Pomocnik delfinów, Tua Tagovailoa, u którego zdiagnozowano wstrząs mózgu, wrócił do Miami po wypisaniu ze szpitala

Rozgrywający Miami Dolphins, Toa Tagovailoa, przeszedł w piątek dodatkowe testy i pozostał na protokole wstrząsu mózgu po uderzeniu głową o trawę podczas meczu, co było dla niej przerażającym momentem. spór O tym, jak liga radzi sobie z potencjalnymi urazami głowy.

Trener delfinów Mike McDaniel powiedział, że Tagovailoa miał ból głowy w czwartek wieczorem iw piątek rano. Zespół wciąż czekał na wyniki MRI, które według McDaniela zostały wykonane „z dodatkowych środków ostrożności” oprócz skanów CT i zdjęć rentgenowskich wykonanych poprzedniej nocy.

McDaniel powiedział, że nie ma harmonogramu powrotu Tagovailoa.

„Naprawdę nie myślę teraz o harmonogramach ani o niczym, co ma z tym związek jako gracz” – powiedział McDaniel. „Chodzi o to, kim jesteś”.

Toa Tagoviloa
Personel medyczny zwykle wspiera rozgrywającego Tua Tagovailoa z Miami Dolphins po kontuzji podczas meczu z Cincinnati Bengals na stadionie Paycor 29 września 2022 roku w Cincinnati w stanie Ohio.

Obrazy Getty


Tagoviloa ćwierkanie Oświadczenie w piątek wieczorem z podziękowaniami dla fanów za wsparcie.

„Ciężko było nie móc ukończyć gry i być z kolegami z drużyny, ale jestem wdzięczny za wsparcie i opiekę, jakie otrzymałem od Dolphins, moich przyjaciół i rodziny oraz wszystkich ludzi, którzy mieli z nimi kontakt.” powiedział. „Czuję się znacznie lepiej i skupiam się na regeneracji, aby móc wrócić na boisko z kolegami z drużyny”.

Tagoviloa został zwolniony przez bengalskiego defensywnego Josha Topo pod koniec pierwszej połowy czwartek. W sztuce niezręcznie toczy go i rzuca na trawnik. Leżąc na ziemi, Tagoviloa wydawał się pokazywać swoją reakcję szermierczą, z palcami zastygłymi przed twarzą.

Pozostał na miejscu przez ponad siedem minut, zanim został załadowany na tablicę i zdjęty z boiska. Został zabrany do Centrum Medycznego Uniwersytetu Cincinnati w celu oceny.

Delfin powiedział później, że był przytomny i miał ruchy we wszystkich kończynach. Został zwolniony w czwartek wieczorem i wrócił do Miami z zespołem.

McDaniel powiedział, że Tagovailoa komunikował się z kolegami podczas lotu do domu. Usiadł obok McDaniela i rozmawiał z nim o grze.

„Jego osobowość była po prostu normalna” – dodał McDaniel.

I nie było jasne, co będzie dalej z Tagovailoą, którego sezon przerwała przerażająca kontuzja dwa tygodnie po rzuceniu sześciu przyłożeń w karierze w drugim tygodniu przeciwko Baltimore.

W ostatnią niedzielę w meczu z Buffalo Tagovailoa został trafiony przez pomocnika Billsa Matta Milana pod koniec pierwszej połowy i wydawał się uderzać głową o murawę. Potknął się, kiedy wstał i został natychmiast zabrany do szatni, gdzie został oceniony za wstrząs mózgu. Wrócił na mecz na początku trzeciej kwarty i nie był objęty protokołem wstrząsu w następnym tygodniu, pomimo pytań o to, dlaczego w ogóle pozwolono mu wrócić na mecz.

Niedzielny incydent skłonił Związek Zawodników NFL i Związek Zawodników Narodowej Ligi Piłki Nożnej do wspólnego przeanalizowania zakresu jego kontuzji i tego, czy tego dnia Delfiny przestrzegały odpowiedniego protokołu wstrząśnienia mózgu.

„Dziewięćdziesiąt dziewięć dziewięć procent przypadków, w których gracz jest eliminowany z gry bez zastanowienia”, powiedział Chris Nowinski, dyrektor generalny Concussion Legacy Foundation.Poranek CBSWspółgospodarzem jest Nate Burleson.

Nowinsky, neurobiolog, powiedział, że delfiny zagroziły życiu Tagovailoa i nie zdołały go ochronić.

To jest porażka wszystkich. To jest porażka zespołu medycznego. To jest porażka niezależnego zespołu medycznego w niedzielę. To jest porażka personelu technicznego. Problemem są te wszystkie awarie, żadne z nich się nie uda. Osoba, która jest tutaj ukarana, jest po prostu – powiedział Nowinsky.

Wyniki wspólnego śledztwa prowadzonego przez NFL i NFLPA nie zostały ujawnione, ale trener Miami Dolphins Mike McDaniel upiera się, że Dolphins przestrzegali właściwych protokołów w ostatnią niedzielę.

„Jeśli istnieje jakakolwiek tendencja do tego, że ktoś ma wstrząśnienie mózgu, przechodzi do protokołu wstrząśnienia, który jest bardzo surowy. Dopóki jestem głównym trenerem, nie będzie to problemem, o który powinniście się martwić”. powiedział McDaniel. .

McDaniel powtórzył w piątek, że Tagovailoa został oczyszczony przez kilka warstw lekarzy podczas tego meczu i powiedział, że nie doznał urazu głowy.

„Moja praca trenera jest tutaj dla piłkarzy” – powiedział McDaniel – „Traktuję to bardzo poważnie”. „I nikt w budynku nie odwraca się od tego.”

Dodał: „Nie było żadnych wskazań medycznych ze wszystkich źródeł, że jest coś wspólnego z głową. Gdyby tak było, oczywiście nie byłbym w stanie żyć ze sobą, gdybym zabrał tam kogoś przedwcześnie”.

Reakcja w czwartek nadeszła szybko z całej NFL. Liderzy Patrick Mahomes i Broncos QB Russell Wilson natychmiast napisali na Twitterze z troską o dobro Tagovailoa.

„Modlę się za ciebie, Tua” – napisał Wilson.

Stowarzyszenie Graczy NFL napisało na Twitterze: „Zdrowie i bezpieczeństwo graczy jest podstawą misji federacji. Naszym dzisiejszym zmartwieniem jest Tua i mamy nadzieję na pełne i szybkie wyzdrowienie. Nasze śledztwo w sprawie potencjalnego naruszenia protokołu trwa”.

Niektórzy krytykowali decyzję o grze dla Tagovailoa wkrótce po kontuzji w niedzielnym meczu.

Hall of Famer Shannon Sharp napisał na Twitterze: „To poważna kontuzja. Tua nie powinien tam być, gdy niedziela się odwróciła. Czasami gracze muszą się chronić. Delfiny Tua zawiodły”.

READ  USMNT walczy z Anglią do bezbramkowego remisu w meczu Pucharu Świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.