Nowa gra Indiana Jones stała się ekskluzywna dla Xboksa po tym, jak Microsoft kupił ZeniMax

Nie jest tajemnicą, że zakup ZeniMax przez Microsoft wpłynąłby na wydania międzyplatformowe, ale teraz są wskazówki, które gracze mogą przegapić w przypadku niektórych głównych wydań. Podczas przesłuchania przez prawnika FTC ubiegającego się o nakaz przeciwko umowie Microsoft-Activision Blizzard, wiceprezes Bethesdy, Pete Hines otwarty Disney zawarł umowę z ZeniMax, aby wydać tytuł MachineGames Indiana Jones na wielu konsolach. Po zakupie ZeniMax przez Microsoft umowa została zmieniona, aby stała się ekskluzywną konsolą Xbox.

Federalna Komisja Handlu też wierzy Epopeja science fiction Bethesda pole gwiazd Miał trafić na PlayStation 5, zanim kupił go Microsoft. Bloomberg poprzednio wspomniany Że Bethesda anulowała wersję na PlayStation Redfallchociaż nie jest to niepokojące, biorąc pod uwagę kiepski odbiór wampirów.

Indiana Jones powstał wyłącznie ze względu na charakter licencji Disneya, Hines Roszczenia. Disney miał „wiele opinii” na temat projektu, które ograniczyły czas rozwoju, a ekskluzywna wersja Xbox utrzyma grę na właściwym torze, zapewniając jednocześnie „pewien stopień przejrzystości”, mówi dyrektor generalny Bethesdy. gry jak pole gwiazd I Redfall są aktywami.

Poprosiliśmy Bethesdę o komentarz. W 2021 roku szef Xbox, Phil Spencer, powiedział, że kontrola Microsoftu nad ZeniMax zapewniłaby „świetne ekskluzywne gry”. Niektóre tytuły są nadal w toku w tym czasie, takie jak śmiertelna klapa I GhostWire: Tokionadal kierował się na PlayStation ze względu na zobowiązania umowne.

Odkrycia niekoniecznie wzmocniłyby wysiłki FTC w celu zablokowania zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. Nie wyglądają jednak dobrze – sugerują, że niektórzy gracze przegrywają w głośnych grach, które wcześniej były zarezerwowane dla wybranej przez nich konsoli. Microsoft obiecał wypuścić Call of Duty na wiele platform przez wiele lat, starając się uzyskać zgodę organów regulacyjnych, ale to może nie pomóc, jeśli administratorzy nadal martwią się innymi wyłącznościami.

READ  Dyrektor generalny Saints Row wygląda na sfrustrowanego sprzedażą nowego Reboot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.