Nie zobaczysz Hondy, Toyoty i innych samochodów i SUV-ów w 2022 r.

Bawić się

Stare samochody nigdy nie umierają. Znikną.

Lista pojazdów, które zostaną zatrzymane lub ich zniszczenie ogłoszona w 2021 roku jest ogromna.

Gdy Amerykanie gromadzą się w SUV-ach i pickupach, parking znów jest Wypełnione samochodami osobowymi, co jest często nieobsługiwane.

Nawet samochód elektryczny to za mało. Wiele z nich zostało wycofanych z produkcji w 2021 r., co jasno pokazuje producentom samochodów, jak ważne jest dopasowanie stylu nadwozia nowych pojazdów do preferencji kupujących. Generalnie im większy, tym lepiej.

„Zazwyczaj tradycyjne samochody się gubią”, powiedział Carl Brower, analityk wykonawczy w witrynie badań nad samochodami. iSeeCars. „Dodatkowo samochody, które dostajesz tylko raz, są trochę dziwne, ale szczerze mówiąc, wyglądają na przestarzałe”.

W ostatnich latach takie samochody osobowe jak Chevrolet Cruze, Ford Focus, Toyota Yaris, Honda Fit i Nissan Juke doznały dewastacji. Skąd pochodzi w 2021 roku, jest jeszcze bardziej.

Wyjeżdżające samochody: Producenci samochodów są zmuszeni do wycofania Mazdy 6 i Toyoty Avalon na rzecz SUV-ów z powodu braku części.

Raporty konsumenckie: To najbardziej niezawodne i zawodne pojazdy 2022 roku

Chociaż boom na SUV-y jest ważnym powodem, w tym roku jest jeszcze jeden czynnik: producenci samochodów borykają się z globalnym niedoborem chipów półprzewodnikowych, co czyni je priorytetem dla ich najbardziej dochodowych pojazdów. Oznacza to, że ich większe modele mają pierwszeństwo przed samochodami, które często trafiają do bloku tnącego.

Oto ekskluzywna lista witryn zajmujących się badaniem samochodów iSeeCars i pojazdów, które zostaną wycofane po ogłoszeniach lub decyzjach podjętych w 2021 roku. Edmundowie.

Volkswagen Passat

Po serii limitowanej edycji sedana z 2022 r. Volkswagen ograniczył sprzedaż Passata do Stanów Zjednoczonych.

READ  Aaron Judge pobił swój 61. bieg do domu, aby wyrównać rekord Rogera Morrisa AL dla większości HR w jednym sezonie.

Przeprowadzka nastąpiła ponad 30 lat po wprowadzeniu tabliczki znamionowej Passata w Stanach Zjednoczonych

Passat doznał kilku niepowodzeń w ostatnich latach. Wersja samochodu z silnikiem Diesla była jednym z pojazdów, które w aferze zanieczyszczenia środowiska VW naruszyły normy emisji spalin. Następnie przepust diesla był stopniowo zatrzymywany podczas pracy wersji gazowej.

Jednak w ostatnich latach pojawiły się trudności w utrzymaniu większych, bardziej popularnych modeli VW, takich jak SUV-y Atlas i Tiguan.

W końcu nie ma przekonującego powodu, aby kupujący samochody kupowali Passata zamiast nieco mniejszego i tańszego Jetty.

Mazda6

Mazda 6 sedan miała wiernych fanów. Ale od siedmiu lat nie został przeprojektowany.

Pojazdy inne niż standardowe łożyska, takie jak Toyota Camry i Honda Accord, nie mają dużo miejsca w segmencie sedanów średniej wielkości.

Ze względu na duży nacisk na SUV-y Mazdy, Mazda 6 nie dawała większych szans.

Evan Drew, starszy menedżer ds. wywiadu w Edmunds, powiedział: „Było trochę rozmów o tym, że wraca to bardzo żartobliwie, ale myślę, że to nieprawda.

Mazda CX-3

Zniszczenie tego małego skrzyżowania pokazuje, że nawet małe SUV-y nie unikną szaleństwa kraju na większe pojazdy.

CX-3 nie jest technicznie samochodem osobowym, ale jest małym samochodem.

„Zawsze uważałem, że samochód jest za mały” — powiedział Brower. „To SUV, ale jest prawie bezużyteczny. Siedzenie w drugim rzędzie i przestrzeń ładunkowa są prawie bezużyteczne.

Mazda przyznaje, że CX-3 nie przyciąga już większej uwagi. „Zainteresowania konsumentów” – napisała Mazda w oświadczeniu – „muszą nadal ewoluować”.

