Południowokoreański samolot pasażerski leci z otwartymi drzwiami i bezpiecznie ląduje

Pasażer otworzył drzwi wyjścia awaryjnego podczas lotu w Korei Południowej w piątek, jak poinformowali przedstawiciele rządu i linii lotniczych, powodując podmuch powietrza do kabiny, zanim samolot bezpiecznie wylądował.

Ministerstwo Transportu poinformowało, że niektóre osoby na pokładzie samolotu Asiana Airbus A321 próbowały powstrzymać osobę przed otwarciem drzwi, ale ostatecznie zostały one częściowo otwarte.

Samolot ze 194 pasażerami leciał do południowo-wschodniego miasta Daegu z południowej wyspy Jeju. Lot trwa zwykle około godziny, a według Asiana Airlines szczegóły incydentu, w tym czas otwarcia drzwi, były badane.

Film najwyraźniej nagrany przez kogoś na pokładzie i opublikowany w mediach społecznościowych pokazuje, jak włosy niektórych pasażerów są szarpane przez powietrze wpadające do kabiny przez otwarte drzwi.

Linie lotnicze poinformowały, że policja aresztowała niezidentyfikowaną osobę, która otworzyła drzwi. Ich motyw nie był od razu znany.

Wśród pasażerów byli nastoletni sportowcy, którzy planowali wziąć udział w zawodach lekkoatletycznych w Ulsan, innym południowo-wschodnim mieście.

Urzędnicy Departamentu Transportu powiedzieli, że wypadek przestraszył niektórych pasażerów, ale nikt nie został ranny, chociaż niektórzy pasażerowie zostali zbadani w szpitalu.

READ  Ukraina: Zełenski wzywa do dalszych sankcji, a walka trwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.