Ostatnia wojna między Rosją a Ukrainą: co wiemy w 190 dniu inwazji | Ukraina

 • Volodymyr Zelensky na Festiwalu Filmowym w Wenecji Wojnę rosyjską na Ukrainie określił jako „prymitywny spisek w trzech aktach”. Aby świat popełnił trzy tragiczne błędy: przyzwyczaić się do wojny, znieść wojnę, zapomniał o wojnie”. Zełenski powiedział widzom „aby nie milczeć” i „nie zachowywać neutralności” wobec wojny.

 • Rosja ma Zatrzymał się przepływ gazu rurociągiem Nord Stream 1 do Europywskazujący na potrzebę naprawy. Niemiecki rząd odrzuca to twierdzenie, nazywając je „udawaniem”. Powiedziała, że ​​Nord Stream jest „w pełni sprawny” i nie ma problemów technicznych. Rosyjski państwowy koncern energetyczny Gazprom poinformował, że zamknięcie gazociągu bałtyckiego o 5 rano w środę potrwa trzy dni.

 • Estonia chce zabronić większości Rosjan w ciągu kilku tygodni, Minister spraw zagranicznych Urmas Renslow powiedział w środę. „To wymaga czasu, ale myślę, że czas jest również ważny, biorąc pod uwagę wjazd tak ogromnej liczby obywateli Rosji” – powiedział Rensloo w Pradze.

 • Unia Europejska zgodziła się na: Zawieszenie umowy wizowej z Moskwą Aby ograniczyć liczbę obywateli Rosji wjeżdżających do bloku na wakacje i zakupy, bez całkowitego zakazu wiz turystycznych. Podczas spotkania w Pradze 27 ministrów spraw zagranicznych UE zobowiązało się do zawieszenia zawartej z Rosją umowy o ułatwieniach wizowych z 2007 r., co ułatwia uzyskanie dokumentów podróży.

 • Zełenski z zadowoleniem przyjął rozwiązanie wizowe UE. „Myślę, że to upokarzające dla Europy, gdy jest postrzegana jako tylko duży sklep lub restauracja” – powiedział w swoim ostatnim przemówieniu krajowym. „Kiedy obywatele kraju, który chce zniszczyć europejskie wartości, wykorzystują Europę do rozrywki lub zakupów, albo na wakacje dla swoich kochanek, podczas gdy sami pracują na wojnę lub po prostu czekają w milczeniu na niemoralny upadek Rosji”.

 • Stany Zjednoczone uzyskały sądowy nakaz zajęcia samolotu o wartości 45 mln USD, należącego do rosyjskiego koncernu energetycznego ŁukoilAmerykański Departament Sprawiedliwości powiedział, chociaż uważa się, że samolot znajduje się obecnie w Rosji. Samolot podobno przyleciał do iz Rosji z naruszeniem sankcji Departamentu Handlu USA.

  READ  USS Gerald Ford: najnowszy i najbardziej zaawansowany lotniskowiec marynarki wojennej USA po raz pierwszy wdrożony
 • Ministrowie finansów G7 omówią proponowany przez administrację Bidena pułap cen rosyjskiej ropy Biały Dom powiedział, kiedy spotykają się w piątek. Rzeczniczka Białego Domu Karen Jean-Pierre powiedziała na konferencji w środę.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.