NLRB zabrania pracodawcom dołączania klauzul uciszających pracowników

(CNN) Jeśli Twoja firma Cię zwolni, Twój pracodawca może zaoferować Ci odprawę – ale tylko wtedy, gdy zgodzisz się przestrzegać szeregu ograniczeń.

Zachowanie spokoju jest często jednym z nich.

Ale w tym tygodniu Krajowa Rada ds. Stosunków Pracy powiedziała pracodawcom, że nie mogą już uciszać pracowników, którzy zostali zwolnieni na dwa bardzo konkretne sposoby, które zdaniem zarządu naruszają prawa pracowników zgodnie z sekcjami 7 i 8 (a) (1) Rady ds. Stosunków Pracy . Krajowa ustawa o stosunkach pracy.

Pracodawcy nie mogą już dołączać obszernej klauzuli poufności, która wymaga milczenia na temat warunków umowy o odprawę. Nie mogą już zawierać szeroko sformułowanej klauzuli o nieselektywności, która uniemożliwia omawianie warunków Twojej działalności ze stronami trzecimi.

„Umowa o rozwiązaniu umowy jest nielegalna, jeśli zabrania pracownikowi pomocy współpracownikom w sprawach związanych z pracodawcą w miejscu pracy oraz komunikowania się z innymi, w tym związkiem zawodowym i zarządem, na temat jego zatrudnienia” – napisała rada w radzie. . Jego decyzja jest we wtorek.

Orzeczenie jest przeciwieństwem tego, co członkowie NLRB zdecydowali pod rządami Trumpa we wcześniejszej sprawie, w której były prawne ograniczenia dla pracowników jako warunek uzyskania odprawy.

Z wyjątkiem kolei i linii lotniczych właściciele firm w Stanach Zjednoczonych podlegają jurysdykcji NLRB.

I chociaż od decyzji rady zakładowej można się odwołać w tym tygodniu, orzeczenie wchodzi w życie natychmiast. Oznacza to, że pracodawcy muszą przejrzeć – i, jeśli to konieczne, zmienić – swoje umowy o rozwiązaniu stosunku pracy, aby upewnić się, że nie zawierają one zbyt szerokiego języka, który ograniczałby prawa pracowników na dwa sposoby wskazane w decyzji rady.

Decyzja zarządu przywróci trochę uprawnień pracownikom, ale jak to się potoczy, dopiero się okaże.

„Firmy są z pewnością zachęcane do uciszenia swoich odchodzących pracowników…[because it helps them keep] Wszystkie szkielety w szafie” – powiedział CNN prawnik ds. Zatrudnienia Alex Granovsky za pośrednictwem poczty elektronicznej.

READ  FedEx, Sarepta Therapeutics i nie tylko

„Ta decyzja otwiera drzwi. Podczas gdy światło słoneczne jest w pewnym sensie najlepszym lekarstwem, a większa ekspozycja powinna prowadzić do lepszych firm, ta decyzja może również zmienić dynamikę Negocjacje separacyjne. „

Chris Isidore z CNN bierze udział w tym raporcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.