Niekonwencjonalny komentarz Pittona o Putinie w dramatycznym ostatnim dniu podróży wywołuje wstrząsy

Cel nie wydaje się być przypadkowy. Biden przebył 250 mil, aby odwiedzić ukraińskich uchodźców na przenikliwym mrozie w Polskim Parku Narodowym. Apelowała do młodych matek o modlitwę za mężczyzn pozostawionych przez mężów, ojców i braci.

„Jako ukraińskie matki jesteśmy gotowi udusić (Putina) rękami” – powiedziała kobieta, której syn walczył. Zebrał małą dziewczynkę w różowym płaszczu i dużym ogonie, a Biden powiedział, że chce zabrać ją do domu.

Ostatnie słowa, które wypowiada Biden Jego ostatni zamach w Europie Wylot Air Force One do Waszyngtonu okazał się bardzo skuteczny. Zaskoczyli jego doradców, z których wielu godzinami wygłaszało przemówienia postrzegane przez Biały Dom jako ważny moment prezydentury Bidena. Wersu, który powiedział Biden, nie było w tym, co napisali.

Zbierając się za podium na zamku, urzędnicy Białego Domu pospiesznie wydali wyjaśnienie – jedno z wielu na tej samej tylko podróży – mówiąc, że Biden nie wezwał do zmiany reżimu. Ale niedługo przed upokarzającą odpowiedzią Kremla, rosyjski władca powiedział, że nie powinien być „określany przez pana Bidena”.

Administracja nadal bagatelizowała wypowiedzi Bidena w niedzielę, a sekretarz stanu USA Anthony Blinken z Izraela powiedział: „Nie sądzę, aby prezydent, Biały Dom, mógł upoważnić prezydenta Putina do prowadzenia wojny lub angażowania się w wojnę zeszłej nocy. Okupacja przeciwko Ukrainie lub kogokolwiek innego.”

Seria wydarzeń, które rozegrały się tutaj w sobotnie popołudnie, przyniosła ogromną ulgę Najbardziej niespokojne środowisko przenikające Europę Inwazja Rosji na Ukrainę wchodzi w drugi miesiąc. Scena agresji Putina Była fałszywa, ale przekonująca sugestia Bidena, że ​​Rosjanie powinni znaleźć innego przywódcę w przygranicznych obszarach Ukrainy.
„Poszedł na Stadion Narodowy w Warszawie i spotkał setki Ukraińców. Słyszał ich bohaterskie historie, gdy opuścili Ukrainę po brutalnej wojnie Rosji na Ukrainie. Tym razem myślę, że była to pryncypialna ludzka reakcja. w niedzielę.

Według urzędników, w ciągu ostatniego miesiąca Bidena postrzegała Putina coraz bardziej mrocznie, a jego język stał się „czystym bandytą”, „morderczym dyktatorem”, „przestępcą wojennym”, a po odwiedzinach uchodźców na ich terenie „rzeźnikiem”.

Jego doradcy twierdzą, że Biden wierzy, że chce, aby Putin polubił zimną wojnę i dynamikę Waszyngton kontra Moskwa. Zamiast tego opuścił Europę w bezpośrednim konflikcie z rosyjskim przywódcą niż wcześniej.

READ  Potężna zimowa burza nawiedzi Środkowy Zachód

Na razie nie wiadomo, co zrobi po opuszczeniu stanowiska. To już co najmniej trzeci raz, kiedy Biały Dom udzielił wyjaśnień podczas wizyty Bidena, a urzędnik Białego Domu poczuł się zmuszony do usunięcia komentarzy prezydenta.

Jak przywitał Bohaterstwo Ukraińców, Biden powiedział żołnierzom amerykańskim, że „będzie się z tobą widzieć, kiedy będziesz” – mimo że przysiągł, że nie pozwoli siłom amerykańskim bezpośrednio wejść do konfliktu. Później rzecznik powiedział, że nic się nie zmieniło: „Prezydent dał jasno do zrozumienia, że ​​nie wysyłamy wojsk amerykańskich na Ukrainę”.

