Najnowocześniejsza technologia serii „Avatar” zmiażdżyła niektóre projektory filmowe w Japonii

Pomimo tego, że jest to najszersze wydawnictwo w historii Japonii, Awatar: Droga wodna Niepowodzenie Zdobycie najwyższego miejsca w rankingu w miniony weekend, na czele którego znalazło się zdjęcie z anime o koszykówce pt Pierwszy wsad salam. Ponadto wiele kin w kraju zgłosiło problemy techniczne, z których jeden znajdował się w środkowej Japonii zmuszony do Zmniejsz liczbę klatek na sekundę z 48 klatek na sekundę do tradycyjnych 24 klatek na sekundę, Bloomberg wspomniany.

Podobno fani zostali odwróceni od innych programów i otrzymali zwrot pieniędzy. Niektóre sieci kin cytowane przez fanów mają problemy, w tym United Cinemas Co., Toho Col. i Tokyu Corp. , odmówił komentarza w sprawie problemu.

Odtwarzanie z dużą liczbą klatek na sekundę (HFR) przy 48 kl./s nie jest obsługiwane w wielu kinach, ponieważ nowsze projektory lub ulepszenia do tych, które istnieją. Kina są zwykle świadome formatów, które mogą odtwarzać i odpowiednio planują. Ale HFR nie był używany tak często, że można to zrozumieć, jeśli pojawią się błędy.

Awatar: Droga wodna Dostępne w wielu formatach, w tym 2D 48 kl./s, 3D 48 kl./s i 24 kl./s. Jeśli widzisz wersję 48 klatek na sekundę, używa ona tylko HFR do sekwencji akcji, podczas gdy dialogi i wolniejsze sceny są wybierane do 24 klatek na sekundę (przez pętlę klatek). Devendra Hardwar z Engadget Oglądaj film przy 48 klatkach na sekundę i był pod wrażeniem, ale dodał, że technologia wciąż dzieli.

Innym godnym uwagi filmem wykorzystującym HFR jest Ang Lee człowiek Bliźnięta i Hobbit Potroić. Kiedy ten ostatni ukazał się w 2012 r., tj kłócić się Wyższa liczba klatek na sekundę lepiej sprawdza się w formacie 3D, ponieważ pomaga wyeliminować potencjalne zmęczenie oczu, a nawet nudności. Nie stanowi to problemu w 2D, więc 24 kl./s zapewnia najbardziej naturalny wygląd bez efektu gry wideo/opery mydlanej, którego wiele osób nie lubi.

READ  Źródło mówi, że anulowanie Grammy przez Kanye Westa nie ma nic wspólnego z Trevorem Noah

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.