Pisarz House of the Dragon wyjaśnia kontrowersyjne zakończenie odcinka 9

Zespół za Smoczy Dom Wyjaśniliśmy ostatnią scenę w dziewiątym odcinku, Wśród rozczarowania widza To był rodzaj anty-punktu kulminacyjnego.

W niedzielę (16 października) HBO wyemitowało przedostatni odcinek swojego pierwszego sezonu, który badał skutki śmierci króla Viserysa (Paddy Considine) w poprzednim odcinku.

*Po spojlerach – zostałeś ostrzeżony*

Błędnie wierząc, że życzeniem umierającego Viserysa było, aby ich syn Aegon zastąpił go na stanowisku władcy, Alicent (Olivia Cooke) mówi swojemu ojcu Otto (Rhys Ifans), który wkracza do akcji, aby uniemożliwić Rhaenyrze (Emma Darcy) odebranie jej prawowitego miejsce na Żelaznym Tronie.

Przez cały odcinek Hightowers próbowali przekonać ludzi w Królewskiej Przystani, w tym siostrę Viserysa, Rhaenys (Eve Best), że w ostatnich chwilach swojego życia sprzeciwił się swojemu niezłomnemu pragnieniu, by Rhaenyra została jego następczynią.

Rhaenys próbuje uciec z Królewskiej Przystani, gdy zdaje sobie sprawę, że Hightowers szybko śledzą koronację, zanim Rhaenyra ma szansę go powstrzymać. Przebrana za szal, Rhaenys odsuwa się, gdy Aegon jest koronowany – tylko po to, by powrócić do smoczego grzbietu, ubrana w srebrno-czerwoną zbroję.

Jedzie Miles z Dragonpit i ląduje tuż przed Hightowers, a Alicent chroni swojego syna, wierząc, że śmierć jest nieuchronna.

Jednak zamiast nakazać Melesowi zastrzelenie gwałcicieli, co położyłoby kres wojnie domowej, która miała się rozpocząć, podróżuje, najprawdopodobniej na Smoczą Skałę, aby poinformować Rainirę i Damona (Matt Smith) nieświadomych wszystkiego, co się wydarzyło.

Ten akt sprawił, że widzowie poczuli się sfrustrowani i sfrustrowani. ale. Najlepiej wyjaśnił motywy Rhaenys stojące za jej decyzją w wywiadzie po odcinku Tygodnik Rozrywka: „To moment, w którym pokazuje się jako największa z możliwych władczyni.”

Co najlepsze, powiedział, że ta chwila była „najbardziej miłosiernym i pełnym wdzięku aktem”, dodając: „To dlatego, że jest tak mądra i ostatecznie postanawia zrobić to, co właściwe, czyli nie zniszczyć go. To naprawdę moment wybaczenia i rodzaj miłosnej chwili w dziwny sposób.”

READ  Podsumowanie plotek: Stadion Carrion Cross, spotkania Triple H, Lacey Evans i nie tylko!

Ewa jest lepsza pod koniec IX odcinka „Dom smoka”

(HBO)

Aktor kontynuował: „Poniosła tak wiele strat, a dla własnego dobra i w imieniu tak wielu innych, pragnienie zniszczenia jest tak silne. Jednak wybór, aby nie niszczyć, jest coraz silniejszy. To jest znak wielkości oraz [a] Naprawdę inspirujący moment”.

Best powiedziała również, że poprzednia scena między Alicent i Rainesem zainspirowała decyzję o uratowaniu jej życia, a także natychmiastową ochronę Egona przez Alicent w tym, co uważa za jej ostatnie chwile.

„Ona wychodzi jako mama – myślę, że Raines to widzi i szanuje” – powiedział Best.

dyskusja dyskusja z Hollywoodzki reporterPisarka i producentka Sarah Hess powiedziała: „Myślę, że nie może tego zrobić. To nie jest jej wojna. Walka toczy się między tymi dwiema stronami, a ona nie jest w to wciągnięta. Zrób to. Ale masz rację. Gdyby po prostu spaliła wszystkich, byłaby skończona. „Gra, Rainera wygrała i skończyliśmy. Ale koszt jest ogromny”.

Alicent chroni Aegona w ostatnich chwilach dziewiątego odcinka House of the Dragon

(HBO)

Tymczasem fani zostali z niedowierzaniem z powodu sceny z udziałem Przedstawiony przez Lares (Matthew Needham) i Alicent.

„House of the Dragon” będzie kontynuowany w Wielkiej Brytanii na Sky Atlantic w poniedziałki o 2 w nocy, po czym powtórzony o 21:00 później tego samego dnia. Można go również obejrzeć już teraz.

Znajdź wszystkie punkty do omówienia z ostatniego odcinka tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.