Po ulewnych deszczach na stacjach południowej Florydy zabrakło benzyny

Agencje rządowe wkroczyły, aby spróbować zaradzić poważnym niedoborom benzyny na Florydzie, gdzie burze i ulewne deszcze w zeszłym tygodniu zniszczyły infrastrukturę krytyczną i pozostawiły stacje benzynowe w południowo-wschodniej części stanu bez paliwa.

Agencja Ochrony Środowiska wkroczyła, aby pomóc Florydzie zwiększyć dostawy benzyny, podczas gdy stan dostarcza paliwo bezpośrednio do obszarów, w których niedobory są poważne.

Karen Jean-Pierre, sekretarz prasowy Białego Domu, powiedziała w oświadczeniu instrukcje w czwartek, że EPA „szybko przetwarzała” prośbę Florydy o „rozszerzenie dostępnych dostaw gazu w regionie” i była gotowa udzielić dodatkowej pomocy, jeśli zostanie o to poproszona.

„Obecnie bardzo uważnie obserwujemy sytuację na Florydzie” – powiedziała, dodając, że administracja Bidena „była w kontakcie ze stanem w celu udzielenia pomocy”.

Burze nawiedzały części południowo-wschodniej Florydy przez kilka dni, przynosząc do 2 stóp deszczu. Gubernator Ron DeSantis ogłosił stan wyjątkowy w hrabstwie Broward, w tym w Fort Lauderdale, gdzie kierowcy utknęli w powodzi, podróżni utknęli na zamkniętym międzynarodowym lotnisku, a mieszkańców ewakuowano z zalanych domów łodzią.

Według Departamentu Zarządzania Kryzysowego Florydy powódź dotknęła również port morski Everglades, który przetwarza 40 procent paliwa w stanie, utrudniając dystrybucję i powodując gwałtowny wzrost popytu. — powiedział w czwartek.

Floryda zwróciła się o zwolnienie EPA, które pozwala stacjom benzynowym sprzedawać mieszanki paliw, które normalnie nie są dostępne w cieplejszych miesiącach, kiedy właściwości parowania pogarszają smog.

W piątek komisarz ds. rolnictwa Florydy, Wilton Simpson, powiedział, że zwolnienie EPA dla samego hrabstwa Broward nie wystarczyło i chciał rozszerzyć je na ponad 30 innych hrabstw, w których znajdują się drogi dystrybucyjne i porty, co pozwoliłoby na wykorzystanie istniejących zapasów zimowego paliwa. być używane w całym stanie i „unikać potencjalnych zakłóceń paliwowych w innych obszarach naszego stanu”.

Oświadczenie Powiedział Dałoby to przemysłowi paliwowemu Florydy większą elastyczność i umożliwiłoby konsumentom dostęp do większej ilości paliwa. Przepis pozwoli na używanie benzyny zimowej po maju.

READ  Akcje spadają, a akcje banków spadają w obliczu obaw przed recesją

– Mieszkańcy Florydy potrzebują teraz paliwa – powiedział.

GasBuddy, aplikacja i blog, która wyświetla ceny na stacjach i śledzi dostawy, aktywowała narzędzie do śledzenia dostępności, aby pomóc kierowcom znaleźć paliwo.

Od czwartku po południu, Zgodnie z wnioskiem, 47 procent stacji benzynowych w Miami i Fort Lauderdale nie miało paliwa.

Floryda ogłosiła inne działania mające na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na gaz.

Odkąd powódź w Port Everglades spowolniła dystrybucję paliwa, stan dostarcza milion galonów paliwa do komercyjnych stacji benzynowych w okolicy, z Eskorty organów ścigania dla samochodów dostawczych, aby przyspieszyć dostawę, powiedział dział zarządzania kryzysowego.

Postępują również prace nad pełnym ponownym uruchomieniem Port Everglades, powiedział port. Ministerstwo poinformowało, że od czwartku port morski wydaje około 9,1 miliona galonów paliwa dziennie, co oznacza, że ​​działa na około 70 procentach przepustowości.

Dodał, że paliwo jest również wydobywane z Port Canaveral i Tampa.

Lisa Friedman Współudział w przygotowywaniu raportów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.