Oświadczenie prezydenta Joe Bidena i pierwszej damy Jill Biden w sprawie śmierci królowej Elżbiety II

Jej Wysokość Królowa Elżbieta II była czymś więcej niż tylko królową. zdefiniował epokę.

W świecie ciągłych zmian była stale obecna i źródłem pocieszenia i dumy dla pokoleń Brytyjczyków, w tym dla wielu, które bez niej nie poznałyby swojego kraju. Nieustający podziw dla królowej Elżbiety II zjednoczył ludzi w całej Wspólnocie. Siedem dekad jej tworzących historię rządów było świadkiem ery bezprecedensowego postępu ludzkości i marszu naprzód ludzkiej godności.

Była pierwszą brytyjską królową, z którą ludzie na całym świecie mogli poczuć osobistą i natychmiastową więź – bez względu na to, czy słyszeli ją w radiu jako młodą księżniczkę rozmawiającą z dziećmi z Wielkiej Brytanii, czy gromadzili się wokół ich telewizorów na jej koronacji, czy też oglądali jej ostatnie Boże Narodzenie adres lub jej jubileusz platyny na swoich telefonach. A ona z kolei poświęciła im całe życie.

Przy wsparciu ukochanego księcia Filipa przez 73 lata królowa Elżbieta II zawsze z wdziękiem, niezłomnie oddana obowiązkowi i niezrównaną siłą dawała swój przykład. Wzięła niebezpieczeństwa i niedostatki wojny światowej po stronie Brytyjczyków i zebrała ich przez zniszczenie globalnej pandemii, aby oczekiwać lepszych dni. Poprzez swoje zaangażowanie w opiekę i działalność charytatywną wspiera cele, które podnoszą ludzi i poszerzają możliwości. Okazując przyjaźń i szacunek nowo niepodległym narodom na całym świecie, uczyniła sprawę wolności i pielęgnowała trwałe więzi, które pomogły wzmocnić Rzeczpospolitą, którą tak bardzo kochała, we wspólnotę promującą pokój i wspólne wartości.

Królowa Elżbieta II była kobietą stanu o niezrównanej godności i męstwie, która pogłębiła fundamentalny sojusz między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi. Pomogłeś uczynić nasz związek wyjątkowym.

Po raz pierwszy spotkaliśmy królową w 1982 roku i pojechaliśmy do Wielkiej Brytanii jako część delegacji Senatu. I byliśmy zaszczyceni, że tak serdecznie gościła nas w czerwcu 2021 roku podczas naszej pierwszej zagranicznej podróży jako Prezydent i Pierwsza Dama, oczarowała nas swoim dowcipem, zaimponowała nam swoją dobrocią i hojnie dzieliła się z nami swoją mądrością. W końcu poznała 14 prezydentów USA. Pomogłem Amerykanom uczcić powstanie Jamestown i dwusetną rocznicę naszej niepodległości. I solidaryzowała się ze Stanami Zjednoczonymi podczas naszych najczarniejszych dni po 11 września, kiedy przejmująco przypomniała nam, że „smutek jest ceną, jaką płacimy za miłość”.

READ  Królowa Elżbieta: Król Karol i jego bracia czuwają przy trumnie matki

W nadchodzących latach czekamy na dalszą bliską przyjaźń z Królem i Królową Małżonką. Dzisiaj myśli i modlitwy ludzi w całych Stanach Zjednoczonych są z mieszkańcami Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów pogrążonych w smutku. Składamy najgłębsze kondolencje rodzinie królewskiej, która opłakuje nie tylko królową, ale także jej ukochaną matkę, babcię i prababkę. Jej spuścizna będzie widoczna na kartach brytyjskiej historii i historii naszego świata.

###

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.