Najnowsze wiadomości i ogłoszenia na żywo

MSCI Inc. Inni dostawcy indeksów zrzucili w tym tygodniu rosyjskie akcje z globalnych benchmarków, przebijając miliardy dolarów inwestycji monitorujących rynki światowe.

Zmiany MSCI weszły w życie w środowe popołudnie i dotyczą dwóch głównych rynków wschodzących: ETF-ów: iShares Core MSCI Emerging Markets ETF oraz iShares MSCI Emerging Markets ETF, który przechodzi przez Tigger EEM.

MSCI Inc., indeksy S&P Dow Jones i FTSE Russell poinformowały, że po konsultacjach z uczestnikami rynku, rosyjskie akcje zostaną zredukowane z globalnych standardów do „zera” lub „efektywnego zera”. Zmiany w S&P weszły w życie w środę rano.

Indeksy S&P Dow Jones poinformowały również, że konsultują się z uczestnikami rynku w sprawie usunięcia rosyjskich obligacji z indeksu stałych dochodów. FTSE Russell Podobny ruch został wykonany w zeszłym tygodniu.

Dostawcy indeksów powiedzieli, że usuną Rosję po nałożeniu przez Stany Zjednoczone sankcji na ten kraj, wykluczając Rosję ze Światowej Organizacji Finansowej. Fundusze giełdowe, które nadzorują rosyjskie aktywa, obligacje do walut i ich akcje, spadały podczas serii szalonych sesji handlowych w ciągu ostatniego tygodnia. Kraj został odcięty od światowej gospodarki od czasu okupacji Ukrainy.

Firma poinformowała, że ​​zmiana wpłynie na ponad 250 kodów S&P. Rosja jest usuwana z ponad 9600 kodów w MSCI.

Analitycy twierdzą, że wpływ tego ruchu określi wagę Rosji w każdej skali.

Na przykład EEM śledzi indeks rynków wschodzących MSCI, który pod koniec lutego ważył w Rosji 1,6%. Według sprawozdań finansowych, pod koniec grudnia rosyjski bank Sbierbank wycenił około 26 miliardów dolarów na 155 milionów dolarów. We wtorek poziom wynosił 3023,37 $ i fundusz nie przypisywał mu żadnej wagi.

Wielu aktywnych zarządzających funduszami powierniczymi również monitoruje te indeksy i może posiadać mniej lub więcej akcji danego kraju w swoich portfelach. Jeśli ich zapasy zostaną wyłączone, spowoduje to, że pozostaną w tyle.

READ  Katastrofa samolotu w Chinach: komunikaty na żywo i najnowsze wiadomości

„To ma sens dla aktywnych menedżerów”, powiedział Todd Rosenblut, szef badań ETF i funduszy inwestycyjnych w CFRA. „Teoretycznie, jeśli masz więcej [of your portfolio] Nie możesz ich usunąć w płynnych zapasach, będzie to tymczasowy hamulec dla twojego portfela.

Na przykład, jeśli aktywny menedżer finansowy zdecyduje się posiadać więcej rosyjskich akcji niż benchmark, przeznaczy więcej na akcje, które są teraz w zasadzie bezwartościowe, z wyjątkiem pasywnych inwestycji, które monitorują indeks. Może ważyć dochód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.