Orange to New Black, a gwiazda Seinfelda Kathryn Kates umiera na raka w wieku 73 lat

Aktorka Orange Is The New Black i Seinfeld Kathyn Kates zmarła w wieku 73 lat po walce z rakiem.

Przedstawiciele aktorki z Headline Talent Agency potwierdzili, że „niesamowicie odważna i mądra” gwiazda zmarła w sobotę na raka na Florydzie, w oświadczeniu przekazanym Ostateczny termin.

Nie jest jasne, na jaki rodzaj raka cierpiała Kates – z oświadczenia wynika, że ​​wcześniej pokonała chorobę, zanim rak powrócił w ubiegłym roku.

Tragiczna strata: Orange Is The New Black i aktorka Seinfeld Kathyn Kates (na zdjęciu jako kobieta Counter w Seinfeld w 1994 roku) zmarła w wieku 73 lat po walce z rakiem

W oświadczeniu czytamy: „Kathryn była naszą klientką od wielu lat i w ostatnim roku zbliżyliśmy się do niej znacznie, odkąd dowiedziała się o nawrocie raka.

„Zawsze była niesamowicie odważna i mądra i do każdej roli podchodziła z największą pasją. Będzie nam jej bardzo brakować” – podsumowali.

Post na Instagramie Headline również brzmiał: „Nasz potężny @officialkathrynkates odszedł.

„Na zawsze zostanie zapamiętana i uwielbiona w naszych sercach jako potężna siła natury, którą była. Kochała ten statek i miała dość cierpliwości, by zapełnić 10 statków. Prawdziwa ikona. Będziemy tęsknić. ’

Kariera: Grała Amy Kanter-Bloom, matkę Larry'ego Jasona Biggsa w Orange Is the New Black

Kariera: Grała Amy Kanter-Bloom, matkę Larry’ego Jasona Biggsa w Orange Is the New Black

Ikona: Kathryn zagrała rolę w Seinfeld w odcinku The Dinner Party z 1994 roku i odcinku The Rye . z 1996 roku

Ikona: Kathryn zagrała rolę w Seinfeld w odcinku The Dinner Party z 1994 roku i odcinku The Rye . z 1996 roku

Kates urodziła się w Nowym Jorku jako syn Louisa Katesa i aktorki Madlyn Kates, którzy mieli pamiętną linię w klasycznym filmie Mela Brooksa The Producers z 1968 roku („Nie jestem madame, jestem konsjerżem”).

Pomimo swoich nowojorskich korzeni, jej kariera rozpoczęła się na dobre w Los Angeles, gdzie była jednym z 25 członków założycieli The Colony Theatre, obok Johna Larroquette’a.

READ  Miles Garrett mówi, że był pod wrażeniem i nie był zaskoczony występem Bakera Mayfielda

Wyprodukowała wszystkie sztuki teatralne w ciągu pierwszych sześciu lat od 1975 do 1981 wraz z Barbarą Beckley.

Zaczęła zapuszczać się w telewizję i filmy na początku lat 80. z małymi rolami w filmie telewizyjnym Life of the Party: The Story of Beatrice, Jinxed i Poskromienie złośnicy.

Utalentowana aktorka: gwiazda jest przedstawiona w Tarab 2019 jako Dalayl

Utalentowana aktorka: gwiazda jest przedstawiona w Tarab 2019 jako Dalayl

Kates zaczęła występować gościnnie w programach telewizyjnych na początku lat 90., takich jak Matlock i Thunder Alley, a także pamiętną rolę „kontrkobiety” w dwóch odcinkach Seinfeld, w których George (Jason Alexander) próbuje zdobyć marmurowe żyto.

Aktorka pojawiła się także w filmach Pielęgniarka i Azyl, a gościnnie wystąpiła w Lizzie McGuire, Judging Amy, Rescue Me, Pan Am i Small Miracles.

Grała też panią. Saperstein na Shades of Blue i Amy Kanter-Bloom, matka Larry’ego Jasona Biggsa na Orange Is the New Black.

Shades: Grała też panią.  Saperstein na odcieniach błękitu (na zdjęciu)

Shades: Grała też panią. Saperstein na odcieniach błękitu (na zdjęciu)

Wystąpiła także gościnnie w pięciu odcinkach Law & Order: Special Victims Unit jako sędzia Marlene Simmons, a ostatnio zagrała Angie DeCarlo w prequelu The Sopranos The Many Saints of Newark.

Aktorka przeniosła się z powrotem do Nowego Jorku w 2006 roku i wystąpiła w ponad 20 produkcjach Off Broadway i Off Off Broadway, jednocześnie podróżując po Europie.

Została pozostawiona przez swoją siostrę Mallory i brata Joshuę.

Sędzia: Wystąpiła gościnnie w pięciu odcinkach Law & Order: Special Victims Unit jako sędzia Marlene Simmons (na zdjęciu)

Sędzia: Wystąpiła gościnnie w pięciu odcinkach Law & Order: Special Victims Unit jako sędzia Marlene Simmons (na zdjęciu)

Siła natury: agencja talentów gwiazdy napisała poruszający post na Instagramie

Siła natury: agencja talentów gwiazdy napisała poruszający post na Instagramie

Ostatni post na jej stronie na Instagramie, oddający hołd gwieździe, pokazywał Kathryn czytającą sonet z podpisem zaczerpniętym z piosenki „Do Not Stand At My Grave And Weep” Mary Elizabeth Frye.

Było na nim napisane: „Nie stój przy moim grobie i nie płacz, że mnie tam nie ma. Nie śpię. Jestem tysiącem wiatrów, które wieją.

„Jestem diamentem połyskującym na śniegu. Jestem słońcem na dojrzałym ziarnie. Jestem delikatnym jesiennym deszczem. Kiedy budzisz się w porannej ciszy, jestem szybkim podnoszącym na duchu pośpiechem

– O cichych ptakach w locie po okręgu. Jestem miękkimi gwiazdami, które świecą w nocy. Nie stój przy moim grobie i nie płacz. Nie ma mnie tam. Nie umarłem.

„Utrzymaj mnie przy życiu w swoich pięknych sercach niezapomnianymi wspomnieniami. Naucz innych tego, czego nauczyłeś się ode mnie, a będę żyć wiecznie.

Rodzina: przeżyła swoją siostrę Mallory i brata Joshua

Rodzina: przeżyła swoją siostrę Mallory i brata Joshua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.