Najważniejsze wydarzenia olimpijskie: medale w łyżwiarstwie parowym, curlingu i popslet

dług…Gabriela Basker / The New York Times

Eileen Ku trafiła w tym tygodniu na pierwsze strony gazet w Pekinie, zapisując się do historii, stając się pierwszą narciarką freestyle, która zdobyła trzy medale na tych samych igrzyskach olimpijskich. Złoto w półfinale kobiet Czwartek.

Gu, 18-letni mieszkaniec Kalifornii, który rywalizuje o Chiny. Zdobył swoje pierwsze złoto Wprowadzony w ramach wysiłków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego na rzecz osiągnięcia równości płci w sporcie. Wygrała również Srebrny medal w konkursie stylu stokowego W tym tygodniu.

ten Igrzyska w PekinieKończy się w niedzielę MKOl opisuje to jako bardzo „równowagę płci” W historii sportów zimowych 45 procent sportowców to kobiety. Ono Zwiększono z 41 procent 4,3 procent na Igrzyskach w Pjongjangu w 2018 r. oraz na Igrzyskach Chamonix w 1924 r. we Francji.

ten Świetna impreza lotnicza dla kobiet Jest to jeden z siedmiu konkursów wchodzących w skład programu olimpijskiego w Pekinie. Włączenie mieszanego projektu zespołowego, w którym mężczyźni i kobiety rywalizują ze sobą – kolejna część wysiłków MKOl na rzecz promowania równości płci podczas wydarzeń takich jak łyżwiarstwo szybkie na krótkich torach, skoki z nieba, wzbijanie się w powietrze i przekraczanie snowboardu. W pierwszych zawodach monobopu brały udział tylko kobiety.

Nicole M. LaVoy, dyrektor Tucker Center for Research in Women’s and Women’s Sports na University of Minnesota, powiedziała, że ​​wysiłki na rzecz osiągnięcia równości płci pod pewnymi względami idą we właściwym kierunku.

Laoi powiedział o olimpijkach: „To dobry ruch, aby pokazać swój talent razem z mężczyznami.

Jednak liczba kobiet rywalizujących w sporcie nie jest jedyną miarą równości, a kobiety nadal „konkurują w systemie, który nie czuje się bezpieczny, ceniony ani wspierany” – powiedziała.

READ  Akcje MRVL: Marvel Technology na czele listy celów na czwarty kwartał

Założyciel nowoczesnych igrzysk olimpijskich, baron Pierre de Coubertin, zabronił kobietom udziału w igrzyskach otwierających w 1896 roku. W 1900 roku na pięciu imprezach powitano 22 kobiety – w tym krokieta – 975 mężczyzn rywalizowało we wszystkim, od lekkoatletyki po wioślarstwo.

Od tego czasu liczba kobiet uczestniczących w igrzyskach stopniowo rosła, ale dopiero w 2014 roku. Agenda planowania MKOl Zawiera zalecenie komitetu roboczego, aby „osiągnąć 50 procent udziału kobiet w igrzyskach olimpijskich”.

Zamykając lukę, nadal istnieją obszary, do których kobiety mają niewielki lub żaden dostęp w porównaniu z mężczyznami.

Narciarstwo biegowe i skoki narciarskie, obok nordyckich, były jedynymi sportami zimowymi, w których kobiety nie brały udziału od początku zapisów olimpijskich w 1924 roku. (Oczekuje się, że kobiety wkrótce będą mogły konkurować, Może do 2026.)

Chociaż sport jest dostępny zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, znacznie mniej miejsc w rywalizacji jest przydzielanych kobietom niż mężczyznom. W tym tygodniu popslater i sportowiec szkieletu Simidele Adeagbo, która jako pierwsza czarnoskóra kobieta rywalizowała w szkielecie na Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku, wysłała list do swojego organu zarządzającego sportem, twierdząc, że dyskryminacja ze względu na płeć uniemożliwiła jej udział w tegorocznych Igrzyskach. . W liście jest Reuters donosił wcześniejPrawnicy Adeagbo powiedzieli, że został wykluczony z monopolu w Pekinie „z powodu podstępnej i celowej różnicy płci w liczbie miejsc dostępnych dla mężczyzn i kobiet”.

Mężczyźni mają przewagę pod względem miejsc: 28 miejsc na łupki zarezerwowano dla mężczyzn w czteroosobowym konkursie łupków, a 30 miejsc przeznaczono w konkursie dla dwóch osób. 20 miejsc jest zarezerwowanych dla kobiet w monopolu i 20 miejsc w dwóch kobiecych popslet.

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich występują nierównowagi w innych dyscyplinach sportowych. Narciarstwo biegowe, narciarstwo alpejskie, biathlon i łyżwiarstwo szybkie na długim torze mają imprezy dla mężczyzn, które wykraczają poza imprezy dla kobiet. Jeśli mężczyźni rywalizują w „większych” wydarzeniach niż kobiety, przesłoni to wydarzenia kobiet, które mogą być „postrzegane jako drugorzędne lub mniej”, powiedział Laoi.

READ  Strzelanina w San Bernardino: 9 strzelanin, 1 zabity, strzelaniny wybuchają wśród tłumów.

Skoki narciarskie, które dołączyły do ​​ligi kobiet w 2014 roku, również są coraz krótsze. Nawet jeśli mieszana impreza drużynowa zostanie dodana do programu olimpijskiego w Pekinie, dając kobietom kolejną szansę na zdobycie medali, mężczyźni wciąż mają większe szanse na zbudowanie sceny. Anna Hoffman ze Stanów Zjednoczonych, która zadebiutowała na olimpijskim debiucie w Pekinie, opublikowała wideo na TikTok, podkreślające fakt, że kobiety nie mogą rywalizować w zawodach Sky Jumping, które obejmują ogromną górę o wysokości około 450 stóp. Rywalizuj teraz w wielkich górach na innych międzynarodowych imprezach, W tym Mistrzostwa Świata.

Hoffman powiedział, że rywalizacja na wielkiej górze w sporcie kobiet była wyjątkowa, ale pomimo osiągnięć w ostatnich latach powiedział, że „nadal mówi się nam, aby być cierpliwym i czekać”, jeśli chodzi o igrzyska olimpijskie.

„Nie musimy o to walczyć” – powiedział, a wtedy nie chodzi o zapewnienie równych wyników kobietom i mężczyznom w różnych dyscyplinach sportowych.

„Chodzi o możliwości i właśnie o to prosimy” – powiedział Hoffman.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.