PA2: Najbardziej zaraźliwa wersja wariantu Omigron rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych

Naukowcy ściśle monitorują szczep PA2 wariantu Omigron, który po cichu rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych.

BA.2 jest obecnie diagnozowany w ponad 30 stanach, wytwarzając około 3,9 procent nowych infekcji i szybko się podwajając. Monitoring danych ośrodków kontroli i zapobiegania chorobom.

„Jeśli ponownie podwoi się do 8 procent, oznacza to, że znajdujemy się w okresie szybkiego wzrostu i być może patrzymy na kolejną falę Govt-19 przybywającą do Stanów Zjednoczonych”. Samuel ScorpinoPowiedział dyrektor nadzoru nad patologią Fundacji Rockefellera NPR.

„Oczywiście to jest to, na czym tak bardzo nam zależy. Wszyscy jesteśmy na skraju naszych miejsc” – powiedział Scorpino.

Uważa się, że BA.2 jest bardziej zaraźliwy niż poprzedni szczep Omigran i obwinia się go o nowe powstanie w Danii.

Jednak obaw o kolejną falę omigran w Stanach Zjednoczonych można uniknąć, podając wskaźniki szczepień i szczepień z poprzednich infekcji.

Powiedział Nathan Groobach, profesor nadzwyczajny epidemiologii w Yale School of Public Health. NPR Doprowadzi to do dłuższego ogona niż nowy wzrost.

„Wielu z nas myśli, że Stany Zjednoczone odejdą tak szybko, jak w Europie i staną się nowym dominującym wariantem” – powiedział Krubach.

Inni naukowcy ostrzegają, że usunięcie zamówień na maskę pozwoli na rozprzestrzenianie się nowego szczepu.

Nowy szczep wydaje się lepiej unikać ochrony układu odpornościowego niż oryginalny wariant Omigran.

BA.2 jest uważany za „piracką” wersję Omicron ze względu na specyficzne cechy genetyczne, które utrudniają diagnozę.

Duńscy naukowcy powiedzieli w tym tygodniu, że wstępne raporty sugerują, że może być 1,5 razy bardziej zaraźliwy niż oryginalny wariant.

Według Govt Tracker CDC, Stany Zjednoczone nadal odnotowują około 100 000 nowych przypadków i 2000 zgonów dziennie w wyniku powstania Omigron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.