Nic nie robienie było nie do przyjęcia.

EAGAN, Minnesota — Wytyczne dotyczące drużyn specjalnych NFL wciąż się zmieniają.

We wtorek właściciele drużyn NFL zatwierdzili propozycję, która umożliwiłaby drużynom rozpoczynanie uczciwego startu i kopnięć zabezpieczających za linią 25 jardów w celu wykrycia piłki na linii 25 jardów.

Reguła wejdzie w życie na okres próbny przez jeden sezon.

Przedstawiciele ligi powiedzieli, że mecze inauguracyjne generują najwyższy wskaźnik wstrząsów mózgu każdego roku. Kopnięcia wiszące wewnątrz linii 5 jardów wzbudziły szczególne zaniepokojenie w ich filmowym badaniu incydentów trafień.

„Nie możemy po prostu siedzieć i nic nie robić” – powiedział Jeff Miller, wiceprezes NFL ds. komunikacji, spraw publicznych i polityki. „Siedzenie w miejscu i dalsze robienie czegokolwiek było nie do przyjęcia. I myślę, że właśnie w tym miejscu wkroczyło członkostwo.”

Miller i przewodniczący komitetu zawodów NFL, Rich McKay, odmówili podania dokładnych danych na temat incydentów wstrząśnienia mózgu w ostatnich latach, stwierdzając jedynie, że wstrząśnienia mózgu na początku meczu były znacznie wyższe niż w innych grach w ich raportach.

Według danych 19 graczy doznało wstrząsu mózgu w 2022 roku, w porównaniu z 14 w 2021 i 10 w 2020. Uzyskane i zgłoszone przez Sports Illustrated. Tych 19 wstrząsów miało miejsce podczas prawie 2700 kickoffów, co oznacza, że ​​99,3% rozegranych meczów odbyło się bez wstrząsów.

Trenerzy drużyn specjalnych z całej ligi złożyli takie oświadczenia, gdy stanowczo się z tym nie zgadzali i sprzeciwiali się regule. Niektórzy uważali, że zamieszanie wynikające ze zmiany przepisów stanowi większe zagrożenie dla zdrowia niż to, które ma obecnie wpływ na 0,7% rozgrywek.

NFL zatwierdziło zmianę zasad na przyszły rok, która pozwoli zespołom złapać kickoff w dowolnym miejscu na własnej linii 25 jardów i automatycznie wykryć piłkę na 25 (fot. Ray Del Rio/Getty Images)

Jeden z koordynatorów zespołów specjalnych powiedział Yahoo Sports, że pozostają kwestie proceduralne i wyzwania.

READ  Spencer Strider dorównuje wyczynowi Johna Smoltza Stridera

„Co jeśli piłka zostanie wyrzucona z 50 po rzucie karnym… czy uczciwe złapanie nadal daje piłkę w 25?” – zapytał trener w sms-ie. „Albo jeśli wyrzucę piłkę z 20 po karze lub bezpieczeństwie? Co jeśli piłka jest stłumiona (rzadko, ale się zdarza)? Małe rzeczy, ale na pewno niektóre rzeczy, które musimy rozwiązać, aby to posprzątać!”

Właściciele zespołu wydali jednak werdykt, głosując podczas sesji fabularnej. McKay powiedział, że awantury należy się spodziewać.

„Mamy tendencję do znajdowania się we właściwym miejscu”, powiedział o zmianach zasad związanych z bezpieczeństwem, „ale nigdy nie jest to wygodne”.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że zasada początkowa stanie się stała?

Właściciele drużyn NFL nie zgodzili się na tę zasadę na czas nieokreślony.

Za rok ponownie ocenią, czy kontynuować tę linię 25 jardów. Decyzja będzie uwzględniała względy BHP, a także jakość zawodów.

Czy kontuzje podczas kickoffów spadają? Jak często ta zasada wymaga od drużyn oddawania kopnięć w ciągu 25 minut w porównaniu z częstotliwością odbić w zeszłym roku?

Modelowanie ligi przewiduje zmniejszenie zwrotów z 38% kickoffów do 31%. Przewidują, że częstość wstrząsów mózgu podczas rozpoczęcia meczu spadnie o 15%.

Modyfikowanie formatów rozpoczęcia gry w celu zmniejszenia odległości między zespołami, a tym samym szybkości pościgu drużyny broniącej, pozostaje możliwe w najbliższej przyszłości. McKay i komisja ds. zawodów zastanawiają się: jeśli tylko 38% kopnięć jest odbijanych, czy istnieje inny format, który wymagałby zwrotów ponad 60% kopnięć? Jeśli tak, czy to jeszcze bardziej podnieci fanów?

„Jeśli możemy sprawić, by gra była bardziej konkurencyjna w sztuce, która staje się bardziej świąteczna, zawsze powinniśmy to robić” – powiedział McKay.

Miller dodał: „Chcesz mieć pewność, że rozgrywka jest nadal ekscytująca i odpowiednia”.

Całkowite anulowanie meczów u siebie nie jest obecnie opcją komitetu, ale nie jest też wykluczone.

READ  Mike Vrabel: W przyszłym tygodniu zdecydujemy, czy Josh Dobbs czy Malik Willis wystartują przeciwko Jaguarom

„Chcemy zatrzymać ją w grze” – powiedział McKay. „Nie wiem, czy jesteśmy Znany Możemy zachować to w grze. Ale chcemy ją zatrzymać w grze”.

Trenerzy drużyn specjalnych będą mieć oczy szeroko otwarte, aby otrzymać powiadomienie.

Kurator powiedział: „Trzeba się szybko dostosowywać, zmieniać z duchem czasu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.