Nowe zdjęcia satelitarne pokazują zniszczenie całych kompleksów mieszkalnych w centrum Mariupola

Zrzut ekranu z filmu pokazującego skalę zniszczeń w Irbinie na północno-zachodnich obrzeżach Kijowa. (Ukraiński projekt świadków)

Pełen zakres zniszczeń w Irbinie można zobaczyć na nowym filmie nakręconym przez ukraińską organizację pozarządową i przesłanym do CNN.

Pochodzi po ukraińskim siły pchnięte Wojska rosyjskie opuściły miasto na północno-zachodnich obrzeżach Kijowa w ciągu ostatnich 36 godzin.

Jakiś kontekst: CNN zlokalizowało i zweryfikowało autentyczność nagrania wideo wykonanego przez ukraiński projekt świadków, który jest kroniką wojny na Ukrainie. To jeden z pierwszych od tygodni filmików ze wschodniej części Irvine, gdzie ciężkie walki uniemożliwiły bezpieczne dotarcie.

W poniedziałek burmistrz Irbinu powiedział, że siły ukraińskie odebrały ten obszar siłom rosyjskim.

biedna ziemia: Film, nakręcony we wtorek, pokazuje zalesione przedmieście, które przypomina przerażające pustkowia.

Wiatr przechodzący przez pozostałe drzewa i uderzenie blachy o metal to jedyne, co słychać na filmie, poza cichym hukiem wojskowego uderzenia w oddali.

Ciągłe bombardowanie: Rosja Twierdzi, że zmniejszy wojsko W pobliżu Kijowa, ale CNN nie zauważyło tego, ponieważ strajki wojskowe trwały we wtorek wieczorem wokół stolicy Ukrainy.

Film pokazuje, że strzelaniny, bomby i wojna mogły pozostawić Irvine – na razie – a także większość życia w mieście.

trupy na ulicach Poza gruzami i zniszczonymi budynkami na ulicach znajdują się tylko trupy ludności cywilnej.

Osoba ubrana w skórzaną kurtkę, najwyraźniej ciągnąca rikszę, gdy został zabity, była widziana twarzą w dół na ziemi. Kolejna ofiara pojawia się na plecach na tylnym siedzeniu postrzelonego kulą samochodu.

Na nagraniu jest co najmniej pięć ciał. Nie jest jasne, jak i kiedy zginęli.

Film pokazuje, że zostali tam, gdzie zostali zabici na ulicy, w ciszy wiatru, wśród zwęglonych budynków i porozrzucanych drzew.

Obejrzyj: klip wideo pokazujący powszechne zniszczenia w Irvine

READ  Mitch McConnell: Republikanie popierający Putina są „samotnymi głosami” w partii | Republikanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.