Nowy Jork rozpoczyna 2022 na boisku na Times Square

NOWY JORK (AP) – Nowy Jork przywitał Nowy Rok – i ubiegał się o rok 2021 – miasto nękane globalną epidemią, gdy sylwestrowy wieczór tradycyjnie rozsiewa konfetti i wiwatuje na Times Square.

Parada noworoczna dookoła świata, strefa czasowa, strefa czasowa, Tysiące sylwestrowych widzów stanęło ramię w ramię, by oglądać 6-tonową piłkę, wypełnioną prawie 2700 kryształami Waterford i opadającą ponad tłum około 15 000 widzów na żywo – znacznie mniej niż dziesiątki tysięcy widzów. Na słynnym na całym świecie placu zwykle spływają światła narodowej imprezy sylwestrowej i rozkosze kąpieli w Hoofla.

Stało się tak, ponieważ niespokojny naród starał się zebrać nadzieję, że najgorsze dni epidemii już minęły – urzędnicy zdrowia publicznego ostrzegli w piątek przed niekontrolowanymi obchodami w związku z rosnącą infekcją COVID-19 z wariantu Omigron.

Bal został zamknięty dla publiczności w zeszłym roku z powodu epidemii.

Gdy piłka spadła, a ulice wypełniły się ekscytacją, Maya Sharm, wizytująca trenerka psów z New Jersey, zdała sobie sprawę, że rok 2021 się zawalił.

Kilka minut po udarze o północy powiedział: „to znak powrotu do normalności”.

„Mam nadzieję, że ten rok będzie inny” – powiedział jego kolega Brandon Allen. „Mamy już tę spójność. Wiemy, co się dzieje – teraz jest nowy szczep – ale w tym momencie wygląda na to, że przeszliśmy przez to przez dwa lata.

Chociaż tłum był niewielki, tłum ryczał, gdy ludzie przybywali z daleka, aby wziąć udział. Konfetti rozświetlają elektroniczne billboardy na lekkim wietrze w łagodną zimową noc w Nowym Jorku.

Mary Gonzalez stała kilka stóp za tłumem i chciała trzymać się z daleka od każdego nieświadomego nosiciela wirusa.

„Cieszę się, że rok 2021 się skończył, ponieważ spowodował wiele problemów dla wszystkich” – powiedział Gonzalez, gość z Mexico City, który chciał zająć się amerykańskim dziedzictwem. „Mamy nadzieję, że 2022 będzie znacznie lepszy niż w tym roku”.

READ  Podpisano ekskluzywną umowę z afgańskimi talibami na rosyjskie produkty naftowe, gaz i pszenicę

Zegar tykał po północy, a doroczny bal odbywał się na początku nowego roku, zwykle upamiętniany korkami szampana, kuflami, radosnym ciepłem i nadzieją na najlepsze czasy.

Times Square jest często określany jako światowe skrzyżowanie, a urzędnicy miejscy wezwali Marqueza do zorganizowania imprezy sylwestrowej, aby zademonstrować odporność miasta w obliczu odrodzenia wirusa koronowego.

Ale rok 2022 zaczyna się podobnie jak rok poprzedni – epidemia już kryje niepewną przyszłość.

Chociaż niektóre miasta, takie jak Atlanta, zdecydowały się odwołać własne obchody, wątpliwe jest, czy miasto będzie w stanie odwołać język w tym roku, ponieważ miasto odnotowało rekordową liczbę przypadków COVID-19 w dniach poprzedzających do niego.

Liczba przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych jest rekordowo wysoka Średnio ponad 265 000 dziennie. Nowy Jork odnotował liczbę nowych, potwierdzonych przypadków – prawie 44 000 – w środę i podobną liczbę w czwartek, według danych stanu Nowy Jork.

Urzędnicy doradzali odwiedzającym noszenie masek i okazywanie dowodu szczepienia. Organizatorzy początkowo mieli nadzieję, że dołączy do nich ponad 50 000 cheerleaderek, ale plany zostały drastycznie ograniczone z powodu powszechnych infekcji.

Rap artysta i aktor LL Cool J miał być jednym ze wspinaczy na Times Square w piątek wieczorem, ale ogłosił swoje odejście z imprezy, ponieważ uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Ale burmistrz Bill de Blasio, który o północy zrzekł się nadzoru nad najbardziej zaludnionym miastem w kraju, powiedział, że uroczystości na Times Square „pokażą światu, że Nowy Jork walczy po naszej myśli”.

Nowy burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, objął urząd na Times Square Jak tylko piłka spadła. Chcąc zapewnić miastu elastyczność, wcześniej przez chwilę pojawiał się na głównej scenie.

„Wspaniale, gdy Nowy Jork pokazuje całemu krajowi, jak wracamy” – powiedział. „Pokazaliśmy całemu światu, co stworzyliśmy. Jesteśmy niesamowici. To niesamowite miasto, uwierz mi, jesteśmy gotowi na wielki powrót, bo to jest Nowy Jork.

READ  Celtics kontra. Wynik upałów: Boston ucieka z rajdu Miami, awansuje do finału NBA po wygraniu gry Wire-to-Wire 7

To poczucie nadziei było u zwykłych ludzi.

„Patrzę wstecz, postrzegam to jako rodzaj stresującego roku, ale to nie był rok straszny” – powiedziała Lynn Cafarshio, która odważyła tłum, aby wziąć udział w uroczystości ze swoim mężem Pete’em.

Jako przewodnik wycieczek po Nowym Jorku był przez pewien czas bezrobotny, gdy gospodarka się zamknęła, a turystyka spadła.

„Cieszymy się, że rok 2021 wkrótce się skończy, ale przyszły rok będzie bardzo pozytywny” – powiedział.

Chociaż tłum był niewielki, ludzie zebrali się na bloku, aby obejrzeć spadającą piłkę.

Studentka pielęgniarstwa Ashley Ochoa i jej chłopak Jose Avelar przyjechali z Central Valley w Kalifornii, zwłaszcza na Times Square.

„COVID powstrzymał mnie od wielu rzeczy”, powiedział Ochoa, „ale jestem tu dzisiaj i dlatego jestem wdzięczny”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.