Ogłoszenia na żywo: Tysiące rodzin zostało poproszonych o ewakuację w obliczu szybko rozprzestrzeniającego się pożaru w Kolorado

Policja gubernatora Jareda ogłosiła stan wyjątkowy.

Tysiące ludzi proszono o natychmiastową ewakuację z powodu szybko rozprzestrzeniającego się pożaru w hrabstwie Boulder w Kolorado.

Według straży pożarnej Boulder County Sheriff’s Fire kilka małych pożarów traw w środkowym Kolorado zostało ugasonych w czwartek po południu przez linie energetyczne, które spadły podczas silnego wiatru.

Według Biura Zarządzania Kryzysowego w Boulder, Louisville w stanie Kolorado, liczące około 20 000 mieszkańców, zostaje poproszone o ewakuację. Superior City of Colorado, w którym mieszka około 13 000 osób, również jest proszony o ewakuację.

Krajowa służba meteorologiczna Denver / Boulder opisała sytuację w Louisville jako zagrażającą życiu w ostrzeżeniu na Twitterze w czwartek po południu, wzywając ludzi do natychmiastowej ewakuacji.

Szpital Adwentystów Centura Health Avista w Louisville rozpoczął wypisywanie pacjentów z najbardziej krytycznego stanu, powiedział rzecznik Centura Health w rozmowie z ABC News w czwartek po południu.

Sześciu pacjentów zostało zabranych do UCHealth Broomfield, który obsługuje obszar Boulder, z powodu obrażeń odniesionych w pożarze, potwierdził rzecznik szpitala ABC News.

Urzędnicy straży pożarnej w Kolorado powiedzieli ABC News, że silne wiatry utrudniają przemieszczanie zasobów powietrza do obszaru w celu zwalczania pożaru.

Wcześniej w czwartek w hrabstwie North Jefferson zgłoszono wiatry o prędkości do 100 mil na godzinę, podczas gdy w niektórych częściach hrabstwa Boulder odnotowano wiatry o prędkości do 80 mil na godzinę. Miasto Boulder zostało uderzone wiatrem o prędkości do 70 mil na godzinę w czwartek po południu.

READ  Ponad 30 współpracowników Trumpa wezwanych przez wielką ławę przysięgłych w związku z próbami wpłynięcia na wyniki wyborów w 2020 r.

Według Narodowej Administracji Morskiej i Atmosferycznej oraz Departamentu Rolnictwa, na obszarze Boulder panuje obecnie dotkliwa susza.

Gubernator stanu Kolorado Jared Police ogłosił stan wyjątkowy po pożarze w Boulder County, podało jego biuro.

„Modlitwy za tysiące rodzin ewakuowanych z pożaru w hrabstwach Superior i Boulder” – powiedziała policja. Czy napisał to na Twitterze. „Szybkie wiatry szybko rozprzestrzeniają płomienie i wszystkie samoloty wylądowały”.

Do raportu przyczynili się Jeff Cook, Don Manso, Jenna Harrison i Don Beck z ABC News.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.