Nowa funkcja sztucznej inteligencji w programie Adobe Illustrator natychmiast zmienia kolor grafiki wektorowej

Firma Adobe udostępnia nową funkcję oprogramowania do projektowania graficznego Illustrator, która umożliwia użytkownikom szybką modyfikację schematu kolorów obrazów wektorowych za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji. Użytkownicy mogą przesyłać własne pliki skalowalnej grafiki wektorowej (SVG). Ponowne kolorowanie wektorów również w programie Illustratorl Generuj różne kolory i kształty palet w ciągu kilku sekund, pisząc opis tekstowy lub wybierając z listy przykładowych monitów.

Illustrator Vector Recoloring — które według Adobe jest pierwszym w historii narzędziem do ponownego kolorowania opartym na sztucznej inteligencji, które trafiło na rynek — jest oferowane jako kolejna faza Adobe Firefly, zestawu kreatywnych szablonów AI, które firma niedawno uruchomiła w publicznej wersji beta. Vector Recoloring będzie dostępny do testowania w ramach tego Firefly w wersji beta Jednak dzisiaj Adobe nie powiedział, kiedy możemy spodziewać się pełnej wersji narzędzia.

Użytkownicy mogą korzystać z narzędzia Vector Recoloring, aby szybko zobaczyć, jak ich istniejące projekty będą wyglądać w różnych schematach kolorów bez konieczności ręcznego dostosowywania obrazu.
Obraz: Adobe

Sądząc po prezentacji wideo funkcji, opisy tekstowe mogą być stosunkowo luźne: napis w „Podwodnych koralach” ustawia przykładowy obraz w różnych odcieniach niebieskiego, różowego i… cóż, koralowego pomarańczu. Przykładowe monity mają podobnie interpretowalne nazwy, takie jak „Sushi z łososiem” i „Pustynia błotna”, które można rozpoznać wizualnie po dostarczonych ikonach.

Dla nieświadomych, grafika wektorowa lub pliki SVG różnią się od innych formatów obrazów, takich jak JPEG lub PNG, tym, że można je zmienić do dowolnego rozmiaru bez wpływu na jakość. To sprawia, że ​​grafika wektorowa jest doskonałym wyborem dla grafików, którzy tworzą logo firmowe lub ilustracje, które muszą być często zmieniane i stosowane do szeregu różnych produktów.

Dla jasności, w przeciwieństwie do innych generatywnych produktów AI, ta funkcja nie tworzy obrazów, a jedynie zapewnia nowe sposoby zmiany palety kolorów istniejących plików wektorowych. Posiadanie szerokiej gamy opcji wyboru ostatecznego projektu jest przyjemne, ale mogę zaświadczyć, że ręczne tworzenie różnych wersji obrazów nie jest najbardziej ekscytującą częścią każdego procesu projektowania graficznego.

READ  Emisja The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel – Northern War rozpocznie się 8 stycznia 2023 r

Wiele z niedawno wprowadzonych funkcji w różnych aplikacjach Adobe również wykorzystywało sztuczną inteligencję do upraszczania złożonych lub pracochłonnych zadań w celu zaoszczędzenia czasu kreatywnym profesjonalistom podczas pracy nad projektami. Photoshop i Lightroom otrzymały aktualizacje po zeszłorocznej konferencji Adobe Max, które poprawiają automatyczne wybieranie obiektów, na przykład eliminując konieczność ręcznego wybierania lub ukrywania obiektu podczas edycji obrazów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.