Policja publikuje nagranie przedstawiające mężczyznę z Nowego Jorku, który przepycha pasażerów metra z peronu na toryCNN

Nowojorska policja szuka mężczyzny, którego widziano, jak wypychał pasażera metra z peronu na torach kolejowych na Brooklynie, zanim uciekł w piątek po południu.

Nowojorska policja opublikowała nagranie z incydentu i powiedziała, że ​​ofiara nie została potrącona przez pociąg, ale została fizycznie ranna.

NYPD podało w oświadczeniu pod koniec soboty, że niezidentyfikowany podejrzany „oskarżył 32-letniego mężczyznę, który szedł, na torach na stacji metra Wyckoff Avenue i Myrtle Avenue około 14:40”. .

Nowy Jork kipi od wielu Głośne przestępstwa z użyciem przemocy W ciągu ostatnich kilku miesięcy skłonił władze do ulepszenia swoich strategii walki z przestępczością, w tym systemu metra.

Na dzień 17 października przestępczość w miejskim metrze wzrosła o ponad 41%, z 1813 incydentami do tej pory w tym roku, w porównaniu do 1282 w tym samym okresie ubiegłego roku. Statystyki Departamentu Policji w Nowym Jorku. Urzędnicy twierdzą, że w tym roku w miejskim metrze miało miejsce dziewięć zabójstw, a 40% osób odpowiedzialnych za zabójstwa ma w przeszłości problemy ze zdrowiem psychicznym.

Urzędnicy stanu i miasta Nowego Jorku intensyfikują wysiłki na rzecz walki z przestępczością i chorobami psychicznymi w nowojorskim metrze dzięki zwiększonej obecności policji i nowym szkoleniom dla funkcjonariuszy zajmujących się bezdomnymi.

The Nowe inicjatywy obejmują: Znacząca inwestycja z ogólnego funduszu stanowego na wypadek sytuacji nadzwyczajnych, mająca wesprzeć codzienną zmianę około 1200 dodatkowych funkcjonariuszy pracujących w godzinach nadliczbowych na peronach metra i pociągach. Urzędnicy nie powiedzieli jednak, ile pieniędzy otrzyma miasto w ramach inwestycji.

Gubernator Cathy Hochul powiedziała na konferencji prasowej w sobotę, że władze tranzytowe rozmieszczą nieuzbrojonych strażników przy bramkach obrotowych, aby zwiększyć bezpieczeństwo i zapobiec uchylaniu się od opłat.

Funkcjonariusze policji tranzytowej będą stacjonować w czterech głównych węzłach kolejowych podmiejskich, w tym w Penn Station, Grand Central Station, Atlantic Terminal i Sutton-Archer (Jamaica), zwalniając około 100 funkcjonariuszy NYPD do rozmieszczenia w innych lokalizacjach tranzytowych. Według wspólnego komunikatu prasowego.

We wrześniu Hochul ogłosił plany zainstalowania dwóch kamer w każdym wagonie metra do 2024 roku. Gubernator zapowiedział, że w mieście zainstalowano już ponad 200 kamer, a w najbliższych dniach ma zostać zainstalowanych 100 kolejnych kamer.

READ  „Dom Smoka” kończy się odciętą głową i ogromnym nieporozumieniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.