NASA Power Hack jeszcze bardziej przedłuża 45-letnią misję Voyagera 2

Przy 12 miliardach mil (20 miliardów kmmetry) z Ziemi, Voyager 2 jest tak daleko, że zajmuje więcej niż 22 minuty, zanim sygnały NASA dotrą do sondy. Ponieważ jego moc stopniowo słabła, planiści misji myśleli, że w przyszłym roku będą musieli wyłączyć jeden z pięciu instrumentów naukowych, ale nowo wdrożony plan doprowadził do mile widzianego opóźnienia.

Niedawna modyfikacja, w której sonda przekierowuje niewielką ilość energii przeznaczonej do pokładowego systemu bezpieczeństwa, oznacza, że ​​wszystkie pięć instrumentów naukowych na pokładzie Voyagera 2 może pozostać aktywnych do 2026 r., zgodnie z odrzutowcem NASA. spłacać laboratorium komunikat prasowy. Istnieje niewielkie ryzyko, że system, którego dotyczy problem, chroni Voyagera 2 przed wahaniami napięcia, ale NASA twierdzi, że sonda może teraz dłużej utrzymywać swoje instrumenty naukowe.

Voyager 2 wraz ze swoim bliźniaczym towarzyszem Voyager 1 to sondy, które nadal działają. Wystrzelony w 1977 roku statek kosmiczny odwiedził wiele planet w zewnętrznym Układzie Słonecznym, zanim połaskotał zewnętrzne obrzeża heliosfery — ochronnego, przypominającego bąbelki obszaru przestrzeni kosmicznej otaczającego Słońce i chroniącego nas przed szkodliwym promieniowaniem napływającym z przestrzeni międzygwiezdnej. Sondy są nadal aktywne i zbierają bezprecedensowe dane na temat heliosfery i jej właściwości ochronnych.

„Dane naukowe pochodzące z Voyagerów stają się tym cenniejsze, im dalej oddalają się od Słońca, dlatego zdecydowanie jesteśmy zainteresowani utrzymaniem jak największej liczby instrumentów naukowych działających tak długo, jak to możliwe” — Linda Spilker, naukowiec projektu Voyager w NASA Jet Laboratorium Napędowewyjaśniono w początek.

Powiązane artykuły: Jak NASA przedłuży żywotność sond Voyager 11 miliardów mil od Ziemi

Generatory w obu sondach co roku tracą moc w wyniku trwającego procesu zaniku. Nie wpłynęło to na ich gromadzenie danych naukowych, ale planiści misji musieli wyłączyć grzejniki i inne nieistotne systemy, aby zrekompensować trwającą utratę zasilania. W przypadku sondy Voyager 2 zbliżał się on do etapu, w którym jeden z instrumentów naukowych musiał zostać wkrótce wycofany z eksploatacji — na początku przyszłego roku.

W wyniku nowo zaimplementowanego włamania, Voyager 2 wykorzystuje teraz niewielką ilość zasilania rezerwowego dostępnego dla pokładowego mechanizmu bezpieczeństwa zaprojektowanego w celu ochrony statku przed potencjalnie szkodliwymi skokami napięcia. Sonda kradnie trochę tego soku – niewiele – aby utrzymać wszystkie pięć instrumentów naukowych.

„Chociaż napięcie elektryczne statku kosmicznego nie będzie w rezultacie ściśle regulowane, nawet po ponad 45 latach lotu, układy elektryczne na obu sondach pozostają względnie stabilne, zmniejszając potrzebę stosowania siatki bezpieczeństwa”, według NASA JPL. „Zespół inżynierów jest również w stanie monitorować napięcie i reagować, jeśli waha się ono zbyt mocno. Jeśli nowa metoda zadziała dobrze w przypadku Voyagera 2, zespół może zastosować ją również w przypadku Voyagera 1.”

Voyager 1 minął heliosferę w 2012 roku, podczas gdy jego bliźniak zrobił to samo w 2018 roku, a różnica wynika z mniejszej prędkości i kierunku lotu Voyagera 2. Pokładowy instrument naukowy zawiódł na początku misji Voyager 1, przez co był mniej zależny od zasilania niż Voyager 2.

Skoki napięcia stanowią niewielkie ryzyko na tym etapie misji, a nagroda jest tego warta — więcej informacji z sondy Voyager 2Według Susan Dodd, kierownika projektu Voyager w Jet Propulsion Laboratory. „Monitorujemy statek kosmiczny od kilku tygodni i wydaje się, że to nowe podejście działa” – powiedziała.

Jedno z największych osiągnięć w historii lotów kosmicznych uległo przedłużeniu i wszyscy powinniśmy być za to bardzo wdzięczni. To niewiarygodne, ale po tylu latach NASA wciąż zdołała wycisnąć trochę życia z tych przełomowych sond.

Aby uzyskać więcej lotów kosmicznych w swoim życiu, bądź na bieżąco Świergot i niestandardowe zakładki dla Gizmodo strona o lotach kosmicznych.

READ  Zespół CAPSTONE przejmuje kontrolę nad sytuacją ze statku kosmicznego – nie utknął już w kosmosie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.