.