NYC DOT pojawia się przez błędną pisownię znaku „Jakie” Robinson Parkway

metro

26 lutego 2023 | 18:58

Miejski Departament Transportu potępił to.

Urzędnicy Big Apple DOT błędnie napisali znak drogowy Queens dla Jackie Robinson Parkway i błędnie napisali nazwę Baseball Hall of Fame.

Znak na Myrtle Street i Forest Park Drive zawiera uroczą podobiznę Brooklyn Dodgers – nad napisem „Jackie Robinson Parkway”.

„To zawstydzające” – powiedziała Kira Encantalupo, pochodząca z Glendale, w rozmowie z „The Post on Sunday”. „Biedny Jackie Robinson”.

„To nie powinno się zdarzyć”, powiedział 37-letni Encantalupo. „Chodzi mi o to, że nikt nie chce tego mieć. To pomnik dla kogoś. Trzeba to naprawić”.

Obywatel Quanna Martin, lat 32, uznał literówkę za brak szacunku.

„Czuję, że to trochę dziwne, bo dlaczego nie wiesz, jak przeliterować jego imię? Jest tak rozpoznawalną postacią.”

Urzędnicy City DOT błędnie wpisali sygnalizację świetlną Queens, błędnie wpisując nazwisko wielkiego Brooklyn Dodgers, Jackie Robinsona.
Haleya Browna
Robinson przełamał barierę kolorów w baseballu w 1947 roku.
Archiwum Batemana

Nastolatek z Queens, JB Ward, miał ostrzejsze stanowisko.

„To głupie jak na króla” – powiedział 17-latek. „Nie powiedziałbym, że to brak szacunku, ale na pewno głupie”.

Robinson został pierwszym czarnoskórym piłkarzem w Major League Baseball, kiedy został powołany przez Dodgersów w 1947 roku, przełamując barierę koloru w tym sporcie dekady temu.

Został wprowadzony do Baseball Hall of Fame w 1962 roku, dekadę przed śmiercią.

„Ten błąd ortograficzny jest absurdalny” – dodał radny miejski Robert Holden o literówce w znaku drogowym w niedzielę. „Czy nie masz kilku oczu patrzących na te znaki? W Departamencie Transportu panuje bałagan.

Nazwa Jackie Robinson Parkway pochodzi od legendy baseballu Brooklyn Dodgers, która przełamywała bariery kolorystyczne i zmarła w 1972 roku, 10 lat po wprowadzeniu do Hall of Fame.
Obraz za pośrednictwem Map Google

„To policzek. Jackie Robinson wiele dla mnie znaczy” – dodał Paul. „Byłem fanem Brooklyn Dodgers!”

READ  EA pogrążyła się w rozmowach o fuzji z NBCUniversal

Po otrzymaniu powiadomienia o uszkodzonym znaku drogowym w niedzielę, zaczerwienieni urzędnicy Departamentu Transportu miasta Nowy Jork powiedzieli, że usterka zostanie naprawiona „natychmiast”.

„To tylko rząd” – powiedziała The Post kelnerka Queens, Aurora Terranova. „Przez większość czasu błąd nie jest spowodowany głupotą lub niedopatrzeniem.

– Do tego to się naprawdę sprowadza.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/02/26/nyc-dot-strikes-out-with-jakie-robinson-parkway-sign/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.