Ojciec setek ma zakaz oddawania nasienia przez holenderski sąd

HAGUE (Reuters) – Holenderski sąd nakazał w piątek mężczyźnie, który według sędziów spłodził od 500 do 600 dzieci na całym świecie, aby zaprzestał oddawania nasienia.

W orzeczeniu sądu stwierdzono, że 41-letniemu Holendrowi, zidentyfikowanemu przez De Telegraaf jako Jonathan Meijer, zakazano oddawania większej ilości nasienia klinikom. Za każde naruszenie może zostać ukarany grzywną w wysokości 100 000 euro (110 000 USD).

Sąd nakazał również Meagherowi napisać do zagranicznych klinik z prośbą o zniszczenie dostępnego nasienia, z wyjątkiem dawek przeznaczonych dla rodziców, którzy już mają dzieci.

Fiolki zamrożonych plemników zakonserwowanych w schłodzonym pojemniku z azotem w laboratorium w Paryżu, Francja, 13 września 2019 r. REUTERS/Christian Hartmann/File Photo

Decyzja zapadła po wniesieniu sprawy cywilnej przez fundację reprezentującą interesy holenderskich dzieci i rodziców dawców, którzy wykorzystali Meijera jako dawcę.

Argumentowali, że dalsze darowizny Meijera naruszyły prawo do życia prywatnego jego dzieci dawców, których zdolność do tworzenia romantycznych związków jest utrudniona przez obawy przed przypadkowym kazirodztwem i chowem wsobnym.

Datki grupowe Meijera po raz pierwszy wyszły na jaw w 2017 roku i zakazano mu darowizn na rzecz holenderskich klinik leczenia niepłodności, ponieważ spłodził już ponad 100 dzieci.

Nadal jednak oddawał nasienie za granicą, w tym do duńskiego banku spermy Cryos, który działa na arenie międzynarodowej. Według dziennika Algemeen Dagblad Meijer nadal przedstawiał się jako dawca na stronach internetowych, które dopasowują potencjalnych ojców do dawców nasienia, czasami używając innego nazwiska. (1 USD = 0,9102 euro)

(Reportaż o Stephanie van den Berg) Montaż autorstwa Christiny Fincher

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Minister ds. Europy Finlandii powiedział, że „bardzo prawdopodobne” jest wstąpienie do NATO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.