Po niepowodzeniu rozmów z India’s Future Amazon nadal atakuje reklamy prasowe

NEW DELHI (Reuters) – Amazon.com powiedział, że rozmowy nie doprowadziły do ​​rozwiązania zaciekłego sporu dotyczącego Future Retail (FRTL.NS) Sklepy są rozliczane przez Reliance Industries (REL.NS) Oszustwo w indyjskich ogłoszeniach prasowych we wtorek.

Amerykański gigant e-commerce kwestionuje ogłoszoną w 2020 roku sprzedaż aktywów detalicznych Future Group o wartości 3,4 miliarda dolarów konglomeratowi Reliance, a sprawa jest obecnie rozpatrywana przez indyjski Sąd Najwyższy.

„Przykro mi, że podjęliśmy wysiłki, ale myślę, że żadne rozwiązanie nie jest możliwe” – powiedział w sądzie prawnik Amazon Gopal Subramanium. „Rozmowa się skończyła”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Źródła powiedziały agencji Reuters, że Reliance, która jest również największym sprzedawcą detalicznym w Indiach, zaskoczyła Amazon, gdy w lutym zaczęła nabywać cenne nieruchomości. Czytaj więcej

W poprzednim argumencie prawnym Amazon był w stanie zablokować sprzedaż aktywów detalicznych.

Jednak nagłe przejęcie przez Reliance ponad 900 sklepów Future zrujnowało coś, co niektórzy analitycy nazwali zamachem honorowym, który marnuje szanse Amazona na rozwiązanie transferu przyszłych aktywów.

Po pierwszych przejęciach sklepów Amazon zaproponował odrębne rozmowy z rozprawą w Sądzie Najwyższym, aby rozwiązać problem, ale we wtorek prawnicy zarówno Amazona, jak i Future zgodzili się, że negocjacje te się załamały.

Amazon zwrócił się do Sądu Najwyższego o odesłanie sporu prawnego z powrotem do arbitrażu w Singapurze po tym, jak Future pomyślnie uzyskał nakaz indyjskiego sądu o wstrzymaniu tego postępowania. We wtorek Future powiedział, że nie jest przeciwny arbitrażowi w Singapurze.

Wcześniej tego dnia Amazon opublikował duże reklamy w wiodących indyjskich gazetach zatytułowanych „Public Notice” i powiedział, że działania podjęte przez Reliance & Future zostały „wykonane w sposób potajemny poprzez manipulowanie sądami konstytucyjnymi Indii”.

Przyszły prawnik, Harish Salvi, powiedział we wtorek Sądowi Najwyższemu, że firma nie przeniosła sklepów do Reliance dobrowolnie.

READ  Tesla nurkuje poniżej ostatniego brakującego punktu zakupu przy odbiorze; Co teraz robisz

Future poinformowała w tym miesiącu, że nie może płacić czynszu w wielu placówkach ze względu na kłopotliwą sytuację finansową, a Reliance, która nabyła kilka umów najmu, wystawiła jej wypowiedzenia.

Reliance nie odpowiedziało na prośbę agencji Reuters o komentarz.

Komunikaty gazety miały na celu ostrzeżenie wszystkich interesariuszy, w tym przyszłych pożyczkodawców, że przenoszenie aktywów do Reliance jest zabronione przez prawo, według źródła zaznajomionego z tą sprawą. Źródło nie mogło rozmawiać z mediami i odmówiło ujawnienia swojej tożsamości.

(Historia poprawia literówkę w tytule).

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raport) Przesłane przez Adityę Kalrę i Abhiropa Roya; Montaż przez Edwinę Gibbs

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.