MTA proponuje do końca lata podnieść ceny biletów autobusowych i metra do 2,90 dolara

Władze tranzytowe DC zaproponowały w poniedziałek podwyższenie podstawowej opłaty za przejazd metrem, autobusem lub transportem publicznym w Nowym Jorku o 5 procent, do 2,90 USD z 2,75 USD – pierwsza podwyżka taryfy podstawowej od 2015 roku.

Propozycja podniosłaby koszt siedmiodniowej karty MetroCard o 3 procent, do 34 USD z 33 USD, a koszt 30-dniowej karty MetroCard wzrósłby o 4 procent, do 132 USD ze 127 USD, co jest pierwszym wzrostem od 2019 r. Dla usługi , wzrośnie również Long Island Railroad i Metro-North Railroad, a także opłaty za przejazd mostami i tunelami.

Urzędnicy powiedzieli, że jeśli zarząd władz zatwierdzi podwyżki, które mają generować 305 milionów dolarów dochodu rocznie, wejdą one w życie nie później niż w Święto Pracy.

Sieć tranzytowa Nowego Jorku, największa w Stanach Zjednoczonych, to kluczowa linia życia, na której każdego dnia polegają miliony ludzi, zwłaszcza w drodze do pracy iz pracy.

Nawet obsługując zaledwie 70 procent poziomów pasażerów podczas pandemii, metro przewiozło cztery miliony pasażerów w kilka dni powszednich od zeszłego miesiąca.

Władze starały się złagodzić wpływ proponowanych podwyżek na pracowników w Nowym Jorku, podnosząc ich skromniej na tygodniowych i miesięcznych kartach MetroCard, powiedzieli urzędnicy. Jednak jakikolwiek wzrost kosztów podstawowych w okresie wysokiej inflacji prawdopodobnie będzie miał wpływ.

Danny Pearlstein, rzecznik Riders Coalition, grupy rzeczników, powiedział, że podwyżka opłat jest nieunikniona, ale wezwał burmistrza Erica Adamsa do rozszerzenia uprawnień do miejskiego programu Fair Fares, który oferuje bilety za pół ceny kwalifikującym się biednym nowojorczykom. .

„Pasażerowie burmistrza potrzebują interwencji burmistrza, aby pomóc tym, których najmniej stać na przejazd” – powiedział Pearlstein.

Proponowany wzrost nie jest tak znaczący, jak mógłby być. Zanim rządząca gubernator Cathy Hochul i ustawodawcy uchwalili tegoroczny budżet państwa, władze tranzytowe miały ogromny deficyt, który częściowo wynikał z wpływu pandemii na liczbę pasażerów.

READ  5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w piątek, 17 marca

Ostateczny budżet obejmował podatek od wynagrodzeń nałożony na duże korporacje w Nowym Jorku, który był nastawiony na transport masowy, dokonał jednorazowej płatności w wysokości 300 milionów dolarów na rzecz władz i zarezerwował dodatkowe 65 milionów dolarów, aby zmniejszyć możliwość jeszcze większego wzrostu.

Metro boryka się z problemami finansowymi co najmniej od lat 70. XX wieku, kiedy to miejski kryzys finansowy zaostrzył niezliczone problemy spowodowane rozpadającą się infrastrukturą systemu. Aby powstrzymać dalsze pogorszenie, w latach 80. ustawodawcy zezwolili na emisję obligacji, ale od tego czasu zadłużenie agencji eksplodowało, a wydatki przewyższyły dochody.

Pandemia spowodowała nowe problemy finansowe, ponieważ osoby dojeżdżające do pracy porzuciły metro i autobusy, zmniejszając ważne dochody z opłat za przejazdy.

Zarząd władz spodziewa się przeprowadzenia publicznych przesłuchań w sprawie wniosku w przyszłym miesiącu i głosowania nad nim w lipcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.