Partner fuzji Trumpa, Digital World, spadł do około 16 USD po tym, jak osiągnął 97 USD na początku 2022 r.

Logo sieci społecznościowej Truth pojawia się na smartfonie przed ekranem byłego prezydenta USA Donalda Trumpa na tym poglądowym zdjęciu zrobionym 21 lutego 2022 roku.

Dado Rowicz | Reuters

Akcje Digital World Acquisition Corporation. Upadł w tym tygodniu, ponieważ firma nie dotrzymała kluczowego terminu, aby utrzymać około 1 miliarda dolarów w finansowaniu proponowanej fuzji z firmą medialną byłego prezydenta Donalda Trumpa.

DWAC, Special Purpose Acquisition Company, czyli SPAC, ma być naczyniem do przybliżania opinii publicznej grupy medialnej i technologicznej Trumpa. Jednak umowa z firmą Trumpa napotkała kilka przeszkód finansowych i prawnych.

W szczytowym momencie w 2022 r. akcje DWAC były wyceniane na 97 USD. Teraz jego cena akcji wynosi około 16 USD, gdy rynki spadają, apetyt na SPAC wysycha, a Trump stoi w obliczu zwiększonego ryzyka prawnego. W piątek kurs spadł o około 3%.

DWAC zabezpieczył 1 miliard dolarów finansowania od prywatnych inwestorów w akcje publiczne, znane również jako PIPE, które po fuzji będą finansować Trump Media. Jednak we wtorek wygasły zobowiązania umowne inwestorów związane z transakcją, co pozwoliło im wycofać finansowanie.

Inwestorzy ci otrzymują zamienne akcje uprzywilejowane, które można z dyskontem zamienić na akcje zwykłe. Poprzez konwersję i sprzedaż tych akcji, inwestorzy PIPE mają również możliwość znacznego rozwodnienia udziałów innych inwestorów, w tym byłego prezydenta Trumpa.

Inwestorzy Trump Media, DWAC i PIPE nie odpowiedzieli od razu na prośbę o komentarz.

Utrata 1 miliarda dolarów w finansowaniu nie jest jedynym nieszczęściem, z jakim boryka się ta umowa i zaangażowane strony. połączenie W trakcie dochodzenia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w sprawie potencjalnych naruszeń papierów wartościowych Zaangażuj rozmowy na temat transakcji przed ogłoszeniem fuzji. Departament Sprawiedliwości również bada transakcję.

READ  Akcje spadają po spadku Wall Street w amerykańskim CPI

Ponadto sam Trump staje w obliczu rosnącej presji prawnej. Pozew zarzuca powszechne oszustwo ze strony prokuratora generalnego Nowego Jorku Letitii James To tylko kolejny środek w i tak już dużej ilości pozwów przeciwko byłemu prezydentowi. Były prezydent jest jednocześnie objęty dochodzeniem w sprawie usunięcia wrażliwych dokumentów z Białego Domu, jego roli w zamieszkach na Kapitolu 6 stycznia 2021 r. i jego nacisku na unieważnienie wyników wyborów w 2020 roku.

Aplikacja Truth Social, która powstała po tym, jak były prezydent został zablokowany na Twitterze po wydarzeniach z 6 stycznia, Obecnie zbanowany w sklepie Google Play Za naruszenie zasad moderowania treści Google. Google i Truth Social powiedziały w tym tygodniu, że wciąż pracują nad rozwiązaniem.

Jeśli fuzja nastąpi, zaoszczędzi około 300 milionów dolarów dla firmy medialnej Trumpa bez 1 miliarda dolarów inwestycji PIPE. Ale nawet zdobycie 300 milionów dolarów będzie wymagało pokonania kilku innych przeszkód.

DWAC musi kupić więcej czasu, aby akcjonariusze zgodzili się na opóźnienie fuzji nawet o rok. Patrick Orlando, dyrektor generalny DWAC, wpłacił 2,8 miliona dolarów, aby przedłużyć termin połączenia do grudnia. Do planowanego rocznego przedłużenia firmy wymagane jest głosowanie akcjonariuszy, ale DWAC nie był jeszcze w stanie zachęcić wielu inwestorów detalicznych do wyrażenia zgody na przedłużenie. Następne walne zgromadzenie zaplanowano na 10 października.

W obliczu tej narastającej presji Trump Media wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że podejmie kroki prawne przeciwko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd za niepotrzebne blokowanie transakcji, obwiniając ją o „uzbrojenie i upolitycznienie” SEC.

„Ta nieuzasadniona przeszkoda, która jest w bezpośrednim konflikcie z deklarowaną misją Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, jest szkodliwa dla inwestorów i wielu innych, którzy przestrzegają zasad i próbują rozwijać swoją udaną działalność” – powiedział Trump Media.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.