Portugalia vs Ghana Wynik końcowy Mistrzostw Świata: Cristiano Ronaldo zostaje pierwszym zawodnikiem, który wygrał pięć meczów

Dwa dni po tym, jak wspólnie zgodzili się opuścić swój klub w środku mistrzostw świata, Cristiano Ronaldo przeszedł do historii dzięki konwersji z rzutu karnego w wygranym przez Portugalię 3:1 meczu z Ghaną. 37-latek podkręcił rzut karny, minął prawą stronę bramkarza z Ghany Lawrence’a Atti-Zigi i dał Portugalii prowadzenie 1: 0 w 65. minucie. W ten sposób został pierwszym człowiekiem, który strzelił gola w pięciu różnych mistrzostwach świata i dołączył do elitarnego towarzystwa z Brazylijką Martą i Kanadyjką Christine Sinclair jako jedynymi graczami, którzy osiągnęli ten wyczyn.

Chwilę później Ghana wyrównała dzięki kapitanowi Andre Ayewowi, ale nie trwało to długo. Joa Felix i Rafael Leo strzelili po dwa gole wkrótce po wyrównaniu przez Ghanę, co wydawało się zakończyć mecz. Ghana była niezrażona i ponownie zdobyła gola z Osmanem Bukharim. Bramkarz Portugalii Diogo Costa prawie popełnił faul w meczu, kiedy stracił piłkę w słabym występie, ale uciekł, ponieważ Ghana nie wykorzystała go w końcowych momentach.

Mecz zakończył się wynikiem 3-2 i Portugalia jest teraz w grupie H (Kompletne pozycje) po tym, jak Korea Południowa i Urugwaj zremisowały swój pierwszy mecz. Cristiano Ronaldo i jego koledzy z drużyny wrócą do akcji w poniedziałek, kiedy o 14:00 czasu polskiego zmierzą się z Urugwajem, a Ghana zmierzy się z Koreą Południową o 8:00 czasu polskiego.Kompletny harmonogram)

READ  BoE stał się pierwszym dużym bankiem centralnym, który podniósł stopy procentowe po epidemii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.