Peter Bokfar ostrzega, że ​​recesja się rozprzestrzenia

Recesja może być nieunikniona.

Według inwestora Petera Bokvara najnowsze doniesienia na temat budownictwa mieszkaniowego i produkcji wskazują, że szybko rozprzestrzenia się na inne części gospodarki.

„Ludzie nie są wystarczająco wrażliwi na to spowolnienie gospodarcze i to, co będzie ono oznaczać dla zysków i marż przedsiębiorstw”, powiedział CNBC dyrektor ds. inwestycji w Bleakley Consulting Group.szybkie pieniądze” w poniedziałek.

Krajowe Stowarzyszenie Budowniczych Domów / Indeks Rynku Mieszkaniowego Wells Fargo W sierpniu spadł na terytorium ujemne. To już ósmy miesiąc z rzędu, w którym zaufanie Bani gwałtownie spadło. W komunikacie prasowym główny ekonomista NAHB Robert Dietz powiedział: „Zaostrzona polityka monetarna Rezerwy Federalnej i coraz wyższe koszty budowy doprowadziły do ​​stagnacji mieszkaniowej”.

Boockvar przewidział upadek mieszkaniowy prawie rok temu w CNBCNaród handlowyOstrzegł, że Fed podsyca coś innego Bańka na rynku nieruchomości, która zlikwiduje kapitał własny domu.

Długoletni krytyk Rezerwy Federalnej spodziewa się, że bank centralny popełni wielki błąd, podnosząc stopy procentowe i zaostrzając politykę monetarną w celu walki z inflacją.

Niebezpieczny obszar

„Jeśli spojrzysz na przeszłe cykle podwyżek stóp, to coraz niższy poziom stopy funduszy federalnych zaczyna psuć sytuację”, powiedział Boockvar. „Ale każdy kolejny cykl podwyżek kończy się przed poprzednim, ponieważ coś się wydarzyło. Więc teraz zaczynamy wchodzić na niebezpieczne terytorium, na którym istnieje ryzyko załamania”.

W poniedziałek pojawił się drugi mniej zachęcający raport ekonomiczny. Badanie Empire State Manufacturing Survey nowojorskiej Rezerwy Federalnej Za sierpień spadła o 42 punkty. Wiązało się to z upadkiem nowych zamówień i wysyłek. Boockvar nazwał to „brzydkim raportem”.

Jednak główne wskaźniki rozpoczęły tydzień na zielono. The kawka Był to czwarty z rzędu pozytywny dzień. The Standard & Poor’s 500 Osoby zainteresowane technologią Nasdaq Po raz trzeci w czterech sesjach zamknął się wyżej.

Ale Boockvar zwraca uwagę, że wzrost jest na cienkim lodzie, ponieważ jest wczesny okres spowolnienia. Wymienia trzy etapy bessy i sugeruje, że inwestorzy zaprzeczają.

„Mogę argumentować, że dopiero zaczynamy… druga część, w której wzrost spowalnia i zaczynamy dostrzegać wpływ na zarobki, zwłaszcza na marże” – powiedział. „To jest sposób na przejście do pracy przez drzwi numer dwa”.

Ale Boockvar wierzy, że inwestorzy nadal mogą zarabiać pieniądze. W tym środowisku poleca kuratorskie nazwiska dotyczące techniki pędu.

„Wartość nadal znacznie przewyższa wzrost”, powiedział Boockvar, współpracownik CNBC. „Wyceny akcji wzrostowych, nawet przy tych spadkach, są nadal dość drogie, ponieważ wciąż istnieje wiele zapomnianych nazw wartości, które mają wbudowane niskie oczekiwania”.

Lubi też akcje towarowe, m.in. Metale szlachetneA gazu ziemnego A olej.

„Pozostaję bardzo optymistycznie nastawiony do surowców w ogóle, uznając spadek spowodowany obawami o stronę popytową” – powiedział Bokfar. „Ale [I’m] Pozostaje bardzo optymistycznie nastawiony do wyzwań po stronie podaży”.

W poniedziałek ropa West Texas Intermediate spadła o prawie 3%, zamykając się na poziomie 89,41 USD za baryłkę – po osiągnięciu najniższego poziomu od 3 lutego wcześniej tego dnia.

zastrzeżenie

READ  Raport o ofertach pracy pokazuje 428 000 zdobytych miejsc pracy: Aktualizacje na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.