Oczyszczanie Keystone zmienia odległą dolinę Kansas w małe miasteczko

WASHINGTON, Kansas, 18 grudnia (Reuters) – Farmer Bill Pannebacher otrzymał telefon na początku tego miesiąca od przedstawiciela TC Energy Corp., informując go, że rurociąg Keystone, który biegnie przez jego pola uprawne w wiejskim Kansas, ucierpiał z powodu wycieku ropy .

Ale nie był przygotowany na to, co zobaczył na swojej ziemi, którą posiadał wraz z żoną Chris. Ropa wystrzeliła z rurociągu i pokryła, jak oszacował, mniej więcej akr pastwiska w górę rury, która znajduje się w dolinie.

Murawa została poczerniała od rozcieńczonego bitumu, jednego z najgęstszych rodzajów ropy naftowej, który był transportowany z Kanady do Zatoki Meksykańskiej.

7 grudnia to trzecia awaria rurociągu Keystone w ciągu ostatnich pięciu lat i najgorsza z całej trójki – wyciekło ponad 14 000 baryłek ropy naftowej, a usuwanie skutków ma zająć tygodnie lub miesiące.

TC nie powiedział, kiedy naprawy mogą zostać zakończone, a odcinek rurociągu o długości 96 mil (155 km) zostanie ponownie uruchomiony. Kanadyjska firma podała w oświadczeniu, że ekipy będą pracować na budowie w czasie wakacji, a zakończenie sprzątania uzależnione jest od pogody i innych czynników.

„Jesteśmy zobowiązani do przywrócenia dotkniętych obszarów do ich pierwotnego stanu lub lepszego”.

Pszczółka robotnica

Dwa poprzednie wycieki Keystone miały miejsce na obszarach nieposiadających osobowości prawnej w Północnej Dakocie i Południowej Dakocie. I chociaż miasto Waszyngton w stanie Kansas jest małe i liczy nieco ponad 1000 mieszkańców, otoczone jest farmami, na których uprawia się pszenicę, kukurydzę i soję oraz hoduje bydło. Wyciek w hrabstwie Washington dotknął ziemię należącą do kilku osób.

Niegdyś spokojna dolina jest placem budowy, na którym pracuje około 400 wykonawców i pracowników operatora rurociągów TC Energy oraz urzędników federalnych, stanowych i lokalnych. Działają w nocy, pozostawiając poświatę z diod LED o wysokiej intensywności, które można zobaczyć z odległości wielu kilometrów.

READ  Bliźniacy Winklevoss byli winni brokerowi kryptowalut 900 milionów dolarów, ponieważ infekcja FTX stała się wirusowa

Dźwigi, kontenery magazynowe, sprzęt budowlany i pojazdy rozciągają się na ponad pół mili od miejsca pęknięcia. Dolina stała się prawie małym miastem, z kilkoma domkami w stylu Quonset wzniesionymi dla robotników.

Zdjęcia lotnicze pokazały duży pas czarnej ziemi, który wyglądał prawie jak unoszący się w powietrzu obiekt rzucający cień na ziemię. Pannebaker powiedział, że pastwisko było wykorzystywane do wypasu bydła i wycielenia cieląt, ale po zakończeniu sezonu wycielenia nie było tam żywego inwentarza.

Trawnik pokryty olejem na terenie, należący do Pannebakera i jego sióstr w ramach rodzinnego funduszu powierniczego, teraz całkowicie zniknął. Został zeskrobany i teraz ograniczał się do gigantycznego kopca ziemi zauważalnie ciemniejszej na dnie. Ale krople oleju na roślinach na szczycie wzgórza były nadal widoczne.

Dotyczy to szerszej grupy

Mieszkający na wsi w Kansas Panpackers są przyzwyczajeni do tego, że są przygotowywani na trudne warunki pogodowe, ale nie na wycieki ropy. Mimo incydentu mieszkańcy w dużej mierze nie przejęli się tym incydentem, mimo że w najbliższej przyszłości obszar ten będzie przypominał miejsce pracy.

„Ile osób ucierpiało z powodu wycieku ropy? Kto wie, co to jest?”, powiedział Chris Pannebacker. „To nie jest huragan ani klęska żywiołowa”.

Przedstawicielka stanu Kansas, Lisa Moser, powiedziała w poście na Facebooku, że 14 właścicieli ziemskich otrzymuje odszkodowania za wycieki lub wykorzystanie ich własności podczas sprzątania.

TC powiedział, że omawia odszkodowania z właścicielami gruntów, ale zachowa szczegóły w tajemnicy. Firma zapewnia, że ​​jest w stałym kontakcie z właścicielami gruntów. Pannbacker powiedział, że TC nie rozmawiało jeszcze z nimi o odszkodowaniu.

Pannebaker mówi, że nie spodziewa się powrotu trawy pastwiskowej przez co najmniej dwa lub trzy lata; Na pastwisku znajduje się studnia, która jest używana dla zwierząt gospodarskich, z której oni również nie będą korzystać.

READ  Ceny akcji wzrosły w regionie Azji i Pacyfiku, a Bank Japonii nie zmienił przedziału rentowności

(Raport Erwina Ciby z Waszyngtonu, Kansas); Dodatkowe raporty Roda Nickella; Pisanie przez Davida Gavina; Montaż przez Margaritę Choi

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.