Nowożeńcy przerywają ciszę po tym, jak 10 ich gości zginęło w wypadku autobusowym: „Radzenie sobie z tą tragedią”

styl życia

19 czerwca 2023 | 13:26


Mitchell Gaffney i Madeline Edsel podziękowali społeczności za „wylew miłości i wsparcia” w swoim pierwszym oświadczeniu od przerażającej katastrofy autobusowej, w której zginęło 10 gości weselnych.

„Chociaż doceniamy miłość i wsparcie ze strony społeczności, prosimy media o uszanowanie naszej prywatności podczas żałoby” – napisała para mieszkająca w Australii w oświadczeniu.

„W tej chwili naszym głównym celem jest zajęcie się tą tragedią oraz wsparcie naszej rodziny i przyjaciół, dlatego też chcielibyśmy oficjalnie odrzucić wszelkie prośby o wywiady dla mediów”.

Rodzice Gaffneya również przerwali milczenie, publikując w mediach społecznościowych apele o podjęcie działań w sprawie pasów bezpieczeństwa w autobusach.

John Gaffney napisał na LinkedIn: „To była wspaniała okazja, dopóki nie rozeszła się wiadomość o wypadku autobusowym i dziesięć osób straciło życie w ciągu kilku godzin, wiele z nich zostało zniszczonych”.

„Mam nadzieję, że z tej tragedii wyniknie coś pozytywnego.

„Pięćdziesiąt lat temu instalowanie i zapinanie pasów bezpieczeństwa stało się w Australii obowiązkowe dla wszystkich pasażerów pojazdów silnikowych, co od tego czasu uratowało niezliczone życia.

„Chociaż moja żona i ja nie możemy tego zrobić sami, ostatecznie uważamy, że każdy jadący autobusem powinien mieć dostęp do pasów bezpieczeństwa i być prawnie zobowiązany do ich zapinania”.

Ślub Mitchella Gaffneya i Madeline Edsel przybrał tragiczny obrót.
Instagram

Poprosił ludzi, aby wywierali presję na parlamentarzystów federalnych i stanowych, aby dokonali zmian.

Gaffney podziękował także wszystkim, którzy ofiarowali modlitwy i wsparcie.

Jego żona Caroline opublikowała podobną wiadomość na Facebooku.

„Aby wynikło z tego coś„ dobrego ”, nasza rodzina byłaby wdzięczna, gdyby społeczeństwo wywarło presję na rządy stanowe i federalne, aby zapewniły pasy bezpieczeństwa we wszystkich autobusach i wprowadziły obowiązek ich zapinania” – napisała.

„Mamy szansę na zmianę prawa i im większe wsparcie otrzymamy, tym większe prawdopodobieństwo, że się zmieni.

READ  Papua-Nowa Gwinea: Zbrojna grupa uwolniła pozostałych trzech zakładników, mówi premier
Mitchell Gaffney i Madeline Edsel podziękowali społeczności za „wylew miłości i wsparcia” w swoim pierwszym oświadczeniu od przerażającej katastrofy autobusowej, w której zginęło 10 gości weselnych.

„Każdy, kto jeździ autobusem, musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa i jest prawnie zobowiązany do ich zapinania”.

Ponad 40 osób było w autobusie, który wyjechał z kurortu Wandin Valley, gdzie świętowali ślub Mitchella Gaffneya i Madeline Edsel w niedzielę, 11 czerwca.

Prowincjonalny klub piłkarski, który stracił siedmiu członków podczas upadku, błagał o prywatność, ponieważ jego członkowie nadal opłakują swoich bliskich.

Przemawiając w poniedziałek do mediów ze stadionu klubu Rose Point Park, prezes Singleton Roosters AFC, Dylan Hickson, wyjaśnił, w jaki sposób zżyta społeczność dochodzi do siebie po katastrofalnym incydencie.

Klub stracił w wypadku kilku członków, w tym Kena Simmonsa, Rebeccę Mullin, Torey Cowburn, parę Andrew i Lynan Scott oraz matkę i córkę Nadine i Kię McBride.

„W tej chwili naszym głównym celem jest zajęcie się tą tragedią oraz wsparcie naszej rodziny i przyjaciół, dlatego chcielibyśmy oficjalnie odrzucić wszelkie prośby o wywiady dla mediów” – powiedziała para.
Instagram

„Australijski klub piłkarski Singleton Roosters został zdewastowany przez tragiczny wypadek autobusu w Hunter Valley” – powiedział.

„Nasza społeczność doświadczyła niezgłębionego bólu serca, niepokoju i żalu po tym, jak wiele osób blisko związanych z klubem było na pokładzie i zostało rannych lub zabitych”.

Przemawiając w imieniu klubu, Hickson przekazał „najgłębsze wyrazy współczucia” rodzinom, które straciły bliskich.

„Naszym priorytetem numer jeden i celem jest wspieranie rodzin, przyjaciół i członków szerszej społeczności klubowej, którzy zostali dotknięci tą niewyobrażalną tragedią” – powiedział.

„Dziękujemy każdej osobie i organizacji, która udzieliła wsparcia i złożyła kondolencje naszemu klubowi i rodzinom dotkniętym chorobą nie tylko w naszym mieście i społeczności AFL, ale także osobom związanym ze ślubem”.

Poprosił również o prywatność, ponieważ miasto liczące 4261 osób opłakuje swoich bliskich.

Madeline Edsell przyjeżdża na swój ślub Volkswagenem Garbusem, którego przywiózł jej ojciec.
Instagram

„Doceniamy fakt, że tragedia wzbudziła duże zainteresowanie mediów i opinii publicznej

zaangażowany” – powiedział.

„Prosimy o uszanowanie prywatności naszej społeczności, gdy wspólnie opłakujemy i przetwarzamy ogromną stratę.

„Nasz klub tworzą wspaniali ludzie, zacieśniły się w nim relacje i będziemy wspierać się nawzajem w tym bardzo trudnym czasie, mając na pierwszym miejscu w naszych myślach pamięć o wszystkich utraconych”.

READ  Ostatnie wieści o wojnie na Ukrainie: Rosja przejmuje więcej ziemi, gdy zbliża się do pełnej kontroli nad Ługańsk

Klub piłkarski zebrał również 82 922 $ za pośrednictwem obecnie zamkniętego GoFundMe, a pieniądze trafiły do ​​rodzin dotkniętych katastrofą autobusową.

Jedna z gości zrobiła sobie zdjęcie na weselu.
Instagram

Teraz skierowali darczyńców do Rotary’s Hunter Valley (NSW) Bus Tragedy Fund, który został uruchomiony po tym, jak premier NSW Chris Means obiecał 68 000 dolarów ocalałym, ofiarom i ich rodzinom za pośrednictwem Funduszu Uznaniowego Premiera.

Od poniedziałku rano fundusz zebrał dodatkowe 418 174 USD

Kierowca autobusu Brett Patton, lat 58, został oskarżony o 10 przypadków niebezpiecznej jazdy ze śmiercią i niedbałą jazdę po wypadku. Został zwolniony za kaucją i wróci do sądu w późniejszym terminie.

Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/06/19/panna młoda-i-pan młody-break-silence-after-10-of-their-guests-die-in-bus-crash-processing-this-tragedia/? = url_sitebuttons & utm_medium = witryna %20przycisków & utm_campaign = witryna %20 przycisków

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.