Poczucie kupna Beyoncé, nowego domu Jaya-Z

Stephen Shapiro cały czas rozmawia z bogatymi i zamożnymi nabywcami domów. Jego klienci agencji chcą domów o wartości 3, 10 i 14 milionów dolarów. Chcą siłowni, basenów, kin i ogromnych przestrzeni.

I za to chcą domów Nawet oni Nie możesz sobie na to pozwolić.

„Oni zawsze chcą więcej” – powiedział Shapiro, współzałożyciel Westside Real Estate Agency w Beverly Hills w Kalifornii. „Oni zawsze chcą więcej i zawsze chcą więcej”.

Chociaż nie potwierdził (lub nie mógł) tego potwierdzić, agencja Shapiro podobno pośredniczyła Dom Beyoncé i Jaya-Z kupiony za 200 milionów dolarów Najdroższy dom, jaki kiedykolwiek sprzedano w Kalifornii.

Dom, który wychodzi na Ocean Spokojny w pobliżu Paradise Cove, znajduje się na Billionaires’ Row – dokładnie tak, jak się wydaje, na obszarze pełnym mega-domów dla bogatych. Mogą wyglądać tak samo – ogromne, wysokie, oszałamiające – ale kupujący chcą ich z określonych powodów.

„Nie wszyscy miliarderzy są sobie równi” — powiedział Leonard Steinberg, makler korporacyjny w Compass, nowojorskiej firmie zajmującej się nieruchomościami.

„W przypadku Rich Buyer ważne jest to, że bardzo się różnią” – powiedział. „I mniej chodzi o ilość posiadanego bogactwa, niż o ich osobiste potrzeby, upodobania i pragnienia”.

Dodał: „Im więcej pieniędzy chcą wydać, tym doskonalszy będzie dom”.

Ogólnie rzecz biorąc, chcą po prostu jakości, według Shapiro, którego klienci kupili w zeszłym roku domy za średnio 14 milionów dolarów.

Dom za 200 milionów dolarów, za który zapłacono gotówką, może być tak dobry, jak to tylko możliwe. Całkowicie betonowy dom ma błyszczące, elektrycznie niebieskie baseny, ogromne okna i zapierający dech w piersiach widok. Zaprojektowany przez japońskiego architekta Tadao Ando Dom został pierwotnie zbudowany Dla Williama Bella, jednego z największych kolekcjonerów sztuki na świecie, który chciał, aby posiadłość służyła również jako muzeum sztuki dla jego prac.

READ  Bilety na Taylor Swift są wymienione w tysiącach po zrzuceniu milionów na Ticketmaster

Projekty Ando przyciągały zamożnych klientów. Projektanta Toma Forda Był jednym z pierwszych Amerykanów, którzy poprosili Ando o zaprojektowanie domu. Zaprojektował także dom w Malibu, który kupił Kanye West (chociaż dom podobno jest teraz gnicie). Krążą o tym plotki Kim Kardashian Spotkał się też z Ando w sprawie projektu.

Według Ahmeda Ali, adiunkta architektury na Texas A&M University, japoński projektant wykorzystuje w swojej pracy żelbet i tworzy przestrzeń, w której może świecić naturalne światło słoneczne, przekształcając nudny, zwykły materiał w coś „poetyckiego”. Ali powiedział, że beton łączy się z naturalnym światłem, łącząc świat fizyczny i naturalny, co jest wspólną cechą japońskiej architektury.

Gwiazdy — lub każdy kolekcjoner dzieł sztuki — szukają dzieł Ando, ​​które odpowiadają jego gustom. Ali powiedział, że chodzi nie tylko o jego styl i rzemiosło, ale także o jego imię i uznanie.

„Jeśli potrzebujesz autografu, jesteś gotów zapłacić cenę” – powiedział Ali.

„Dla niektórych architektura jest jak moda i kupią produkt, ponieważ architekt jest popularny lub modny, niekoniecznie dlatego, że podoba im się dom” – powiedział Howard Davis, profesor architektury na Uniwersytecie w Oregonie. „To, co mógłby równie dobrze kupić, to zdjęcie i imię”.

Ale Shapiro powiedział, że zamożni klienci nie zawsze wybierają konkretnych architektów. Klienci często zwracają się do jego agencji z myślą o konkretnym stylu domu, takim jak mid-century czy neokolonialny. Jednak nie mogą odbiegać od tego stylu domu.

Niektóre domy wyrabiają sobie markę, np „Człowiek ponad wszystko” Elegancki wieżowiec mieszkalny w Nowym Jorku, z którego roztacza się widok na rzekę Hudson, Central Park i znaczną część panoramy miasta. W Dillon w stanie Montaigne znajduje się ranczo Ruperta Murdocha Beaverhead, które jest warte 200 milionów dolarów. Raport RobaLuksusowy magazyn o stylu życia. Inną kosztowną własnością jest m.in Palm Beach na Florydzie. , Jeden który sprzedał się za rekord kraju 122,7 miliona dolarów w 2021 roku.

READ  Zapaśnik Big E łamie kark podczas Smackdown, unikając poważnych kontuzji

Decydowanie się na odpowiednią cenę to ogromny czynnik dla zamożnych nabywców.

„Wszyscy uważają, że za ich pieniądze można kupić więcej, niż dostają” — powiedział Shapiro.

Shapiro powiedział, że chociaż bogaci obniżają swoje oczekiwania cenowe, poświęcają część swoich pragnień. Może to malowniczy widok, a może będą musieli zadowolić się mniejszą powierzchnią. Innym razem mogą mieć sąsiadów.

Według Shapiro, chętni klienci potrzebują tylko 30 do 60 dni na sfinalizowanie transakcji. Powiedział, że wszystko dzieje się szybko, gdy domy są drogie, ponieważ zamożni nabywcy domów często płacą w całości gotówką, omijając potrzebę pożyczkodawcy, który „może spowolnić ten proces”.

Niektórzy bogaci handlują Tylko w tajemnicy, szepcząc o domach na sprzedaż i umowach wieczystych. Scena „sukcesji”, w której Connor Roy kupuje dom swojego zmarłego ojca za 63 miliony dolarów Po 10-sekundowych negocjacjach z wdową nie jest zbyt daleko od tego, co się tam dzieje.

Podobnie jak najstarszy syn Roy, celebryci zawsze szukają odpowiedniej oferty. Nabywcy nowo sprzedanej nieruchomości mogą sobie powiedzieć, że coś ukradli, ponieważ pierwotnie była ona wystawiona na sprzedaż za 295 milionów dolarów. Forbesa. Cena zakupu nadal nie przekroczyła rekordowych transakcji na rynku nieruchomości wszechczasów w Stanach Zjednoczonych, które były 238 milionów dolarów Na penthouse w Nowym Jorku.

Według Steinberga ostatnio zamożni nabywcy domów próbują kupować rzeczy, które tylko oni mogą dostać. „Jakie rzeczy możesz mieć i posiadać, co Cię wyróżnia i daje status, którego inni nie mogą imitować?”

Takie domy mogą być wykorzystywane do imprez, marketingu i wydarzeń, powiedział Steinberg.

„Będą w stanie przyciągnąć kulę ziemską do tego domu” – powiedział. „To jest miejsce docelowe”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.