Nebraska zwalnia Scotta Frosta: Cornhuskers naciskają na ogromny wykup, aby zwolnić trenera trzy mecze w piątym sezonie

Nebraska zwolnił trenera Scotta Frosta w niedzielę na trzy mecze w swoim piątym roku z programem. Frost, który dołączył do swojej uczelni jako najbardziej ekscytujący trener w kraju w 2018 roku po prowadzeniu UCF Do rekordowego wyniku 13-0 w poprzednim roku, nigdy nie wygrał więcej niż pięć meczów w sezonie, a jednocześnie ustanowił rekord 16-31 (10-26 Big Ten) w czterech kampaniach plus.

Asystent trenera Mickey Joseph będzie służył do końca sezonu jako tymczasowy trener Nebraski.

Drużyny Frost z Nebraski były fatalne w wyrównanych meczach, tracąc 10 kolejnych jednopunktowych decyzji, aby zakończyć bieg. Cornhuskers przegrali w sobotę 45-42 z Georgia South, dzięki czemu spadek z 8 jardów na 36 sekund przed końcem sezonu spadł na 1-2. linia strat cięcia 214 kolejnych zwycięstw Dla Nebraski, kiedy zdobył 35 lub więcej punktów u siebie na Memorial Stadium. Zepchnął również Frost do 5-22 w grach z jednym wynikiem.

Wystrzeliwując Frost 11 września, Huskerzy muszą teraz zapłacić mu aż 15 milionów dolarów. Kwota ta mogłaby zostać zmniejszona o 50%, gdyby Nebraska poczekała z wydaleniem Frost do 1 października. Jednak dyrektor sportowy Trev Alberts zdecydował się pokryć rachunek przed starciem programu z Oklahomą w przyszły weekend w Lincoln w stanie Nebraska.

– Dziś spotkałem się z trenerem Frostem i poinformowałem go, że dokonujemy zmiany przywództwa w naszym programie piłkarskim, ze skutkiem natychmiastowym – powiedział Alberts w oświadczeniu. Scott jest jego sercem i duszą w programie piłkarskim w Nebrasce jako rozgrywający i główny trener, i doceniam jego pracę i poświęcenie. Po rozczarowującym początku naszego sezonu zdecydowałem, że najlepszym rozwiązaniem dla naszego programu jest osiągnięcie przejdź do naszej głównej witryny coachingowej”.

Under Frost, Nebraska State zajęła piąte miejsce w Big 12 West w sezonie 2018-21 i nigdy nie zakwalifikowała się do gry w piłkę z najlepszym wynikiem 5-7 w 2019 roku.

READ  Wynik Floryda vs. Utah, na wynos: Anthony Richardson zagrał Gatorsa w siódmym miejscu w debiucie Billy'ego Napiera

Frost zreformował swoją załogę po żałosnym sezonie 3-9 w 2021 roku, ale wyniki nie poprawiły się przed rozpoczęciem piątego sezonu. Jedyne zwycięstwo Nebraski od trzech tygodni było nad FCS North Dakota, 38-17. Jej dwie porażki przełamały to zwycięstwo i obie przyniosły trzy punkty: 31-28 do Northwestern w Dublinie w Irlandii w tygodniu 0 i South Georgia u siebie w tygodniu 2.

Teraz Huskerzy mogą zatrudnić trenera wkrótce po sezonie 2022 i rozpocząć swoją ścieżkę rekrutacyjną, zanim inne zespoły wprowadzą zmiany w coachingu.

Nie ma już miejsca na odniesienie

Frost został okrzyknięty jednym z najlepszych zatrudnionych w turnieju 2017-18 i potencjalnym zmieniaczem gry, gdy złapał byłego zdobywcy tytułu rozgrywającego Nebraski. Był to powrót do domu dla Nebraski i okazja do przywrócenia programowi rangi narodowej.

Ale prawie od samego początku napływały wymówki. Po pierwsze, pomocnik Adrien Martinez nie rozwinął się. Wtedy to kadra nie rozwinęła graczy na wystarczająco wysokim poziomie. Przed sezonem 2022 Alberts pozwolił Frostowi wprowadzić nowego koordynatora ofensywy, kilku nowych asystentów i nowego pomocnika. Niestety wyniki w ogóle się nie zmieniły.

Trudno jest określić, jak bardzo Nebraska chciała, aby ten pracownik pracował. Frost był uroczym synem i oczywiście został wybrany do tego programu. Niestety, jego procent wygranych spadł jako najgorszy dla wszystkich pełnoetatowych trenerów Nebraski od czasu administracji Eisenhowera.

Migranci stają przed pytaniami egzystencjalnymi

W futbolu uniwersyteckim jest tylko osiem uzgodnionych błękitnokrwistych, a Nebraska pojawia się w każdym składzie. Jest to jeden z ośmiu programów FBS, które odniosły 900 zwycięstw i pięć krajowych mistrzostw, które noszą jej imię. Jednak po przegranej sześciu sezonach w ciągu 11 lat w Wielkiej Dziesiątce – co odpowiada tej samej liczbie w poprzednich 52 latach – „Huskers” stają w obliczu kryzysu tożsamości.

READ  Hokej nr 3 zapisuje się w historii, porzucając Kentucky 5-4 i awansując do Super Regionals

Frost został okrzyknięty jasnym, ofensywnym umysłem z drzewka treningowego Chip Kelly, który mógł zmusić Cornhuskerów do ataku. Niestety bardzo wyraźnie się nie udało. Poprzednio zatrudnieni byli absolutnie genialnym trenerem Oregonu (Mike Riley), kontrowersyjnym koordynatorem defensywy (Beau Bellini) i trenerem linii ofensywnej NFL (Bill Callahan). Nic nie działa dobrze.

Być może następny etap powinien wiązać się z mniejszym zainteresowaniem południowym wschodem i większym zainteresowaniem ich byłych kolegów z Konferencji Wielkiej Ósemki. Kansas, Iowa i Kansas osiągnęły niesamowity sukces, budując programy rozwojowe. Maksymalna wydajność powinna być najwyższym priorytetem na naszej drodze do nowej ery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.