NASA ma wypuścić kombinezony księżycowe Artemis w przyszłym tygodniu

Konceptualne obrazy księżycowego spaceru Artemis 3. Czy kombinezony w nowiu mogą wyglądać tak? Dowiemy się w przyszłym tygodniu.
Zdjęcie: NASA

Minęło ponad 50 lat, odkąd astronauci po raz pierwszy zostawili swoje zakurzone ślady na powierzchni Księżyca, ale ludzkość w końcu wraca na Księżyc. Projekt Artemis NASA. Wiele się zmieniło od czasów Apolla, co znajdzie odzwierciedlenie w nowych ubraniach noszonych przez mężczyzn, którzy tym razem udali się na Księżyc.

W ramach przygotowań do zbliżającego się spaceru po księżycu, NASA buduje Kombinezon kosmiczny nowej generacji dla swoich przyszłych misji Artemis. Agencja kosmiczna zaprezentuje prototyp swojego księżycowego skafandra, zwanego Exploration Extravehicular Mobility Units (xEMU), podczas telewizyjnego wydarzenia w środę, 15 marca o 10:30 czasu wschodniego. nadchodzi).

Sprawy napływają od dłuższego czasu. w czerwcu 2022 r. NASA nawiązała współpracę z Axiom Space Opracowanie nowych kombinezonów kosmicznych dla Artemidy i astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Te noszone na ISS będą służyć jako poligon doświadczalny dla nadchodzącej misji Artemis 3, która wyląduje na Księżycu już w 2025 roku.

Obecny model skafandra kosmicznego NASA ma ponad 40 lat. I to jest Niedawno spowodował poważne problemy dla astronautów na ISS. NASA w maju 2022 r Stresująca przerwa na spacerze kosmicznym poza stacją kosmiczną Z powodu serii zagrażających życiu przypadków wycieku wody do hełmów astronautów.

Aby opracować pierwsze od czasów Apollo skafandry kosmiczne do chodzenia po księżycu, NASA a Partner indywidualny. „W tym nowym podejściu do współpracy z partnerami komercyjnymi NASA umożliwia rozwój gospodarki kosmicznej” – napisała agencja kosmiczna. Raport.

Założona w 2016 roku firma Axiom Space jest rozwijającym się prywatnym przedsięwzięciem kosmicznym z własnym statutem. Indywidualne misje na ISS. Ale firma jest pod presją, aby dostarczyć te skafandry, a nie ma zbyt wiele czasu na zaprojektowanie i zbudowanie prototypów skafandrów. przetestowany, Sfinalizowano również nadchodzącą misję na Księżyc.

W 2021 roku Biuro Generalnego Inspektora NASA (OIG) wydało Raport Opóźnienia w dostawie nowych skafandrów uniemożliwiają terminowe lądowanie Artemidy na Księżycu. W raporcie stwierdzono, że NASA stoi przed „poważnymi wyzwaniami”, aby osiągnąć swój cel Zbudowanie pary gotowych do misji xEMU do listopada 2024 r. W tym czasie pozwy były opóźnione o 20 miesięcy z powodu braku funduszy, wyzwań technicznych i zakłóceń spowodowanych pandemią Covid-19. NASA wydała już 420 milionów dolarów na opracowanie skafandra kosmicznego i nie jest nawet w pobliżu gotowego produktu, powiedział OIG.

Zadebiutuje również lądownik księżycowy Artemis 3 Megarakieta Starship firmy SpaceX, NASA podpisała kontrakt na lądowanie swoich astronautów na Księżycu. SpaceX wciąż czeka na pozwolenie na pierwszy orbitalny lot testowy Starship, który może się odbyć w tym miesiącu, powiedział niedawno przedstawiciel firmy. Ale nie wstrzymujemy oddechu.

Powiązany artykuł: Następny księżycowy skafander NASA będzie interesujący

Następna generacja kombinezonów księżycowych będzie czerpała z poprzednich projektów skafandrów księżycowych, ale będzie wyposażona w zaawansowane funkcje.. A Liczba całkowitaprzegląd W rozmowie z Gizmodo w październiku 2020 r. Chris Hanes, kierownik biura NASA EVA, wyjaśnił, że nowe skafandry mają być „bezpieczniejsze i mieć mniej katastrofalnych trybów awarii niż ich poprzednicy”. [electronics] Zamiast apartamentu Apollo.” Ponieważ astronauci Artemidy wylądują na południowym biegunie księżyca, są tam chłodniejsze obszary cienia. Zaprojektowany, aby wytrzymać szeroki zakres temperatur.

Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak będą wyglądać nowe kostiumy do chodzenia po księżycu, ponieważ staną się częścią historii i wzmocnioną wersją przeszłości.

Dalej: Kombinezony kosmiczne, stopień.

READ  Dowódcy vs. Wynik Giants: Saquon Barkley pomaga Nowym Jorkom zbliżyć się do miejsca w play-off dzięki wygranej na wyjeździe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.