Obszar DC objęty zimowym monitoringiem sztormowym z obfitymi opadami śniegu wczesnym rankiem w poniedziałek

National Weather Service opublikowała Winter Storm Monitor w poniedziałek od 1:00 do 13:00. Punkty na południe od DC oraz autostrady międzystanowej 66 i trasy US Route 50. Od dzisiejszego wieczoru do poniedziałkowego popołudnia będą obfite opady śniegu, które mogą wynieść od 3 do 6 cali. .

Temperatury powyżej średniej rzadko powodowały opady śniegu w tym sezonie, ale entuzjaści zimowej pogody w regionie DC mogą w końcu być podekscytowani.

System niskiego ciśnienia formujący się nad południowymi Appalachami ma rozpocząć się w niedzielę wieczorem, przenosząc lód z Blue Ridge do przybrzeżnej zatoki Chesapeake. Chociaż zmiany prognozy w ostatniej chwili mogą doprowadzić do mniej więcej takiej samej ilości w kraju, opady śniegu skomplikują poniedziałkowe poranne podróże dla podróżnych z dystryktu, Północnej Wirginii i południowego Marylandu.

„Będziemy obsługiwać zakresy graniczne od 1/2 cala do cala na godzinę w szczycie burzy, a tego rodzaju stawki z pewnością spowodują pewne problemy na drogach” – powiedział. Connor Belag, meteorolog z National Weather Service. „Szczególnie wysokie powierzchnie, takie jak mosty”.

National Weather Service opublikowała Winter Storm Monitor w poniedziałek od 1:00 do 13:00. Do punktów DC i południowych Interstate 66 i US Route 50. Prognozy przewidują obfite opady śniegu od niedzieli wieczorem do poniedziałkowego popołudnia, w sumie spodziewane są od trzech do sześciu cali. Obfite opady śniegu prognozowane są w godzinach od 5:00 do 22:00.

Prognozy dotyczące obfitych opadów śniegu rozciągają się od pierwotnego obwodu do jednego do trzech cali widocznych w środkowej i północnej Maryland (część Baltimore, hrabstwo Montgomery) i północnej Wirginii (hrabstwo Lowtown).

Niektóre części środkowej i północno-zachodniej Wirginii są prognozowane na zachód, w tym w hrabstwach Fauquier i Culpeper, gdzie prognoza pogody zimowej wynosi od 2 do 4 cali.Grafika przedstawia prognozowane opady śniegu (na zdjęciu po lewej) i najgorsze opady śniegu (na zdjęciu po prawej), ale oczekuje się, że prognoza się zmieni. (Zdjęcie wykonane przez National Weather Service)

Poniedziałkowa prognoza przewidywała nieco więcej fal niż dzień wcześniej, ale dramatyczna zmiana modeli komputerowych w niedzielny poranek naraziła najbliższy region DC na wyjątkowe niebezpieczeństwo o wielkim znaczeniu.

READ  Demokraci Izby Reprezentantów wybrali Hakeema Jeffriesa na następcę Nancy Pelosi

Sprawca – przed gwałtownie pogłębiającą się burzą nad Karoliną w dolinie Tennessee – przyniesie wilgoć z zachodu na wschód do obszaru DC tuż po północy. Chociaż kombinacja deszczu i śniegu może zacząć wszystko, temperatura w nocy jest dobra, a dobry śnieg, który utrzymuje się po dniu, powinien pozostać chłodny przez długi czas.

Ryan Miller, meteorolog NBC Washington, powiedział WTOP: „Gdy zimne powietrze z północy nadal rozprzestrzenia się w regionie, deszcz zamieni się w śnieg, a następnie wiatr będzie się ochładzał i zamienił ze śniegu w lód”. .

Ale podobnie jak w przypadku wielu zimowych burz, które ostatnio pamiętamy, jest pewien haczyk: modele przedstawiają wąskie nachylenie akumulacji śniegu na północ od stolicy kraju, co oznacza, że ​​niewielkie ruchy na ścieżce systemu przez całą niedzielę mogą mieć duże znaczenie. Upadki – i gdzie. Dokładna struktura ciężkich lądolodów jest bardzo trudna do przewidzenia i może być również czynnikiem decydującym.

„To rodzaj burzy, jest na plaży, a między miejscem, w którym pada deszcz, a niczego, jest ciasne zbocze” – powiedział Miller.

Prognoza może się nieco zmienić, ale wszelkie wyniki, które pojawią się w poniedziałek rano, będą przyprawiać o ból głowy. Zaplanuj śliskie warunki na ulicach, schodach, chodnikach i podjazdach.

„Myślę, że jutro w porze lunchu sytuacja się uspokoi” — powiedział Miller WTOP.


Prognoza:

niedziela: Głównie zachmurzenie. Po południu będzie padać. Rano łagodnie, w ciągu dnia intensywnie zimno. Maksymalnie blisko 60.

niedzielna noc: Śnieg i deszcz ze śniegiem zaczynają się po północy. Lokalne nagromadzenia od 3 do 6 cali, wysoko na południu dzielnicy oraz pod północą i zachodem. Będzie niski w połowie lat 20. do połowy lat 30.

READ  Australia nieoczekiwanie podnosi taryfy, wskazówki dotyczące dalszego zaostrzenia

Poniedziałek: Mieszanka śnieżna lub zimowa, czasem ciężka. Stopniowe oczyszczanie po późnym poranku. Od połowy lat 30. do szczytu max.

wtorek: Światło słoneczne. Nieco cieplej z wysokimi temperaturami w latach 30. do połowy 40.

Środa: Przewiewny z częściowym zachmurzeniem. Top 30. do połowy 40. wzloty.

Czwartek: Głównie zachmurzenie. Maksymalnie ponad 40 lat.


Obecne warunki:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.