Nowy najwyższy rosyjski generał jest zaniepokojony pojawieniem się wojsk na Ukrainie, ponieważ armia ponosi ciężkie straty

Nowo mianowany najwyższy rosyjski generał chce uporządkować kulturę żołnierzy za pomocą zestawu nowych zasad, ale według brytyjskiego wywiadu zasady te służyły jedynie destabilizacji żołnierzy.

Generał Walerij Gierasimow objął urząd 11 stycznia jako szef Sztabu Generalnego – najwyższy rangą rosyjski oficer wojskowy – Zastąpił Siergieja Surowikinaktóry objął urząd dopiero w październiku 2022 roku. Kreml zreorganizował swoje kierownictwo, dążąc do usprawnienia struktury dowodzenia, podobnie Gierasimowowi zależało na uporządkowaniu dyscypliny wojsk.

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii ujawniło w poniedziałek w aktualizacji wywiadu, że Gierasimow podjął surowe środki, w tym korzystanie z telefonów komórkowych, golenie, „niestandardowe fryzury”, nieuregulowane mundury i podróżowanie pojazdami cywilnymi.

„To jasne, że Gierasimow jest poza zasięgiem” – powiedziała Fox News Digital Rebekah Koffler, prezes Doctrine & Strategy Consulting i była oficer wywiadu DIA. „Powodem, dla którego siły rosyjskie używają pojazdów cywilnych w strefie działań wojennych, jest Brak odpowiednich środków transportu do sił”.

Główny emerytowany urzędnik FBI oskarżony o powiązania z rosyjskim oligarchą ma do czynienia z drugim wskaźnikiem: „Brama do korupcji”

Ministerstwo stwierdziło, że środki nie odpowiadają żołnierzom, a reakcja była „sceptyczna”.

Generał Walerij Gierasimow na rozszerzonym spotkaniu w Centrum Kontroli Obrony Narodowej w Moskwie, 21 grudnia 2022 r.
(Siergiej Fadiczew/Sputnik/AFP za pośrednictwem Getty Images)

W raporcie zauważono, że „jedne z największych kpin poświęcono próbom ulepszenia fryzjerstwa żołnierzy”. Urzędnicy w Donieckiej Republice Ludowej opisali ustalenie priorytetów jako „farsę”, która „utrudniłaby proces niszczenia wroga”.

Ukraiński Zełenski uruchamia wysokiej rangi urzędników w kampanii antykorupcyjnej, ostrzega, że ​​będzie ich więcej

Przede wszystkim właściciel Grupy Wagnera, Jewgienij Prigożyn, skrytykował przywództwo wojskowe za wybory, mówiąc, że „wojna to czas aktywnych i odważnych, a nie gładko ogolonych”.

W ciągu ostatnich kilku lat Grupa Wagnera stała się przeciwwagą dla rosyjskiej armii Gwałtowny wzrost sławy i wpływów Podczas konfliktu na Ukrainie, gdzie prezydent Rosji Władimir Putin w coraz większym stopniu polegał na grupie i jej rekrutacji, aby utrzymać silne siły, ponosząc jednocześnie ciężkie straty.

Rosja instaluje systemy obrony powietrznej w Moskwie, ponieważ USA nadal koncentrują się na „wspieraniu Ukrainy”

Pentagon oszacował w zeszłym tygodniu, że Rosja mogła stracić ponad 100 000 żołnierzy od rozpoczęcia konfliktu prawie rok temu, twierdząc czasami, że Ukraina prawdopodobnie straciła podobną liczbę, choć nie spekuluje bezpośrednio, — poinformował New York Post.

Rosyjscy żołnierze idą podczas defilady wojskowej w Dzień Zwycięstwa, który upamiętnia 77. rocznicę zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami w II wojnie światowej, na Placu Czerwonym w centrum Moskwy, 9 maja 2022 r.

Rosyjscy żołnierze idą podczas defilady wojskowej w Dzień Zwycięstwa, który upamiętnia 77. rocznicę zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami w II wojnie światowej, na Placu Czerwonym w centrum Moskwy, 9 maja 2022 r.
(Reuters / Jewgienij Nowozhinina)

W raporcie brytyjskiego wywiadu stwierdzono, że skupienie się na „w dużej mierze drobnych regulacjach” prawdopodobnie „potwierdzi obawy wielu sceptyków wobec Rosji”, że „coraz częściej postrzega się je jako oderwane od rzeczywistości i skupiające się bardziej na pokazie niż na treści”, ponieważ wojsko kontynuuje do tak. Ciężkie straty w ludziach i zatory operacyjne.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

„Prawdopodobnie nie wystarczy nawet maszynek do golenia i innych artykułów higieny osobistej” — powiedział Koffler. „Mówimy tutaj o Rosji: niewiele się zmieniło od czasów Związku Radzieckiego, kiedy brakowało papieru toaletowego i pasty do zębów, nawet dla cywilów”.

Dodała, że ​​„Gerasimow stawia wojska w sytuacji nie do utrzymania, domagając się tych zmian”. „Będą bardziej sfrustrowani”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.