Netflix podnosi ceny miesięcznej subskrypcji w USA i Kanadzie

LOS ANGELES, 14 stycznia (Reuters) – Netflix Inc. podniósł miesięczną cenę subskrypcji w Stanach Zjednoczonych z 1 do 2 USD, w zależności od planu, aby pomóc zapłacić za nowe programy, aby konkurować w zatłoczonym streamingu, podała firma Piątek. Rynek telewizyjny.

Standardowy plan umożliwiający jednoczesne korzystanie z dwóch strumieni kosztuje teraz 15,49 USD miesięcznie, w porównaniu z 13,99 USD w Stanach Zjednoczonych.

Ceny wzrosły również w Kanadzie, gdzie standardowy plan wzrósł z 14,99 dolarów kanadyjskich do 16,49 dolarów kanadyjskich.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Akcje Netflix wzrosły o prawie 3% do 533,84 USD na Nasdaq, Reuters poinformował o wzroście cen. Skończyły o 1,3% wyższe na 525,69 $.

Pierwsza podwyżka na tych rynkach po październiku 2020 r. zaczęła obowiązywać od razu dla nowych klientów. Obecni członkowie zobaczą nowe ceny w nadchodzących tygodniach, kiedy otrzymają miesięczne rachunki.

„Rozumiemy, że ludzie mają więcej możliwości wyboru rozrywki niż kiedykolwiek wcześniej i jesteśmy zobowiązani do zapewnienia lepszych wrażeń naszym członkom” – powiedziała rzeczniczka Netflix.

„Stale aktualizujemy nasze ceny, więc nadal oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości opcji rozrywki. Jak zawsze oferujemy szeroką gamę planów, aby członkowie mogli wybrać cenę, która najlepiej odpowiada ich budżetowi” – ​​dodał rzecznik.

Największa na świecie usługa przesyłania strumieniowego ma do czynienia z bezprecedensową konkurencją ze strony firm, które przyciągają odwiedzających do rozrywki online. Walt Disney Co. (DIS.N), AT&T Inc (TN) WarnerMedia, Amazon.com Inc i Apple Inc (AAPL.O) Jeden z konkurentów wkładający miliardy w nowe programy.

Netflix dodał klientów pomimo wcześniejszych podwyżek cen, co pokazuje, że jego członkowie są gotowi zaakceptować wyższe koszty, powiedział analityk Evercore ISI, Mark Mahani.

„To dowód na siłę cenową Netflixa” – powiedział Mahane.

READ  Najnowsze wiadomości wojenne rosyjsko-ukraińskie: komunikaty na żywo

Netflix zapowiedział, że w 2021 roku wyda na programowanie 17 miliardów dolarów. Firma nie opublikowała wydatków na 2022 rok.

Plan premium Netflix do strumieniowego przesyłania czterech strumieni i Ultra HD jednocześnie wzrósł o 2 USD do 19,99 USD miesięcznie. W przypadku planu podstawowego Netflix, z jednym strumieniem, koszt wzrósł o 1 USD miesięcznie do 9,99 USD.

W Kanadzie plan premiowy C $ 2 wzrósł do 20,99 C $, a plan bazowy C 9,99 $ pozostał bez zmian.

Przy 15,49 USD miesięcznie standardowy plan Netflixa w USA kosztuje teraz więcej niż konkurenci. HBO Max, AT&T Inc (TN), Obecnie oferuje reklamę za 11,99 USD miesięcznie przez 12 miesięcy.

Cena firmy Walt Disney (DIS.N) Disney + 7,99 USD miesięcznie lub 79,99 USD rocznie.

Stany Zjednoczone i Kanada są największym regionem Netflix z 74 milionami subskrybentów transmisji strumieniowej od września 2021 r. W trzecim kwartale 2021 r. spółka odpowiadała za ok. 44% przychodów, czyli ok. 3,3 mld USD.

Większość niedawnych odbieranych przez firmę abonentów pochodzi z zagranicy.

Wzrost liczby subskrybentów Netflix spowolnił wraz z początkiem epidemii Kovit-19, ale powrócił do zdrowia dzięki globalnemu wydarzeniu „Squid Game”, koreańskiemu thrillerowi dystopijnemu wydanemu we wrześniu. Łącznie globalne subskrypcje osiągnęły 213,6 mln.

Kiedy Netflix odnotuje kwartalne zarobki, kolejny raport subskrybenta firmy zostanie opublikowany w czwartek. Według danych Thomson Reuters I/B/E/S analitycy szacują, że firma ogłosi 8,5 mln nowych rekordów między październikiem a grudniem, zwiększając globalną bazę abonentów do 222 mln.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Lisy Richwin; Dodatkowy raport Dona Similewskiego; Cynthia Asterman Edycja

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.