Norfolk Southern wykoleił się w Springfield; WHIO TV 7 i WHIO Radio – brak „zaangażowanych” materiałów niebezpiecznych

Gubernator Ohio, Mike DeWine, potwierdził, że był w kontakcie z urzędnikami federalnymi, w tym prezydentem Joe Bidenem i sekretarzem ds. transportu Pete’em Buttigiegiem, po sobotnim wykolejeniu pociągu Norfolk Southern w Springfield.

DeWine powiedział, że na miejscu było również kilka agencji stanowych, w tym Agencja Ochrony Środowiska Ohio, Agencja Zarządzania Kryzysowego Ohio i Patrol Autostrad Stanu Ohio.

>>’To jest niedopuszczalne;’ Senator z Ohio wyraża frustrację po niedawnym wykolejeniu pociągu w Springfield

>>Przerwy w dostawie prądu w hrabstwie Clark po wykolejeniu pociągu

„Nie wierzymy, że w grę wchodziły niebezpieczne materiały” – powiedział Devine w poście w mediach społecznościowych.

Ta historia będzie nadal aktualizowana, gdy dowiemy się więcej.

AKTUALIZACJA o 21:30:

Konferencja prasowa w celu przedstawienia aktualnych informacji na temat sobotniego wykolejenia pociągu w Springfield jest spodziewana dopiero po 23:30, powiedziała rzeczniczka hrabstwa Clark w rozmowie z załogą NewsCenter 7.

Około 20 wagonów pociągu Norfolk Southern wykoleiło się w pobliżu State Route 41 przecinającej północ od Clark County Fairgrounds około godziny 17:00.

>>„Zaczął zauważać wszystkie śmieci;” Świadek nagrał nagranie z wykolejenia pociągu w Springfield

Nie zgłoszono żadnych obrażeń. Rzecznik Norfolk Southern powiedział, że w wykolejeniu nie były „zaangażowane” żadne niebezpieczne materiały.

>>Przerwy w dostawie prądu w hrabstwie Clark po wykolejeniu pociągu

Sekretarz transportu USA Pete Buttigieg powiedział w poście w mediach społecznościowych, że został powiadomiony po wykolejeniu i udziela federalnego wsparcia gubernatorowi Ohio, Mike’owi DeWine.

„Zostałem powiadomiony przez kierownictwo FRA i rozmawiałem z gubernatorem DeWine, aby zaoferować nasze wsparcie po dzisiejszym wykolejeniu pociągu w hrabstwie Clark w stanie Ohio. „Nie uwolniono żadnych niebezpiecznych materiałów, ale nadal monitorujemy, a personel FRA jest w drodze” – powiedział Buttigieg.

Będziemy nadal aktualizować tę historię, gdy dowiemy się więcej.

Aktualizacja o 20:20:

Około 20 wagonów pociągu Norfolk Southern wykoleiło się w sobotę wieczorem w pobliżu Clark County Fairgrounds, chociaż materiały niebezpieczne „nie były zaangażowane” – powiedziała rzeczniczka kolei.

READ  Ukraiński urzędnik mówi „walki uliczne”, gdy Rosjanie wkraczają na Krym we wschodnim Ługańsku

„Tego wieczoru około 20 wagonów jadącego na południe pociągu Norfolk Southern, składającego się z 212 wagonów, wykoleiło się w pobliżu Springfield w stanie Ohio. Nie było materiałów niebezpiecznych i nie zgłoszono żadnych obrażeń. Nasze załogi udają się na miejsce, aby rozpocząć działania porządkowe” – powiedział rzecznik w oświadczeniu dla NewsCenter 7 w sobotę wieczorem.

>>Ustawa o bezpieczeństwie kolei: Nowa proponowana ustawa w Ohio ma na celu zapobieganie katastrofom kolejowym, takim jak ta we wschodniej Palestynie

Ludzie mieszkający w promieniu 1000 stóp od wykolejenia, które miało miejsce w pobliżu stanowej Route 41 i Gateway Drive, schronili się na miejscu.

Jeden z pociągów przewożących niebezpieczne materiały, który wykoleił się w Ohio we wschodniej Palestynie na początku lutego, został w ostatnich tygodniach poddany szczegółowej kontroli regionalnej i krajowej.

>>Powiązane: Rolnicy martwią się o glebę po wykolejeniu pociągu we wschodniej Palestynie

Mamy kilka zespołów na miejscu i będziemy aktualizować tę stronę, gdy dowiemy się więcej.

Aktualizacja o 19:05

Agencja zarządzania kryzysowego hrabstwa Clark prosi mieszkańców w promieniu 1000 stóp od wykolejenia w hrabstwie Clark o schronienie się. Strona rządu hrabstwa Clark na Facebooku.

Mieszkańcy obszaru State Route 41 w pobliżu Prime Ohio Business Park przyjmują schronienie na miejscu o wysokim poziomie alarmu.

Mieszkańcy proszeni są o unikanie obszaru drogi krajowej nr 41 i znalezienie tras alternatywnych.

Będziemy nadal dostarczać aktualizacje.

-Początkowa historia-

Biuro szeryfa hrabstwa Clark potwierdziło, że zastępcy są na miejscu wykolejenia pociągu w sobotę po południu.

>>Sedan wbija się w dom w Springfield, uszkadzając słupy i przewody

Zastępcy i medycy zareagowali w rejonie State Route 41 i Gateway Boulevard w pobliżu Clark County Fairgrounds około godziny 17:00.

Dyspozytorzy potwierdzili NewsCenter 7, że byli na miejscu zdarzenia, ale w tym czasie nie były dostępne żadne inne informacje.

Wideo przesłane przez widza NewsCenter 7 pokazuje wykolejenie dwóch wagonów towarowych.

Potwierdzono, że ekipy Hazmat są na miejscu zdarzenia, według Taylora Robertsona z NewsCenter 7.

Na miejscu są również State Highway Patrol i biuro szeryfa hrabstwa Clark.

Mamy zespół wiadomości i będziemy dostarczać regularne aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.