Należąca do DCG giełda kryptowalut Luno skupia 35% personelu

Pogarszający się klimat makroekonomiczny i upadek gigantów branżowych, takich jak FTX i Terra, wpłynęły na cenę Bitcoina w tym roku.

STR | Nurphoto za pośrednictwem Getty Images

Giełda kryptowalut Luno to najnowsza firma w branży, która zwolniła pracowników, planując zmniejszyć o 35% globalną siłę roboczą.

Marcus Swanepoel, dyrektor generalny londyńskiej firmy, poinformował pracowników o zwolnieniach w środę o godzinie 12:00 czasu londyńskiego w ratuszu transmitowanym na żywo.

„Rok 2022 był niezwykle wymagającym rokiem dla szeroko pojętej branży technologicznej, w szczególności dla rynku kryptowalut” – stwierdziła firma w oświadczeniu, które udostępniła w środę CNBC.

„Luno niestety nie był odporny na to zakłócenie, które wpłynęło na nasz ogólny wzrost i przychody”.

Całkowita liczba pracowników Luno wynosi około 960, zgodnie z jego profilem na LinkedIn, co oznacza, że ​​wpłynie to na ponad 330 miejsc pracy.

Cięcia dotyczą w szczególności zespołów marketingowych Luno. Rzecznik Lono powiedział CNBC, że akcja zwolnień „będzie miała niewielki lub żaden wpływ na kluczowe zespoły operacyjne i zgodności”.

Luno, które ma biura w Afryce, Azji Południowo-Wschodniej i Europie, jest częścią grupy giganta kryptowalut.

DCG jest jedną z wielu firm kryptograficznych uwikłanych w skutki upadku FTX, niegdyś jednej z największych giełd kryptowalut na świecie. Genesis, jednostka pożyczkowa DCG, Ogłoszono upadłość zeszły tydzień.

Zgłoszenie upadłości Genesis nastąpiło po konfrontacji z jednym z jej rówieśników, Gemini, w sprawie spornej umowy kredytowej, która doprowadziła do znacznych zwrotów dla klientów Gemini dzięki wysokodochodowemu produktowi pożyczkowemu Gemini, Gemini Earn.

Klienci Gemini przechowują 900 milionów dolarów w Gemini Earn. Usługa wstrzymała wypłaty po tym, jak Genesis, która pożyczała pieniądze dużym pożyczkobiorcom instytucjonalnym, tymczasowo wstrzymała zwroty dla klientów.

Branża kryptowalut znajduje się w recesji znanej jako „krypto zima” od czasu krachu w maju ubiegłego roku kontrowersyjnego algorytmicznego stablecoina terraUSD. Wyższe stopy procentowe Rezerwy Federalnej również wystraszyły graczy rynkowych.

READ  Verizon bada teksty spamowe, ale nie widzi związku z Rosją

Wartość prawie 2 bilionów dolarów została usunięta z całego rynku kryptograficznego od szczytu kryptograficznego boomu w listopadzie 2021 r. trochę podskoku od początku roku.

Upadek FTX wstrząsnął kryptowalutą do jej rdzenia.  Ból może nigdy się nie skończyć

Awaria TerraUST, wraz z głębokimi spadkami cen kryptowalut, wywołała serię awarii kryptowalut, w tym Three Arrows Capital, Voyager Digital, FTX, BlockFi i Genesis.

W oświadczeniu udostępnionym pracownikom w środę, Swanepoel z Luno powiedział, że branża doświadczyła „serii wstrząsów”, które doprowadziły do ​​restrykcyjnego środowiska finansowania i przesunięcia w kierunku długoterminowej rentowności.

„Podczas gdy przewidywaliśmy pogorszenie koniunktury i proaktywnie planowaliśmy z wyprzedzeniem model biznesowy i finansowanie, które mogłyby być odporne na niektóre z tych czynników, sama skala i tempo tego wszystkiego w tym samym czasie wywarły dużą presję na nasz pierwotny plan” – powiedział Swanepoel.

„W praktyce oznacza to, że oprócz usprawnienia naszej strategii skoncentrowania się na naszych głównych mocnych stronach, musimy również znacznie obniżyć naszą bazę kosztową – która obejmuje zatrudnienie na wszystkich naszych rynkach – abyśmy mogli przygotować się na przyszły sukces”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.