Podróż „ryczy” – jest dobra i zła dla podróżnych

Miniony rok nie był dla podróżników rokiem gwiazd.

Może dlatego tak wielu ludzi optymistycznie patrzy na 2022 rok.

Wzrasta liczba rezerwacji podróży i zapytań, co oznacza wzrost, który, jeśli zostanie zrealizowany, może być korzystny i trudny dla podróżnych w nadchodzącym roku.

„Ludzie chcą nadrobić stracony czas”

Brandon Berkson, założyciel nowojorskiego biura podróży Hotels Above Bar, powiedział, że podróże w 2022 r. będą bardziej ruchliwe niż kiedykolwiek wcześniej.

„Ludzie chcą nadrobić stracony czas” – powiedział, dodając, że klienci twierdzą, że ich chęć podróżowania w przyszłym roku jest większa niż kiedykolwiek.

Ben Drew, prezes Whiter, firmy turystycznej należącej do TripAdvisor, powiedział, że zapotrzebowanie na nadchodzącą podróż w grudniu było „nadzwyczajne”.

Od 2019 do 2021 r. rezerwacje na Tulumil wzrosły o 1,665%, a na Park Narodowy Denali o 700%, plaża i góry są popularne, powiedział Viator.

M Słodkie produkcje | Moment | Obrazy Getty

„Podróż znów ryknęła” — powiedział. „Nawet w obliczu Omigronu podróżnicy odnotowują więcej doświadczeń, niż mieli przed epidemią 2019 r.”

Dane Viatora z 2022 r. pokazują również, że liczba rezerwacji rośnie od lata do jesieni, podczas których podróże w czasie są generalnie wolniejsze.

Przyznając, że rok 2022 „może przyjść z wyzwaniami”, Drew powiedział, że spodziewa się, że będzie to „rozdział w recesji, renesansie i rozwoju branży turystycznej”.

Gotowy na biznes?

Według WTTC Hiszpania, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Portugalia (tutaj) i Stany Zjednoczone to niektóre z krajów, w których występują braki kadrowe w sektorze turystycznym.

Gonzalo Azumendi | Kamień | Obrazy Getty

Oczekuje się, że jedno z 13 miejsc pracy związanych z podróżami w Stanach Zjednoczonych pozostanie niewypełnione Raport pracownika WTTC Wydany w grudniu. Raport podaje, że w Portugalii liczba ta wzrasta do 1 na 9 osób.

„Trudno znaleźć kucharzy i wystarczającą liczbę serwerów, aby poradzić sobie ze wzrostem popytu i ożywieniem w branży” – powiedział CNBC John Ports, dyrektor generalny Pebblebrook Hotel Trust z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.Giełda„Ostatni rok.

Aby wypełnić lukę, pracownicy pracują w godzinach nadliczbowych, a menedżerowie „pracują na zmiany”, powiedział.

W przypadku podróżnych zmniejszenie opóźnień i usług związanych z podróżami z powodu niedoborów personelu, od niskich rezerwacji w restauracjach po eliminację codziennych usług opieki domowej.

„Byliśmy jedną z pierwszych firm, które zostały dotknięte; będziemy jedną z ostatnich firm, które w pełni wyzdrowieją” – powiedział Ports. „Zdecydowanie prosimy klientów o cierpliwość”.

Motywacja do technologii

Niedobór pracowników podkreśla zmianę w przemyśle, która rozpoczęła się na długo przed epidemią, wykorzystując technologię do wykonywania pracy w branży turystycznej.

Takie zadania Zapewnienie obsługi pokoju I sprzątanie lotnisk Mogą to zrobić roboty, powiedziała Rachel Fu, szefowa Wydziału Turystyki, Hotelarstwa i Zarządzania Wydarzeniami na Uniwersytecie Floryda. Powiedział, że hotele mogą używać „robotów pomocniczych” do rezerwacji klientów.

„Mądre korzystanie ze sztucznej inteligencji może znacznie obniżyć koszty pracy bez poświęcania ilości spersonalizowanych usług” – powiedział Fu.

W przyszłym roku zobaczymy znacznie więcej podnośników bezdotykowych.

Nima Zirknejat

NZ Technologies, założyciel i dyrektor generalny

Może to pomóc firmom zlikwidować pewne luki pracownicze, ale ponieważ firmy nadal walczą o pieniądze na podróże, innowacje, które bezpośrednio wpływają na podróżnych, mogą być jeszcze ważniejsze.

Niektóre hotele umożliwiają gościom zameldowanie i wymeldowanie, rezerwację transferów lotniskowych i umawianie wizyt w spa za pośrednictwem aplikacji, Jak luksusowa marka Four Seasons.

„W przeciwieństwie do wielu aplikacji hotelarskich, czat Four Seasons jest prowadzony przez prawdziwych ludzi” — powiedział Ben Trott, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu hotelowego w Four Seasons Hotels and Resorts.

Technologia „HoverTap„Windy są bezdotykowe. Opracowana przez firmę technologiczną NZ Technologies, winda jest używana w Kanadzie, powiedzieli przedstawiciele firmy.

„W przyszłym roku zobaczymy o wiele więcej wind bezdotykowych”. Powiedział Nima Ziraknejat, założyciel i dyrektor generalny firmy.

Oto jak działają:

Winda to dopiero początek. Ziragnat powiedział, że tę technologię można zastosować na dowolnej powierzchni o wysokiej ciągłości. Firma planuje rozszerzyć działalność o samoobsługowe kioski na lotniskach, w restauracjach i hotelach, a także o bankomaty i systemy rozrywki lotniczej z poduszką pod fotel.

WNS 'Sacco powiedział, że firmy z tymi postępami technologicznymi wkrótce będą miały przewagę nad firmami, które tego nie robią.

„W niektórych krajach podróżni nadal muszą wypełniać papierowe formularze i przestrzegać przepisów władz, które fizycznie obsługują ich paszporty i inne dokumenty podróży” – powiedział. „Gdzie indziej, na przykład w Hiszpanii, większość informacji można przesłać w jednej aplikacji”.

W miarę wzrostu oczekiwań klientów i dostępności technologii bezdotykowych, zmiany te „z pewnością staną się główną różnicą konkurencyjną” – powiedział.

Poprawka: Technologia windy HoverTap jest obecnie używana tylko w Kanadzie. Wcześniejsza wersja historii błędnie przedstawiała kraje, w których była używana.

READ  Nuggets mają 5 punktów straty do triple-double Nikoli Jokicia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.