Po tym, jak Biden powiedział, że reaguje „życzliwie” na użycie przez Rosję broni chemicznej na Ukrainie, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan zapewnił dziennikarzy, że „nie ma zamiaru używać broni chemicznej w żadnych okolicznościach”.

Biden ma ugruntowaną formę mówienia z ręki i prawdopodobnie nie będzie w stanie utrzymać tak wielu akcji. Przed przemówieniem Bidena urzędnicy Białego Domu powiedzieli, że prezydent aktywnie pracuje za kulisami, aby wzmocnić współpracę między swoimi kolegami.

„On śpi mniej na tego typu podróżach niż na innych, ponieważ jedzie, jedzie, jedzie – chce porozmawiać z następnym liderem; wiesz, weź następną konferencję”, powiedział Sullivan w piątek w środku lotu Pittona. Z Brukseli do Rzeszowa w południowo-wschodniej Polsce, gdzie spotkał amerykańskich żołnierzy.

Biden wraca do Waszyngtonu z pewnym sukcesem w domu

Dokładnie miesiąc po zajęciu Ukrainy przez Rosję niespodziewana wizyta Bidena w Europie była pokazem amerykańskiego rozwiązania w obliczu najgorszego konfliktu od czasów II wojny światowej. Ze swojego pokoju w piwnicy w Waszyngtonie po miesiącach rozmów telefonicznych i wideokonferencji doradcy powiedzieli, że Biden chciał przyjechać tutaj, aby spotkać się z przywódcami twarzą w twarz w kluczowym momencie wojny.

Termin szczytów był nagły, a niektórzy europejscy urzędnicy wątpili, czy cokolwiek mogło wyjść z rozmów bez zwykłego czasu. Niektórzy zachodni urzędnicy obawiali się, że naleganie Pittona na jednoosobowe spotkanie było próbą wymuszenia wyników w niektórych pozostałych kwestiach spornych.

Zamiast umacniać solidarność między sojusznikami – jak mówią urzędnicy Putin był zszokowany – inni obawiali się, że podróż obnaży istniejące rysy.

Jednak rozpoczęli współpracę ze swoimi amerykańskimi odpowiednikami w celu zorganizowania tak zwanej „dostawy” – tych elementów, które przywódcy mogą później ogłosić, aby pokazać, że potrafią robić różne rzeczy w swoich różnych modułach.

READ  Status Jalena Hurtsa w meczu 17. tygodnia Eagles jest niepewny

Chociaż Biden przyleciał do Europy w środę, rozmowy toczyły się dalej. W Air Force One różni eksperci od polityki prezydenta pojawiali się i wychodzili z jego pokoju na nosie samolotu, informując go o postępach w realizacji niezliczonych zadań, które zamierzał osiągnąć.

Główny doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Bidena opisał ten scenariusz jako „szybkie randki z prezydentem na każdy temat pod słońcem” – pomimo większej ilości akcji niż jakikolwiek inny moment w niedawnej pamięci.

Podróż Bidena do Brukseli poczyniła postępy, W tym zawiadomienie o wspólnej grupie roboczej Należy go wykluczyć z Europy Zależność Rosji od ropy i gazu. Niemniej jednak nawet Biden przyznał, że nadzwyczajne spotkanie w ostatniej chwili nie ułatwi zabójstwa Rosji na Ukrainie.

Zapytany wprost, czy kurs Putina mógłby zostać zmieniony, gdyby coś wydarzyło się w Brukseli, Biden odpowiedział, że nie. Zamiast tego, powiedział, „najważniejsze jest, abyśmy pozostali zjednoczeni, co ostatecznie podważy zdolność Putina i wolę kontynuacji”.

„Musimy udowodnić powód, dla którego poprosiłem o spotkanie – musimy być całkowicie, całkowicie, całkowicie zjednoczeni” – powiedział.

Prezydent popycha Zachód do przedłużającej się wojny

To wyraźna wskazówka, że ​​Biden i jego zespół nie wierzą w zakończenie krwawego konfliktu na Ukrainie, który trwa w Rosji od 30 dni.

