Nowa mapa Kongresu Kalifornii zachęca Demokratów

W przeciwieństwie do innych stanów, w których legislatury wyznaczają nowe linie, Kalifornia ma komisję redefinicyjną składającą się z pięciu Demokratów, pięciu Republikanów i czterech niezależnych. Ale republikańska frakcja skoncentrowana na redystryfikacji odrzuciła nowe granice nałożone na korzyść Demokratów i zaleciła, aby Komisja stanęła po stronie.

„Kalifornijska 'niezależna’ komisja redystrybucyjna tworzy w Kongresie bardzo zniekształcone linie, aby konkurować z radykalnymi Jeromenders w Illinois i Maryland”, powiedział Adam Kinkait, dyrektor wykonawczy National Republican Reconstruction Foundation. „Te nowe szkice map ignorują społeczności Kalifornii w ich desperackiej próbie uratowania większości Nancy Pelosi”.

Pomimo większości demokratycznych głosów w Kalifornii, stan ten będzie w centrum tymczasowego procesu, który obejmie wiele miejsc, które zostały przerzucone w tę iz powrotem w ostatnich cyklach. W 2020 roku Republikanie odzyskali cztery z siedmiu mandatów w Izbie, które Demokraci zamienili na swoją kolumnę w 2018 roku.

Ponieważ wielu zasiedziałych republikanów, w tym delegaci Mike Garcia, David Valdav i Michelle Steele, przenosi swoje dystrykty na lewą stronę, ścieżki do zdobycia tych miejsc mogą być trudne. Zmiany mogą stanowić wyzwanie dla Garcii, który wygrał zaledwie 300 głosami w zaciętym konkursie w 2020 roku, oraz dla umiarkowanego republikanina Władywostoku, który od dawna ma szansę zarejestrować się w Demokratycznej Dolinie Centralnej.

Siedziba przedstawicielki Demokratów Katie Porter w Orange County zyskuje na popularności jako wschodząca gwiazda postępu i zachęca do zbierania funduszy na dużą skalę. Po raz drugi demokrata Mike Levine zachęcał do zmian w ostatniej chwili w swojej dzielnicy San Diego, co znacznie uniemożliwiło mu skręcenie w prawo.

Siedziba republikańskiego republikanina Devina Nunesa ma stać się bardziej demokratyczna – jak przewidywano w porzuconych szkicach map na krótko przed tym, jak Nunes ogłosił swoją rezygnację, by prowadzić kampanię medialną byłego prezydenta Donalda Trumpa. Chociaż obecna pozycja demokraty Josha Hardera jest bardzo trudna, obserwatorzy polityczni oczekują, że Harder przeniesie się na nowo utworzoną i przyjazną siedzibę.

READ  Twitter zatrudnia amerykańską firmę prawniczą Wachtel, aby pozwała Muska w sprawie sfinalizowania przejęcia o wartości 44 miliardów dolarów

Dwóch długoletnich republikanów z Izby Reprezentantów, zastępców. Ken Calvert i Tom McClintock widzieli, że ich miejsca były zbyt trudne, choć nie na tyle, by wepchnąć ich na pole bitwy.

Potencjalne zdobycze demokracji mogą zostać zrekompensowane utratą przez państwo mandatu w Izbie z powodu stagnacji wzrostu populacji. Przedstawiciele. Lucy Royball-Alert i Alan Lowenthal zostali zaciągnięci do wspólnej siedziby w South Los Angeles County i obaj ogłosili, że przejdą na emeryturę w miejsce reelekcji. Demokrata może obsadzić nową siedzibę znajdującą się w Long Beach.

„Ten cykl będzie dużym wyzwaniem dla Demokratów, a utrata jednego mandatu nadejdzie prawie ze strony Demokratów” – powiedział Mitchell.

Zatwierdzone w poniedziałek mapy rządzące stanową legislaturą prawdopodobnie będą bronić większości Demokratów, którzy od lat przekraczali dwie trzecie większości. Ponieważ wielu członków jest przyciąganych do tych samych obszarów, wywołają one również konflikty z osobami sprawującymi urząd, a ustawodawcy stanowi, w przeciwieństwie do członków Izby, będą musieli mieszkać w swoich dzielnicach.

Jedyny krok, jaki pozostał do sporządzenia nowej mapy, to wysłanie jej przez Komisję do Sekretarza Stanu, który ma na to czas do 27 grudnia. Ostateczny termin, w którym kandydaci wezmą udział w drugim, ogólnopartyjnym wyścigu stanowym, który odbędzie się 7 czerwca, upływa 11 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.