Pokaz Paula McCartneya w Glastonbury zwany „ogromnym” | Glastonbury 2022

Scenografia Paula McCartneya w Glastonbury została okrzyknięta jednym z najwspanialszych występów tego pokolenia, ponieważ ponad 100-tysięczny tłum zebrał się w słynnym Pyramid Theatre, by oglądać jego grę.

Dołącz do niego na scenie Bruce Springsteen I Dave Grohl z Foo Fighters — a nawet zaśpiewał w duecie ze starym kolegą z zespołu Johnem Lennonem, używając efektów specjalnych stworzonych przez reżysera Władcy Pierścieni Petera Jacksona.

Brwi pojawiły się w górę, gdy ogłoszono, że McCartney, który w zeszłym tygodniu skończył 80 lat, znajdzie się na szczycie listy, stając się najstarszym finiszerem w 52-letniej historii Glastonbury.

Paul McCartney trafia na pierwsze strony gazet w sobotni wieczór w Glastonbury 2022.
Paul McCartney trafia na pierwsze strony gazet w sobotni wieczór w Glastonbury 2022. Zdjęcie: John Rowley/EPA

Ale wszelkie wątpliwości zostały rozwiane, gdy McCartney zakończył prawie trzy godziny koncertu porywającymi fajerwerkami i grupowymi wokalami do „Tit It Be, Oh Good and Live and Late Day”.

„Przekroczył wszelkie oczekiwania” — powiedział 75-letni Richard Martin, członek największej widowni, jaką kiedykolwiek widział Pyramid Theatre.

Powiedział: „Chociaż jestem mniej więcej w jego wieku, nigdy nie widziałem Beatlesów – moja żona była jedną z tych nastolatków, którzy krzyczą – ale po prostu to zrobił.

„Był geniuszem. Oczywiście, że jest zawodowcem – zajmuje się tym od pół wieku. Ludzie za nami mieli po dwadzieścia kilka lat i znali piosenki od tyłu – co jest wspaniałym świadectwem trwałości utworów”.

Dołączyli do niego Paul McCartney, Dave Grohl i Bruce Springsteen.
Dołączyli do niego Paul McCartney, Dave Grohl i Bruce Springsteen. Zdjęcie: Harry Durant/Getty Images

Prawie 4 miliony osób dostroiło się do oglądania z domu, przyciągając entuzjastyczne recenzje. Rodzice Alexis Petrides powiedział: Największy hit McCartneya był „tak seksowny, jak tylko muzyka pop”, podczas gdy The Independent nazwał go „najlepszym, jaki ten pisarz widział na scenie piramid w ciągu 30 lat Glastonburies”.

Został okrzyknięty przez Sunday Telegraph jako „jednym z najbardziej ekscytujących, ekscytujących, wypełnionych papierosami i gwiazdami kombinacji, jakie ten ponad 50-letni festiwal kiedykolwiek widział”.

Niektórzy bywalcy festiwalu biwakowali cały dzień, aby podejść do sceny piramidy i okazało się, że była to rozsądna decyzja. Tłum z łatwością dotarł do 100 000 osób, gdzie uplasował się wraz z największą frekwencją na scenie Al-Ahram obok Rolling Stones w 2013 roku.

O 21:00, pół godziny przed tym, jak McCartney wszedł na scenę, nie można było zbliżyć się do frontu, ponieważ ogromne tłumy ludzi roiły się ze wszystkich zakątków 900-hektarowego miejsca.

„To było niewiarygodne”, powiedział 35-letni James Jack po tym, jak wykrzyczał hit Bonda „Żyj i pozwól umrzeć” — muzycznie był to jeden z najbardziej wzruszających momentów w moim życiu. Filmy z twoim tatą, kiedy masz sześć lat. To było chłopięce. Dla mnie to naprawdę poruszyło mnie do przodu. To jest rodzaj rzeczy, o których mówisz swoim wnukom”.

Grohl, który musiał wycofać się z dużego koncertu w 2015 roku po złamaniu nogi, był zaskoczeniem Macca, widząc ją tam, a zaraz za nią zespół Band on the Run. Jeszcze przed przybyciem Bruce’a „Chief” Springsteena tłum wzbijał się z radości.

Grohl i Springsteen, ikony rocka, które przyjechały z USA specjalnie dla zespołu, wydawali się bardzo podekscytowani dołączeniem do McCartneya na scenie.

Prawdziwa legenda: Paul McCartney. Zdjęcie: Dylan Martinez/Reuters

„To było wyjątkowe” – powiedziała 25-letnia Sorcha Ingram. „Miałem czas w moim życiu. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem. Miałem obsesję na punkcie Beatlesów, kiedy byłem młodszy, stąd mój gust muzyczny. mój pierwszy raz w Glastonbury. To historyczny moment, szansa, która nadchodzi raz. „Jeden w życiu”.

„On jest pasującą legendą”, powiedział Keith Burnett, 59. „Wykonał naprawdę dobrą robotę, obejmując całą swoją karierę w swoim czasie i tempie”.

Ale spotkał się z pewną krytyką za pokazanie „zbyt nierozważnego” klipu Johnny’ego Deppa podczas jego nagłówka w Glastonbury.

Klip Deppa pojawił się na dużym ekranie podczas My Valentine, piosenki miłosnej napisanej dla żony McCartneya, Nancy Shevel.

Jeden z użytkowników Twittera napisał: „Jestem bardzo smutny, że człowiek taki jak Paul McCartney postanowił dać Johnny’emu Deppowi platformę. Po raz kolejny wyśmiewa się osoby, które przeżyły przemoc domową”.

Mówi się, że McCartney i Depp są bliskimi przyjaciółmi, a amerykański aktor pojawił się na nagraniach wideo podczas niedawnej trasy koncertowej 80-latka w Stanach Zjednoczonych.

Nie można było jednak uciec od faktu, że większość uczestników nigdy nie będzie miała okazji zobaczyć ponownie występu McCartneya – i to sprawiło, że wieczór był jeszcze bardziej wyjątkowy.

NME powiedział, że rzucił „wszystko, co kiedykolwiek miał – co mówi coś prawdziwym Beatlesom – w Glastonbury 2022brzmi jak facet, który naprawdę wie, że może nigdy więcej tego nie zrobi”.

READ  Thor: Love and Thunder Widzowie Marvela wezwali do dodania ostrzeżenia o historii raka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.