„Tej wojny nie da się wygrać w ciągu dni ani miesięcy” – powiedział Biden w swoim przemówieniu w sobotnie popołudnie. „Musimy się roztopić, aby nadejść długa walka”.

Nawet oświadczenie Rosji w sobotę, że ogranicza swoje cele wojskowe, było osobiście podejrzliwe wobec urzędników amerykańskich, którzy powiedzieli, że powinni zobaczyć, co Putin robi ze swoimi siłami w kraju, zanim dokonają oceny.

Jednym z celów Bidena podczas jego wizyty w Europie było nadanie jego decyzji wymiaru ludzkiego – poprzez spotkanie z uchodźcami i ich pomocnikami, a także rozmieszczenie wojsk amerykańskich na wschodniej granicy NATO, aby działały jako bariera dla Putina.

Biden powiedział, że pragnie pojechać na Ukrainę, aby być świadkiem cierpień Ukrainy. Zauważył, że jako senator i wiceprezydent Biden był stałym obserwatorem stref wojennych USA, kiedy spotykał wojska 60 mil od granicy z Ukrainą.

„Byłem w Iraku i Afganistanie około 40 razy, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz” – wspomina.

READ  Donald Trump News Today: Sąd Najwyższy chroni zeznania podatkowe Trumpa, ale windy trzymają Lindsey Graham Georgia Zeznanie

Mimo to przekroczenie granicy na Ukrainę nigdy nie było traktowane poważnie przez współpracowników Bidena. W przeciwieństwie do tych stacjonujących w Iraku czy Afganistanie, gdzie amerykańskie bazy i personel mogą pomóc w ochronie przestrzeni powietrznej, Ukraina nie jest amerykańską strefą wojenną – pracował nad zdefiniowaniem kolejnego etapu w logicznych i teoretycznych drogach podróży Bidena. Konflikt.

Patrząc na Ukraińców z ich stolicy, Kijowa, szczyty w tym tygodniu były rozczarowujące. Przywódcy NATO całkowicie sprzeciwiają się wezwaniu prezydenta Wołodymyra Żeleńskiego o strefę lotów, o której nie zawracał sobie nawet głowy podczas wirtualnych komentarzy na środowym szczycie NATO. Zamiast tego zaznaczył, że nigdy nie otrzymał wyraźnej odpowiedzi na swoją prośbę.

W wywiadzie na żywo z Andriejem Jermakiem, prezesem Kancelarii Prezydenta Ukrainy, Andrij Jermakiem, prezesem Kancelarii Prezydenta Ukrainy, powiedział: „Jesteśmy bardzo rozczarowani. Szczerze mówiąc, oczekujemy więcej odwagi. pewne odważne wyniki. Koalicja podjęła decyzje tak, jakby nie było wojny”. Z Radą Atlantycką w piątek.

Nawet obietnica Bidena w środę, że Putin zareaguje proporcjonalnie, jeśli użyje broni chemicznej na Ukrainie, została uznana przez niektórych ukraińskich urzędników za chłodną.

„Słyszeliśmy, że umieramy od kul, umieramy od pocisków, moi ludzie umierają z głodu w okupowanych miastach, ale to było bardzo bolesne, gdy użyto broni chemicznej, to było bardzo denerwujące”, Kr Rudik, członek ukraińskiego parlamentu, powiedziała Hala Koranik z CNN.

„Jeśli cały świat boi się Putina, dlaczego Biden mówi, że zmienimy zdanie, jeśli nastąpi atak chemiczny? Czy rozumiesz, jakie to okropne?” – zapytał Rudik.

Inni w regionie – przynajmniej ci zamknięci przez wspólny sojusz bezpieczeństwa NATO – czuli się bardzo zdeterminowani.

„Wiemy, co oznacza rosyjski imperializm i wiemy, co to znaczy być zaatakowanym przez rosyjskie siły zbrojne, bo nasi dziadkowie i pradziadkowie tego doświadczyli; czasami nawet nasi rodzice tego doświadczyli” – powiedział prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z Pita. Piątek.

– A więc dziękuję za wizytę – powiedział. „A przede wszystkim dziękuję za niesamowite przywództwo”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkową reakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.