NAS. Przywrócono nakaz szczepień Govt-19, wywołując konflikt w Sądzie Najwyższym

17 grudnia (Reuters) – Sąd Apelacyjny USA w piątek wznowił ogólnokrajowe szczepienia lub testy. COVID-19 Mandat dla wielkiego biznesu, który obejmuje 80 milionów amerykańskich pracowników, skłonił protestujących do rzucenia się do Sądu Najwyższego, aby interweniować.

Orzeczenie 6. Okręgowego Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych w Cincinnati uchyliło listopadowy zakaz zakazujący stosowania zasady Occupational Safety and Health Administration (OSHA), która ma zastosowanie do firm zatrudniających co najmniej 100 pracowników.

„Trudno sobie wyobrazić, co OSHA może zrobić lub na czym może polegać, aby uzasadnić wielkie ryzyko dla pracowników w miejscu pracy” – czytamy w komentarzu. „Biorąc pod uwagę istotne dowody, w tym kilka recenzowanych badań naukowych, drugim przypuszczeniem jest to, że opierała się na tym determinacja agencji”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

We wrześniu prezydent Joe Biden ujawnił przepisy mające na celu zwiększenie liczby szczepionek dla dorosłych jako sposób na walkę z epidemią, która zabiła ponad 750 000 Amerykanów i mocno nadszarpnęła gospodarkę.

Ten werdykt zgadza się z władzami zdrowia publicznego.”fala morska„Wariant Omigron, który może rozprzestrzeniać zakażenie koronawirusem w Stanach Zjednoczonych, szybko rozprzestrzenia się na całym świecie.

„Chociaż jesteśmy rozczarowani orzeczeniem sądu, będziemy nadal walczyć z nielegalnym nakazem w Sądzie Najwyższym” – powiedział na Twitterze prokurator generalny Karoliny Południowej Alan Wilson. „Mamy nadzieję, że zamówienie zostanie anulowane”.

W ciągu kilku godzin od wyroku, co najmniej trzy petycje zostały złożone w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych z prośbą o natychmiastowe wstrzymanie nakazu.

Na zewnątrz obiektu Boeinga w Everett w stanie Waszyngton 15 października 2021 r. protestujący gestykuluje, gdy personel Boeinga i inni ustawiają się na ulicy, aby zaprotestować przeciwko nakazowi szczepień przeciwko koronawirusowi (COVID-19). REUTERS / Lindsey Wasson

Panel grup biznesowych reprezentujących handel detaliczny, hurt, magazyn, transport, podróże i logistykę złożył jeden z pierwszych pozwów do Sądu Najwyższego.

„Wynikające z tego powstanie robotnicze zniszczy i tak już słabe łańcuchy dostaw i rynki pracy podczas szczytowych wakacji” – napisano w petycji.

READ  Putin powiedział, że Rosja jest gotowa do negocjacji w sprawie Ukrainy

Firmy takie jak United Airlines (UW.O) Rozkazy były wykorzystywane do zwiększenia liczby zaszczepionych pracowników, często tylko niewielka liczba pracowników odmawiała zastrzyków. Czytaj więcej

Ale inne jak Boeing Go (ZAKAZ) Orzeczenia sądowe zawiesiły ich plany z powodu zawieszenia nakazów rządowych i protestów pracowników. Czytaj więcej

Sądy zablokowały potrzebę szczepionki Pitana dla pracowników służby zdrowia w połowie stanów, a nakaz szczepień dla wykonawców federalnych został zablokowany w całym kraju. Czytaj więcej

Sędziowie Jane Strong i prezydent George W. Bush, mianowani przez prezydenta Baracka Obamę. Piątkowy werdykt był 2-1 z większością nominowanej przez Busha Julii Gibbons. Sędzia John Larson, mianowany przez prezydenta Donalda Trumpa, zaprzeczył zarzutom.

Republikanie, grupy konserwatywne i organizacje handlowe złożyli pozwy przeciwko regule OSHA, argumentując, że firma naruszyła jej autorytet. Czytaj więcej

Reguła wyznacza termin 4 stycznia na zapewnienie zgodności, chociaż nie jest jasne, czy zostanie on egzekwowany, ponieważ zasada obowiązuje od kilku tygodni.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Toma Hallsa w Wilmington, Delaware; Montaż przez Diane Croft, Grant McCoul i Sonia Hepinstall

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.