Połączono szefów sztabów, generała Marka Milliego, który ma rząd 19

Millie pracuje daleko od domu po swojej diagnozie, powiedział CNN urzędnik Departamentu Obrony. Butler powiedział w oświadczeniu, że Millie może „wykonać wszystkie swoje obowiązki na odległość”.

„Otrzymał szczepionki przeciw COVID-19, w tym przypominające”, powiedział Butler.

Według raportu Millie ostatnio kontaktowała się z prezydentem Joe Bidenem podczas pogrzebu generała Raymonda Odirno w środę, 12 stycznia.

„Test negatywny każdego dnia, wiele dni wcześniej i każdego dnia po kontakcie z prezydentem aż do wczoraj” – powiedział Butler.

„Wszystkich oprócz jednego ze współpracowników uzyskano wczoraj negatywny wynik testu na COVID-19” – dodał.

Millie jest najnowszym przedstawicielem Pentagonu, który został zarażony wirusem w tym roku Sekretarz Obrony Lloyd Austin Dostałem pozytywny test na początku tego miesiąca. Austin, który miał łagodne objawy podczas wojny z wirusem, później wyzdrowiał.

W ostatnich tygodniach wojsko zaobserwowało wyraźną poprawę wśród członków służby, kontynuując trend zapoczątkowany w okresie świątecznym.

DOD poinformował w zeszłym tygodniu, że na całym świecie było 32 912 przypadków członków służby Govt-19, co wskazuje na dramatyczny wzrost w porównaniu z 13 940 przypadkami w wojsku tydzień wcześniej. Tuż przed Bożym Narodzeniem liczba ta była bardzo niska i wynosiła 5285 przypadków.

Departament Obrony nie przeprowadził specjalnie testów pod kątem wariantu Omicron, który prowadzi do wzrostu liczby przypadków na całym świecie, ale urzędnicy twierdzą, że istnieją wszelkie powody, by sądzić, że za rosnącą liczbę przypadków należy winić wysoce zaraźliwy szczep.

Historia została zaktualizowana w poniedziałek o dodatkowe informacje.

READ  Lokale wyborcze wotum nieufności w Pakistanie. Oto co się stało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.