Oto spojrzenie na codzienne życie Ukraińców, którzy pozostali we Lwowie

Premier Estonii Kaja Kallas bierze udział w debacie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu 9 marca (Frederick Florin/AFP/Getty Images)

„Putin nie powinien wygrywać tej wojny” – powiedziała w niedzielę premier Estonii Kaja Kallas korespondentowi CNN Jake’owi Taberowi, dodając, że „łamiące serce” było widzieć, co Rosja robi na Ukrainie.

Staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć i pomóc Ukrainie walczyć w tej wojnie. Klass powiedział w „stanie Unii”, że Putin nie powinien wygrywać tej wojny.

Kallas, który weźmie udział w zbliżającym się szczycie NATO, powiedział, że strategia NATO powinna koncentrować się na zakończeniu wojny za pomocą „inteligentnego powstrzymywania”, co oznacza, że ​​NATO powinno przejść z „postawy odstraszania” do bezpiecznej „postawy obronnej”, podnosząc państwa NATO na wyższy poziom. przyczynianie się do wzmocnienia obrony każdego narodu, a ostatecznie całego NATO, oraz skupienie się na współpracy.

„Istnieją pewne zdolności, które są zbyt drogie dla pojedynczego kraju, ale jeśli zrobimy to razem w Europie, aby chronić nasze ziemie, jesteśmy silniejsi” – powiedziała, dodając, że kraje powinny izolować Rosję „na wszystkich poziomach politycznych. ”

W odpowiedzi na pytanie o propozycję Polski wysłania sił pokojowych na Ukrainę Klaas powiedział, że pierwszy pokój musi zostać osiągnięty, a Rosja nie ma zamiaru go osiągnąć.

„Możemy mieć misję pokojową tylko wtedy, gdy mamy pokój, ale wiesz, jeśli spojrzysz na to, co dzieje się na Ukrainie, pokój nie jest czymś, co tam widzimy. To trwająca wojna i nie widzę w Rosji żadnych zamiar zrobienia czegokolwiek, aby zawrzeć pokój „Więc najpierw musimy mieć pokój – powiedziała – aby go zachować”.

Claes powiedział, że nie widzi możliwości trzeciej wojny światowej w Europie i że wysiłek powinien zakończyć tę wojnę.

Klass porównał także deportacje, które miały miejsce w Mariupolu, do tego, co zrobiła Rosja w latach 40., kiedy Estończyków wsadzano do „wozów bydlęcych” wysyłanych na Syberię.

READ  Marina Ovsyannikova, rosyjska demonstrantka antywojennej telewizji, została ukarana grzywną za nagranie przemówienia, które skłoniło innych do protestów

Powiedziała, że ​​Putin podsyca prawicową narrację w Europie i Stanach Zjednoczonych, wywołując kryzys uchodźczy.

„To powoduje ogromną presję na emigrację do Europy i to, co widzimy w różnych krajach, widzimy również, jak daleko teraz nabiera rozpędu” i nie pomaga uchodźcom z Ukrainy – dodała.

„Wrogiem jest Rosja, a nie uchodźcy” – powiedział Klass.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.