Perkusista Four Fighters Taylor Hawkins zmarł w wieku 50 lat

LOS ANGELES (AP) – Taylor Hawkins, perkusista Fo Fighters od 25 lat i najlepszy przyjaciel głównego gracza Dave’a Crowlina, zmarł podczas trasy koncertowej po Ameryce Południowej z zespołem rockowym. Ma 50 lat.

Nie było żadnych bezpośrednich informacji na temat śmierci Hawkinsa, chociaż zespół powiedział w piątkowym oświadczeniu, że jego śmierć była „tragiczną i przedwczesną stratą”.

Foo Fighters miał zagrać w piątek wieczorem na festiwalu w Bogocie w Kolumbii. Finałowy koncert Hawkinsa odbył się w niedzielę podczas innego wydarzenia w San Isitro w Argentynie.

„Jego muzyczna pasja i zaraźliwy śmiech będą żyć z nami na zawsze” – przesłało dziennikarzom oficjalne konto zespołu na Twitterze. „Nasze serca kierują się do jego żony, dzieci i rodziny”.

Pojazdy policyjne, karetki pogotowia i fani zebrali się przed hotelem w północnej Bogocie, gdzie prawdopodobnie przebywał Hawkins.

„To zespół, z którym dorastałem. Opróżnia mnie” – powiedział 23-letni Juan Sebastian Anjik w wywiadzie dla Associated Press przed hotelem Hawkins.

Władze w Kolumbii nie skomentowały śmierci Hawkinsa. Ambasada USA w Bogocie wyraziła swoje kondolencje w tweecie.

Po Kroll Hawkins stał się bardzo rozpoznawalnym członkiem zespołu, pojawiał się z czołowymi wokalistami w wywiadach i występował w kluczowych, zazwyczaj komediowych rolach w pamiętnych teledyskach zespołu oraz w ich najnowszym horrorze „Studio 666”.

Kiedy Hawkins dołączył do Foo Fighters w 1997 roku, był koncertowym perkusistą Alanis Morissette. Grał w największych hitach zespołu, m.in. „One By One” i „On Your Honor” oraz przebojach singli, w tym „My Hero” i „Best of You”.

W książce Crowleya z 2021 roku, The Storyteller, Hawkins nazwał ją „bratem innej matki, moim najlepszym przyjacielem, za którego wziąłbym kulę”.

„Na pierwszym spotkaniu nasza więź była natychmiastowa i każdego dnia zbliżaliśmy się do siebie, z każdą piosenką, każdą nutą, którą zagraliśmy razem” – napisał Kroll. „Musimy być absolutni. Jestem wdzięczny, że odnaleźliśmy się w tym życiu”.

READ  NFL playoffs: Cincinnati Bengals pokonali Buffalo Bills kilka tygodni po upadku Damara Hamlina

To już drugi raz, kiedy Król przeżył śmierć bliskiego zespołu. Kroll był perkusistą Nirvany, gdy Kurt Cobain zmarł w 1994 roku.

Hołdy zostały zebrane na Hawkins w mediach społecznościowych w piątek wieczorem.

„Niech Bóg cię błogosławi Taylor Hawkins”, powiedział na Twitterze gitarzysta Rage Against the Machine, Tom Morello, ze zdjęciem Hawkinsa i uzależniającego piosenkarza Jane, Perry’ego Ferrella. „Kochałem twojego ducha i niepowstrzymaną rockową moc”.

„Co za niesamowity talent, nie musi być bardzo miły, hojny i fajny, ale i tak wszystko jest równe” – napisał na Twitterze Phineas, brat, współscenarzysta i producent Billy Elise. „Świat miał wtedy tyle szczęścia, że ​​otrzymał jego prezenty”.

Oliver Taylor Hawkins urodził się w Fort Worth w Teksasie w 1972 roku, a Hawkins dorastał w Laguna Beach w Kalifornii. Grał w małym zespole Sylvia z Południowej Kalifornii, zanim wylądował jako perkusista kanadyjskiego piosenkarza Sassa Jordana.

Wczesne wrażenia Hawkinsa na perkusji w The Associated Press w 2019 roku obejmowały policjanta Stewarta Copelanda, Rogera Taylora z Queen i Billa Collinsa, który „stał się jednym z moich ulubionych perkusistów. Biedny.

Kiedy w połowie lat 90. spędził dwa lata grając na perkusji dla Morissette, inspirował się przede wszystkim grą Stephena Perkinsa, Jane’s Addiction.

„Moje bębny były ustawione tak jak on, całość” – powiedział Hawkins AP. „W tamtym czasie wciąż byłem kopistą. Trochę zajmuje mi uporządkowanie własnego stylu. Nie brzmię dokładnie tak jak on, brzmię jak ja, ale on ma duży, duży wpływ.

On i Kroll spotkali się za kulisami na koncercie, kiedy Hawkins był z Morissette. Po odejściu ówczesnego perkusisty Williama Goldsmitha wkrótce otworzy się kapela Krolla. Nazywany Kroll Hawkins, który był wielkim fanem Fu Fighters, chętnie się przyjął.

„Nie boję się powiedzieć, że nasze przypadkowe spotkanie było rodzajem miłości od pierwszego wejrzenia, która rozpala muzyczny »podwójny płomień«, który płonie do dziś” – napisał Kroll w swojej książce. „Razem staliśmy się niepowstrzymaną parą na scenie i poza nią, przeżywającą wszelkie przygody, jakie możemy zobaczyć”.

READ  Trzech strażaków zginęło w pożarze w pustym szpitalu w Baltimore

Hawkins po raz pierwszy pojawił się z zespołem w najpopularniejszym teledysku Foo Fighters z 1997 roku, „Everlong”, chociaż jeszcze nie dołączył do zespołu, kiedy piosenka została nagrana. Jednak jego epickie wersje wyda setki razy jako zwieńczenie koncertów Fu Fighters.

Kolejną atrakcją występów zespołu na żywo jest czołganie się za bębnami, z Hawkinsem trzymającym mikrofon i śpiewającym piosenkę Queen „Somebody to Love”.

„Wspaniałą rzeczą w byciu głównym wokalistą Foo Fighters jest to, że mam największego rock’n’rollowego perkusistę na świecie” – powiedział Hawkins przed piosenką podczas koncertu 18 marca. Chile.

Słychać, jak Kroll mówi mu, żeby się zamknął.

Hawkins zagrał w niedawno wydanym horrorze Foo Fighters „Studio 666”, w którym demoniczna siła chwyta Crawl w domu, w którym przebywa zespół, i czyni go mordercą. Hawkins i pozostali członkowie zespołu giną jeden po drugim. Prognoza pochodziła z ich pracy nad ich dziesiątym albumem studyjnym w domu w Los Angeles.

Śpiewał także z perkusją dla pobocznych trio Taylor Hawkins i Cottail Riders. Wydali album „Get the Money” w 2006 roku.

Hawkins mieszka ze swoją żoną Alison i trójką dzieci.

___

Associated Press pisarz Manuel Ruda przyczynił się do tego raportu z Bogot w Kolumbii.

___

Śledź pisarza AP Entertainment Andrew Daltona na Twitterze: https://twitter.com/andyjamesdalton

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.