Nicola Polly: Policja z wizytą w Agencji Nadzoru Śledczego

  • Napisane przez Lynette Horsburgh i Toma Mullina
  • wiadomości BBC

Źródło obrazu, Biuletyn rodzinny

podpis pod zdjęciem,

Nicola Polly była ostatnio widziana podczas pikniku nad rzeką

Wszczęto dochodzenie w sprawie wizyty policji w domu Nicoli Poli na kilka tygodni przed jej zniknięciem.

45-latka była przedmiotem głównych poszukiwań zaginionej osoby, zanim została znaleziona w River Wire, milę od czasu, gdy była widziana po raz ostatni 27 stycznia.

Lancashire Police poinformowała wcześniej, że 10 stycznia funkcjonariusze zostali wezwani do jej domu w celu „zaniepokojenia jej dobrem”.

Śledztwo w sprawie śmierci pani Polly zostało wszczęte i przełożone wcześniej.

Rzecznik Niezależnego Biura Postępowania Policji powiedział: „Po skierowaniu od policji Lancashire w czwartek rozpoczęliśmy niezależne dochodzenie w sprawie kontaktu policji z Nicolą Pooley w dniu 10 stycznia.

Powiedział, że śledztwo jest „we wczesnej fazie”.

Rozprawa w sądzie koronera w Preston ujawniła, że ​​matka dwójki dzieci została zidentyfikowana na podstawie danych dentystycznych.

Koroner James Adele powiedział, że jej rodzinie powiedziano o dacie dochodzenia, ale zdecydowała się nie uczestniczyć.

Powiedział, że zrobili to „z powodów, które w pełni rozumiem”.

Dr Adele powiedział, że skontaktował się z chirurgiem Andrew Edwardsem, aby poprosić go o porównanie danych dentystycznych uzyskanych przez policję z jego gabinetu dentystycznego w Great Eccleston.

Powiedział, że chirurg zbadał ciało i stwierdził, że praca rekonstrukcyjna, która została wykonana, była identyczna.

„Jestem zadowolony z bilansu prawdopodobieństw, a co więcej, że dokonano pozytywnej identyfikacji” – powiedział koroner.

Powiedział, że pozostałe dowody zebrane przez policję i sekcja zwłok wymagają „dalszej oceny”, a pełne dochodzenie – którego celem jest ustalenie okoliczności jej śmierci, w tym sposobu jej śmierci – prawdopodobnie odbędzie się w czerwcu, kiedy patolog został zbadany.

podpis pod zdjęciem,

Kwiaty i wstążki pozostawiono na cześć matki dwójki dzieci

„Da to czas na zebranie faktów dotyczących sprawy i umożliwi odpowiednim ekspertom sfinalizowanie wyników dochodzeń, które wciąż muszą zostać przeprowadzone” – powiedział.

W sesji wzięło udział sześciu dziennikarzy i trwała około pięciu minut.

Pani Polly zniknęła podczas spaceru z psem nad rzeką po tym, jak podrzuciła do szkoły dwie córki w wieku sześciu i dziewięciu lat.

Wkrótce potem znaleziono jej psa z jej telefonem – wciąż podłączonym do służbowego połączenia konferencyjnego – na ławce na stromym brzegu rzeki.

Rozpoczęto szeroko zakrojone poszukiwania, ale minęły 23 dni, zanim jej ciało zostało znalezione w rzece.

W hołdzie wydanym w poniedziałek rodzina Polly nazwała ją „centrum naszego świata” i „osobą, która uczyniła nasze życie tak wyjątkowym”.

Powiedzieli „nigdy nie zapomnimy Nicky’ego, jak możemy”.

Organ nadzoru nadawców, Ofcom, powiedział, że jest „bardzo zaniepokojony” wysłuchaniem skarg rodziny pani Polley na ITV i Sky News i powiedział, że napisał do obu „z prośbą o wyjaśnienie swoich działań”.

Dlaczego nie śledzić BBC North West na FacebookI Świergot I Instagram? Możesz również przesyłać pomysły na historie do [email protected]

READ  Władimir Nikołajewicz Songurkin, sojusznik Władimira Putina, umiera na udar podczas podróży służbowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.