Penguins przejmują Mikaela Granlunda z Predators: Jak centrum zmieściłoby się w Pittsburghu

Obie drużyny ogłosiły w środę, że Pittsburgh Penguins pozyskają środkowego Mikaela Granlunda od Nashville Predators w drugiej rundzie drugiej rundy. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Granlund został podpisany w sezonie 2024-25 i ma średnią roczną wartość 5 milionów dolarów.
  • Granlund strzelił dziewięć goli i zanotował 27 asyst w 58 meczach rozegranych w tym sezonie.
  • Granlund był w swoim piątym sezonie z Predators.
  • Penguins (30-21-9) zajmują piąte miejsce w regionie DC.

opowieść w tle

Granlund nr 9 trafił do Minnesoty Wild podczas Draftu NHL 2010. Spędził siedem sezonów z Wild, zanim został rozdany Predators w ostatecznym terminie wymiany w sezonie 2018-19.

W swojej karierze Granlund zagrał w 729 meczach, odnotowując 144 gole i 335 asyst.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Jak Granlund pasuje do Pittsburgha?

Ostatnia szóstka Penguins była jedną z najgorszych w całym sezonie NHL. Od kilku dni dyrektor generalny Ron Heckstall przerabiał go Czy na lepsze, dopiero się okaże.

Rezygnując z Kasperiego Kapanena i Brocka McGinna i wymieniając Teddy’ego Bluegera, Penguins stworzyli wystarczająco dużo przestrzeni płacowej proporcjonalnej do sprowadzenia Granlunda, 31-letniego napastnika, który mógłby grać na środku lub na skrzydle, ale prawdopodobnie byłby w trzeciej linii Pittsburgha.

Czy dodanie Granlunda było warte zerwania z Kapanenem, McGinnem i Bluegerem? W tym sezonie strzelił dziewięć bramek, w porównaniu do 19 z tego trio, kiedy byli Pingwinami.

Gdzie miejsce pobytu Granlunda pozostaje tajemnicą. Czy zastąpi Jeffa Cartera jako centrum? Trudno to zobaczyć, chyba że Carter przeniósł się do skrzydła. Rosyjski

Uderz w kapelusz Granlunda

Ciekawe w dodaniu Granlunda jest to, że osiąga swój limit 5 milionów dolarów na każdy z następnych dwóch sezonów. Pingwiny w jakiś sposób pozbyły się pozostałego roku Kapanena w wysokości 3,2 miliona dolarów, ale dodały pieniądze do swojego limitu w przyszłości.

To zaskakujący ruch, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Penguins byli tak ograniczeni w tym sezonie, że nie byli w stanie wypromować kilku swoich najlepszych perspektyw z powodu ograniczeń dotyczących limitów. Rosyjski

Co oni mówią

„Mikael jest wszechstronnym napastnikiem, zdolnym do gry na skrzydle lub w środku i wniesienia wkładu ofensywnego” – powiedział Hextall. „Ma doświadczenie zarówno w grze w przewadze, jak i rzutach karnych i może wzbogacić nasz skład”.

READ  NFL Tydzień 12 Oceniony: Buccaneers Toma Brady'ego otrzymują „D” za porażkę w OT, Jaguary otrzymują „A-” za szokującą wygraną

lektura obowiązkowa

(Foto: Stan Szeto/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.