Hyundai Veloster

Najbardziej niezwykły pojazd od momentu jego wprowadzenia na rynek dziesięć lat temu, Veloster był w tamtym czasie przeznaczony dla Hyundaia, aby zainteresować bezdzietnych milenialsów.

Był zipy i miał inny projekt trzech drzwi. To musi być fajna osoba.

READ  Nowe badania pokazują, że praktyka sprzed 7 milionów lat skierowała naszych przodków na kurs dla ludzkości

Ale jego wyjątkowość ostatecznie przerodziła się w katastrofę. Millenialsi kochają to, czego wszyscy chcą: SUV-y.

„Może miało to sens, kiedy japoński import zaczął powracać ze sportowymi samochodami, ale jest już za późno i szkoda” – powiedział Drew.

Dobrą wiadomością dla fanów pojazdu jest to, że na razie dostępny będzie wyjątkowo sportowy wariant Veloster N.

Honda Clarity Plugin i pojazdy na ogniwa paliwowe

Trudno jest zobaczyć cokolwiek innego niż samochody zgodne z tymi pojazdami, co jest terminem przemysłowym odnoszącym się do pojazdów wyprodukowanych wyłącznie w celu spełnienia przepisów dotyczących oszczędności paliwa.

Clarity nigdy nie sprzedawano w dużych ilościach. Będziesz miał trudności ze znalezieniem takiego poza Kalifornią, gdzie producenci samochodów muszą oferować pojazdy o wyższej efektywności energetycznej.

„Nie sądzę, aby większość ludzi słyszała o tym od samego początku” – powiedział Drew. „Muszą wrócić do deski kreślarskiej”.

Toyota Land Cruiser

Może to za drogie. Trurie powiedział, że przy cenie bazowej wynoszącej 87 000 USD kupujący mogą kupić luksusowego SUV-a od marki Toyota Lexus w podobnej cenie.

Dzięki temu odjazdowi drogi samochód terenowy może zniknąć na zawsze.

Land Cruiser zawsze miał oddanych fanów. Fakt, że Toyota rozwija pojazd na innych rynkach oznacza, że ​​powróci on w ciągu kilku lat, powiedziała Stephanie Brinley, główny analityk motoryzacyjny w firmie badawczej IHS Markit.

Volvo V60 i Volvo V90

Te dwa wozy były rybami, które wyszły z wody. Wagony straciły wsparcie, co doprowadziło do powstania SUV-ów, które mają więcej miejsca i wyższą pozycję.

„Myślałem, że V90 to fantastycznie wyglądający pojazd – bardzo dobra stylistyka. Ale wiesz, że nigdy się nie sprzeda” – powiedział Drew.

Volvo odnosi coraz większe sukcesy dzięki swoim SUV-om XC.

READ  Ginny Thomas naciskała na dyrektora naczelnego Trumpa, by pokonał referendum w 2020 roku.

BMW i3

Jedna z pierwszych prób BMW z pojazdami elektrycznymi, i3 miała bardzo nietypową dla niemieckiej marki luksusowej styl nadwozia.

„To był świetny pomysł od samego początku” – powiedział Drew.

Można to prawie nazwać żartem. Ale ostatecznie to, czego szukają nabywcy BMW, nie jest żartem.

Hyundai Ionic EV

Jonowa tabliczka znamionowa nie zostaje utracona. Hyundai dodaje nowy SUV o nazwie Ionic 5 z hybrydowymi i plug-in wersjami sedana Ionic.

Ale elektryczna wersja sedana zniknie. Ioniq5 skutecznie zajmie jego miejsce.

Kia Sedona

Jedzie tam kolejny minivan. Rodzaj.

Sedona była Jeden z niewielu pozostałych tradycyjnych minivanów, w tym Toyota Sienna i Honda Odyssey.

To Sedona chciała popchnąć tabliczkę znamionową i przeprojektować minivan „Pojazd wielozadaniowy” lub MPV. Dla nas nadal wygląda jak minivan.

Toyota Avalon

Duży sedan był często okrzyknięty dobrze zaprojektowanym i dobrze zbudowanym pojazdem.

Ale to nie wystarczy, aby zapłacić rachunki w segmencie, który szybko zanika.

Avalon wyprzedził wielu wcześniej wycofanych konkurentów, w tym Forda Taurusa i Chevroleta Impala.

Ale jeśli spodziewasz się dużej jazdy od Toyoty, bardziej prawdopodobne jest, że wybierzesz RAV4 lub Highlandera.

Możesz śledzić reportera USA TODAY Nathana Bomie na TwitterzeNathan Bomi i Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu o codziennych pieniądzach tutaj Porady dotyczące finansów osobistych i wiadomości biznesowe od poniedziałku do piątku rano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.