Podczas gdy fala COVID-19 ogarnia Chiny, Indie obawiają się nowych szczepów


Nowe Delhi
CNN

Indie Minister zdrowia zalecił społeczeństwu podjęcie środków ostrożności przeciwko Covid-19, w tym szczepienia i noszenie maseczek, ponieważ kraj jest wyczulony na nowe warianty, które mogą pojawić się w wyniku fali infekcji rozprzestrzeniających się w sąsiednich krajach. Chiny.

Indie rozpoczną losowe testowanie 2% międzynarodowych podróżnych przybywających na lotniska w kraju po zwróceniu się do władz regionalnych o przesłanie pozytywnych próbek do laboratoriów monitorujących nowe szczepy Covid, powiedział w czwartek parlamentowi minister zdrowia Mansukh Mandaviya.

„Powiedziano stanom, aby uświadamiały ludzi (konieczność) noszenia masek, używania środków dezynfekujących do rąk, higieny dróg oddechowych i utrzymywania dystansu społecznego” – powiedział Mandavia, który zachęcał Hindusów do przyjmowania szczepionek lub zastrzyków przypominających.

Przemawiając na spotkaniu w środę w celu przeglądu sytuacji Covid w kraju w związku z rosnącą liczbą przypadków w kilku krajach azjatyckich, Mandavia powiedział: „Covid jeszcze się nie skończył. Radziłem wszystkim zainteresowanym, aby byli czujni i wzmocnili czujność.

Indie, w których mieszka 1,3 miliarda ludzi, złagodziły ograniczenia Covid na początku tego roku po ustaniu epidemii, a ludzie w dużej mierze przestali nosić maski na zewnątrz.

Ostrzeżenia indyjskiego ministra pojawiają się, gdy prowokuje Chiny Infekcje Rozprzestrzenia się z dużych miast na rozległe tereny wiejskie w wyniku pośpiechu i braku gotowości Wyjdź z zero-covid strategię na początku tego miesiąca.

W środę szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus wyraził zaniepokojenie rosnącą liczbą przypadków w Chinach, podkreślając, że martwi go „rosnąca liczba doniesień o poważnych chorobach”.

„Aby dokonać szczegółowej oceny ryzyka sytuacji w terenie, WHO potrzebuje szczegółowych informacji na temat ciężkości choroby, hospitalizacji i potrzeb wsparcia OIOM” – powiedział Tedros na konferencji prasowej.

Wybuch doprowadziłby do prawie miliona zgonów w Chinach. Według badania opublikowanego w zeszłym tygodniuMoże to spowodować przeciążenie wielu lokalnych systemów opieki zdrowotnej w kraju.

READ  Zapasy Riv spadają. EV Maker wszędzie zawiódł.

Tymczasem chińscy eksperci ostrzegają, że najgorsze może dopiero nadejść. Wu Junyu, główny epidemiolog w Chińskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), powiedział w zeszłym tygodniu, że Chiny cierpią z powodu pierwszej z trzech oczekiwanych fal infekcji tej zimy.

W zeszłym roku Indie zostały spustoszone przez drugą falę Covid-19, która zabiła dziesiątki tysięcy ludzi i przeciążyła krajowy system opieki zdrowotnej.

Od tego czasu Indie podały ponad 2 miliardy szczepionek Covid, a prawie 75% populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę. Informacja z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

Według ministerstwa zdrowia Indie odnotowują „stały spadek” liczby przypadków, ze średnią około 150 infekcji dziennie w całym kraju od 19 grudnia.

Minister zdrowia Mandavia powiedział, że jesteśmy gotowi poradzić sobie z każdą sytuacją powiedział w poście na Twitterze w środę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.